Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 102103104105106 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 15:30


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 15:35

Ja ću svoje ovaj tjedan spremiti u kuću
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 19:12
@stefica.n, krasni su ti hibići Thumbs Up
J a sam moje pospremila na trijem da ih poštedim potopa i vjetra. Unutra ih još nemam namjeru unositi, kod mene još nije zimica pokucala na vrata.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (3) Hvala(3)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 06:54
Mogu oni izdržati vani i 3-4, ali ne smiju biti natopljeni vodom, što je nemoguće izvesti ako padaju kiše.
Osim toga, treba voditi računa o još jednoj stvari: treba ih unijeti prije nego što u toj prostoriji gdje ćete ih unijeti počnete grijati. Ako je unutra 24 C a unesete ih sa niske vanjske, onda je to šok od kojeg će vrlo vjerojatno odbaciti sve lišće, a to vam ne treba.

Dakle, treba balansirati između vanjske temperature, vlage i unutrašnje temperature. Obično se čeka da noćna padne na nekih 8C, i onda se unosi, onda razlika nije prevelika.

U kući, obavezno paziti da nisu na hladnom podu, ili da im ne puše od prozora po korijenu. Ja sam mnoge tako upropastila. Treba ih staviti na neku toplu podlogu (kašetu, stiropor, knjigu, bilo šta takvo da ne leže na hladnom podu) i zaštititi od propuha ispod prozora (ne znam kako kod vas, ali meni svi prozori "pušu" od ispod!).
I ne držati vodu u podlošku, to je vrlo važno.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 06:55
Štefice, obožavam taj Snow Queen, tvoj je prelijep! Koji kontrast! Moj stalno odozdo baca neke skroz zelene grane, koje su i najbujnije, ne znam zašto to, stalno ih režem, ali on ne odustaje. Bijele grane rastu sporije, ali su ljepše.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 13:05
Hvala Nina,znači kod mene vrijeme za unositi jutarna jutros 11 za par dana bude 0.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2013 u 17:29
Još malo slika:



Uploaded with ImageShack.us

Ovo je Herm Geller, dosta stari kultivar, ogroman, i jako cvatan. Grm mu je gotovo puzajući prema dolje, i divno mi je stajao na jednom stupu na vrhu stepenica, dok mi ga nisu počele kidati prolazeće ženice! Sada je sklonjen na sigurno, ali u njemu ne mogu više tako lijepo uživati.



Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2013 u 21:33
smile227koja ljepota
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 10:36
Magnifique, najljepši dupli koji imam. Ove godine mi nije nešto cvala, mislim da je zato što je niska rastom, i ostala mi je među nekim divovima, pa nije dobijala dovoljno sunca. Evo slika od ove godine i od lani:
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 13:48
moj obicnjak je opet dobio napadaje cvjetanja, vani je na kisi imao po cetri-pet cvjetica dnevno, sad je odlucio pojacati malo nakon unosenja.

a dobio je i malu prinovu sa snizenja u baumaxu


velika gorica
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 20:15
Nina ovo je neopisiva ljepota.
Wb običnjak ili ne prekrasn je kao i prinova.               
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 23:04
Wolfsbane, krasan ti je taj grm "običnjaka".
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2013 u 16:20


Uploaded with ImageShack.us

Ovo je lani zapelcani ! Temperatura za unošenje....to je teško pogoditi i nema šanse da niti jedan listić ne požuti i otpadne nakon unošenja !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 16:58
Free, ovaj ti je grmić na posljednjoj slici jako lijep. Vidim streptocarpella mu je u podnožju. Dobra kombinacija.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2013 u 18:35
Lijep pozdrav hibiskusoljubcima nakon duže vrmena. Evo jedna jesenska sličica. Nina, veliki pozdrav, lijepo je od Vas čuti uvijek dobre savjete, uz strpljivo pojašnjavanje!


Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2013 u 18:36
Nina, Val i High Voltage oduševljavaju, i tu su na prethodnoj sličici :)
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2013 u 22:09
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Magnifique, najljepši dupli koji imam. Ove godine mi nije nešto cvala, mislim da je zato što je niska rastom, i ostala mi je među nekim divovima, pa nije dobijala dovoljno sunca. Evo slika od ove godine i od lani:
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack
 Nina jeli ovo sve jedna cvijet ovaj prvi bez točkica i ovi sa točkicama.

“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2013 u 23:04
Jedva cekam ovo vidjeti kod sebe. Nina, ako se sjecate one reznice, kalemljena, primljena. :)

Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Fantasy Charm, ogromni roza hibiskus, na ovoj slici na mojoj omiljenoj koprivici:



Uploaded with ImageShack.us
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2013 u 05:27
Dado, divna ti je ova jesenja skupina. Vidjela sam odmah i HVoltage, i Vala.
A, Fantasy Charm je neodoljiva u stvarnosti, velika, valovita, i nježna.
 
Arim, sve je to isti kultivar, Magnifique. Ovi sa točkicama uvijek gube točkice kada dođu hladniji dani.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2013 u 05:29
Evo još malo ljepote:
Marianne Charlton, ovo mi je relativno novi, dosta se lijepo razvija:
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 102103104105106 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.