Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zovin povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zovin povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2014 u 06:30
zova ti si prava vrijednica...nista tvom grasku nece biti ,moja mama je uvjek taj zimski sadila...spinat.luk.grasak.i jos nesto sad se nemogu sjetiti....sve to stoji u zemlji dok ne otopli kad se ona zagrije samo skoci van....nebrini a slama je odlicna ideja ja cu od sljedece god sve tako saditi..malcirati i pokriti slamom....nemogu kopati vise a tako se naj manje kopa....do sad sam asovila pša onda u 3 mj frezala...a nikad nisam voljela oranje i onu brazdu njihovu kou traktori ostave a da nepricam koliko stete naprave dok se okrenu svaki puta....poz od mene...smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2014 u 00:26
zova, vratila sam se malo unazad...bogami, ti baš imaš puno za freziranje......
onda ne znam......
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2014 u 00:15
Lopata čudo...
http://vbox7.com/play:67fa2392f3

...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2014 u 00:11
...moj MM, je pre par godina kupio jednu malu frezu...na tavanu je, pa ne mogu da je slikam, kako bih ti je pokazala...nismo je nešto puno koristili...u stvari, skoro da je nismo koristili...oko voćaka ja sam,  jedanput okopala poveći krug, motikom...a posle samo malč...ostalo moj MM kosi...vinograd je zatravljen, i tu ja, samo kopam oko giže...u proleće...povrće i cveće je u gredicama...opet kompost, malč...gde ima malča, komposta, stajskog đubriva i kartona, ima i puno smile100, tako da izbegavam da okrećem slojeve...samo dodajem nove, koje prorahlim ruskom lopatom...ručni rad MM...pogledaj na internetu...freza nemože da usitini zemlju gde se gazi...odnosno usitni je samo površinski, a dublji slojevi ostanu zbijeni...opet moraš prvo da riljaš...ali ako imaš, veliku površinu, onda ti svakako treba nešto da si olakšaš posao...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2014 u 13:49
http://www.pik.ba/artikal/13830104/mala-freza/
Šta mislite da li bi se ovakvom frezom moglo frezati bez oranja?Ne želim više orati ali mislim da će zemlja biti na proljeće previše zbijena ,er nisam sve prekrila malčom.Razmišljam da kupim nešto ovako.Ovim bi mogla sama rukovati,čini mi se...po potrebi koliko mi treba danas,pa sutra,...
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 20:04
Imaš pravo,vrijedi probati,sve što vidiš,čuješ,...Zato sam se i učlanila na ovaj forum,toliko dobrih savjeta...
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 19:27
zova,
...gledala sam i neke druge na yotube, kako prave  taj čaj...stavljaju neki prah i kasnije mešanjem, dobiju tu čarobnu tečnost kojom zalivaju i prskaju biljke...
sama sam došla do zaključka da je to "Mikoriza"...sama reč mikoriza znači gljivino korenje...odnosno ... Mikoriza je simbioza korena i micelija mikoriznih gljiva koja pojačava prehranu bilja.
Naručiću ja taj prah...za proleće...već sam kod mene pisala, da sam (pošto je bila jako loša zemlja) stavljala po šaku zeolita...samo blizu korena paradjza...štedela sam...i  pogledaj rezultat...biljke su bile zdrave...i imaju dobro razvijen koren......vredi probati...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2014 u 18:00
Ni meni nije najjasnije,jel on kupuje humus il šta,...U svakom slučaju ja planiram odmah na proljeće u neko bure staviti kokošije đubre ,koprive ,gavez,malo bijelog luka ,zaliti vodom i to neka odstoji par dana,pa razblaženo sa vodom koristiti za zalijevanje.Tako sam pravila i ove god. ali zbog silnih svakodnevnih kiša jednostavno nisam imala priliku za zalijevanje.A imam i prepelice(15-ak za svoju upotrebu i koristim i njihovo đubre.
Negdje sam pročitala da se u tu smjesu može dodati i šećer,al moram još detaljno iščitati čemu služi
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 20:40
zova,
beli luk će ti sigurno niknuti...moj već jeste...i ja ga sadim u kombinaciji sa jagodama...kažu da je to idealna kombinacija...prvi put, sam beli luk sadila ove godine, u martu...bio je odličan ...samo desetak čena, ali napravio je super glavice...već smo ga pojeli...zato sam sada posadila malo više...
pratiću, šta se dešava sa graškom...a ti nas redovno obaveštavaj...
klip sa ogromnim povrćem, već sam gledala...nije baš jasno objašnjen način kako se pravi čaj od komposta...meni nije baš jasno...ako si ti bolje razumela, napiši par reči...pa da probamo...
smile64 ...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 19:58
https://www.youtube.com/watch?v=yuI5DWvb6_Y
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 19:31
Arčik,vjerovatno jest rano,al to je bilo za probu.Pokrila sam slamom,pa šta mu Bog da.I ja sam bijeli luk(zimac,dobila par glavica ,da uhvatim sjeme)zasadila između jagoda.Isto za probu!Nije još niknuo ,pa ne znam šta će biti.Unhappy
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2014 u 14:35
zova, da nije rano za setvu graška. . Ja sam posadila samo beli luk i malo boba...čisto da probam...grašak planiram negde u februaru...kad vreme bude dozvolilo...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2014 u 20:43
Danas završila sa sjetvom graška(pišem kao da sam zasijala ne znam koliko a samo jedan paketić od 250g)Big smile.Na ovo danas nisam stigla staviti slamu,pa kako mu bude,do subote nemam vremena ništa raditi.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2014 u 18:57
Kroz slamu će niknuti, budi sigurna i ja sam tako u rano proljeće sijala krastavce i nije im smetao podebeo sloj. Blitva prezimljuje normalno vani, pa vjerujem da bi i nju mogla tako posijati.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2014 u 18:44
Kod nas pravo proljećno vrijeme,prosto me izmamilo,al ovi moji kažu da sam luda jer sadim grašak,jer će smrznuti.Ima slama preko al se sad pitam kako će niknuti,mada nije pretjerano debeo sloj.Da li bi mogla blitvu vani posijati ,pa prekriti slamom?U plasteniku više nemam mjesta.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2014 u 18:21
Vidim, vrijedna si. U povrtnjaku sad ne radim ništa. Uglavnom se motam oko cvjetnjaka i cvijeća, sukulenata... Danas sam malo radila reda među cvijećem po okućnici jer je bio super lijep dan.
Mislim da tvom poriluku neće biti ništa, dobro podnosi presađivanje koliko sam čula, a ni slabi mraz ga ne može samo tako oštetiti. Smile
Upravo danas sam se zabavljala pakirajući paketiće s cvjetićima i sjemenom za drage cvjetne prijateljice, obećala sam pa moram obećanje i ispuniti. Big smile I ja jedva čekam proljeće.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2014 u 17:07
Ej Bugi,ma kakav dobro!Ni pasulja,ni krompira,ni kupusa-ostala bez hrane za zimu,hahahaahh...Ma nema veze,vazno je da sam bila aktivna.
Cijelu jesen sam u nekim obavezama,pa nit se javljam ,nit sta radim u bašti.Kasnim sa svim.Danas je bio lijep dan ,pa sam nešto i uradila,ako nije kasno.Posijala sam neku salatu u plastenik(u kom se trenutno nalazi samo nešto luka..Posijala sam i špinat matador 3 kesice,zatim sam povadila praziluk ,koji mi je ostao vani malen,kao bijeli luk,pa sam ga prenijela u plastenik,presadila i pošišala,doduše nikad gga nisam presađivala sa njive u plastenik,šta vi mislite.Pošto je dva jutra bilo mraza,ne znam da li ga je mraz oštetio.
Zatim sam posijala neki grašak vani na otvoreno,moram još sutra dovršiti,uzela dva paketa.Prekrila sam ga slamom,pa sad ne znam šta će biti,nisam nikad u jesen sadila grašak uvijek u proljeće.
Ranije sam presadila mjesečarke jagode i između stavila češnjak zimac.I tako....jedva čekam proljeće.Pišite šta ste vi dragi prijatelji radili da dobijem koju ideju.Pozdrav
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2014 u 19:06
Kako vidim iz tvog popisa - urod je bio dobar, svega dovoljno, čak i za podijeliti. Možeš reći da si zadovoljna s ovom kišnom sezonom. Tako i treba. Toplo se nadam da će iduća biti puno, puno bolja. Smile
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 13:29
Zaboravila sam reći da sam i sa patlidžanom bila zadovoljna
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 13:28
Drage moje pozdrav.Zbog raznoraznih obaveza ,dugo me nije bilo.Godina je bila takva kakva je-ne ponovila se al ajd Bože moj,biće bolje.Sumasumaru:
-paradjz-u plasteniku dosta dobar,vani ništa(plamenjača sve uništila)
-krastavci-čista desetka ovi dugi(od sada samo njih sijem),dok oni kupovni odvno nestali a ovih se nađe još na lozama,loze se još drže
-paprika-srednja muka,ali dovoljno za zimnicu i prženje tokom ljeta i jeseni
-mrkva-trune u zemlji
cvekla-odlična,napravila preko 40 tegli i podijelila
bijeli luk-dobar(kod mene doduše ove godine najbolji odkad ga sijem-tretiran BE)
luk kozjak-trune
tikvice-odlične
boranija -niska odlična a visoke mahune bile rodne al mi nisu nizašta,neću više sijati to sjeme(još mlade a neke žilave)
-pasulj-nula bodova(poplavljen nekoliko puta)
kornišoni-super
krompir-katastrofa,uz svo presijavanje,trune neonormalno i ono malo što smo uspjeli povaditi ,trune svaki dan
kupus-nisam sadila za zimu
praziluk-dobar ali poplavljen,sad imam neki kasnije što sam sadila pa se mislim šta da radim sa njim da li da ga iskopam ,pa presadim u plastenik il šta,...
eto to bi bilo to
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.