Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kaj je ovo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kaj je ovo?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kaj je ovo?
    Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 22:42
ali jel tak da nemaju veze sa dracenama,našel sem u "Sobno bilje"od dr.D.G.Hessayon-a
solanum capsicastrum i ima podvrste Cherry ripe i  variegetum s listovima prošaranim krem bojom.  Solanum pseudocapiscum ,a to je Jeruzalemska trešnja to je bliska srodna vrsta tu su krupnije bobe

Ažurirao vule - 15 Kolovoz 2007 u 22:44
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 19:28
Sve su to Koraljuše, Solanum pseudocapiscum. Ja imam dva varijeteta i mislim da se i tu radi o njima. Ne znam točne nazive, ali jedna je niža s tanjim i povijenim granama, a druga visoka (drvce) sa čvršćim granama. Vjerojatno je ova lijevo ova višlja koja se može oblikovati u drvce. Lagano se razmnožavaju sjemenkama.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 17:46
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

dracenu ne vidim nigdje, ovu drugu sa crvenim bobicama imam i ja, ali ne znam kako se zove.. Cry
Pozdra!Ovo sam danas slikal na Molvama ,proščenje povodom Velike Gospe i frajer me uvjerava da su razlićite biljke,ne vidise najbolje ali on zove to dracena ,a prve bobice marijino drvce


Ažurirao Ivan - 15 Kolovoz 2007 u 17:47
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 17:01

Pozdra!Ovo sam danas slikal na Molvama ,proščenje povodom Velike Gospe i frajer me uvjerava da su razlićite biljke,ne vidise najbolje ali on zove to dracena ,a prve bobice marijino drvce


Ažurirao vule - 15 Kolovoz 2007 u 17:02
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 21:25
Mihaela, nešto ti ne štima s fotkama. Popodne sam je vidjela, a sada više ne. Inače ovu biljku sam na tvojoj fotki vidjela prvi puta pa ti ne mogu pomoći. Ponovo stavi sliku na forum pa će ti netko drugi reći o kojoj se biljci radi.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 15:02
1 

Ažurirao Mihaela - 16 Kolovoz 2007 u 11:11
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.