Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - oslikavanje cipkom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


oslikavanje cipkom

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: oslikavanje cipkom
    Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 22:09
nasa mare me potaknula da otvorim ovu temuWink..evo link na  stranicu gdje sam vidjela detaljan opis oslikavanja cipkom..hvala vrijednoj gospođi tei jukic sto svoje znanje nesebicno dijelismile79
http://hobbychic.blogspot.com/2009/09/vikend-special-oslikavanje-cipkom-2.html

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 22:19
evo primjer vrlo uspijesnog oslikavanja cipkom,mare je ovo puno lipo napravila,i jedva cekan konacni izgled slikesmile126
 

Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 18:55
 

 
 
Nažalost motiv je isti ali trenutno nemam drugi komad zavjese.Ovo sam probala na staklenom tanjuru
 
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 18:59
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 19:09
mare smile141..super,super ti je ispalosmile141
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 19:55
odlično je...sad mi je žao što sam pobacala takve zavjese Big%20smile
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:01
Probala sam pofarbati s donje strane pa mi je ispalo seljački,šareno.Dajte curke probajte i vi da vidimo šta se sve može s tim napraviti
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:06
ovo ja ili ne bi uopće bojala odozdo ili bi stavila jako nježnu nijansu
možda bih ako želim da ne bude bijelo nego u boji odmah bojala sa  tom bojom
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:16
Slažem se s tobom Iris,ovako izgleda zaista čipkasto a probala sam i s bljedo zelenom pofarbati iza i ne sviđa mi se.Nije ni ovo baš dobro ,zavjesa mi se malo pomaknula jer se kliže po staklu  i uzorak je na gornjem kraju malo otišao.,ruža nije prozirna.
Ali to je ionako za probu.........
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:41
kod stakla je super što se može puno puta prati i ponovo mackati Big%20smile
a da probaš nekako štipaljkama zakačiti da se ne miče
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:49
da,da staklo je super za ponavljanje....
Ne mogu štipaljkama kad idem do ruba s masom,probala sam zaljepiti s trakom ali ne smije se jako i svuda okolo jer onda je problem u jednom potezu podići čipku
Ali ponavlje je je majka mudrosti.....
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 20:53
ako je komad zavjese dovoljno velik možeš tanjur staviti na zavjesu pa onda nju dobro zategniti i zavezati trakom i onda okreneš naopako i mackaš
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 21:22
Treba vježbati,nadam se da će još neko pokušati ovo raditi pa da uzmjenjujemo iskustva
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 09:09
Evo malo ideja za isprobavanje sa čipkom...
> sprej:
> http://www.youtube.com/watch?v=6dfbmoRxaFA
> http://www.youtube.com/watch?v=kLYUJekMQls
> http://www.youtube.com/watch?v=phl09AmO6Bo

> (glitter) http://www.youtube.com/watch?v=xdljEFJ57po
> (chopper) za naše bikerice na forumu Tongue

A bila je i neka radionica u NB net hobby-u pa ima slika na hobby chic blog-u ;)

Inače, mislim da umjesto prave čipke možete koristiti i papirnate čipkaste podloške za tacne (doillies).
Ja ih nekad koristim za čestitke, zadnje sam u Sparu kupila komplet s 3 bijela uzorka po 2 veća komada.

Inače, najviše vrsta tih čipkastih podložaka sam vidjela u onoj velikoj knjižari Mladost na Ilici (bliže Frankopanskoj).

@mare-nostrum: vjerojatno bi bilo dovoljno čipku jako zategnuti preko rubova i zalijepiti čvrstom krep-trakom ili izolirkom...
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 10:05
Kami hvala na trudu,kasnije ću sve to pregledatiSmile
Bilo bi dobro čvrsto zalijepiti ali to je tanjur.Kad čipku zalijepim jako problam je s donje strane odljepiti traku i skinuti čipku a da ne dotaknem motiv .Na ravnim površinama je to puno lakše.
Sad ja kao nešto kopmpliciram ali ne možeš uljepiti čipku kad ju treba skinuti u jednom potezu.Meni je to na tanjuru bio mali problem
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 10:11
Zašto ju uopće skidati prije nego se posuši (bilo sprej bilo boja)?
Čekati ili fenom posušiti i onda odlijepiti, čipku se ionako može staviti u pranje, a ako je papirnata čipka, onda baciti ili suhu koristiti ponovno...
Neće akrilna boja zalijepiti čipku za staklo...

Imam neke komade tanke fine čipke pa ću s tim eksperimentirati kad stignem...
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 10:25
Zato što sam to radila s glet masom a ona se suši i puca
Možda s bojom to ide drugačije ali nisam probala,čekam da se još netko okuša u tome
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 10:30
Aha,zato je tak reljefno...
Činilo mi se ko neka gusta bijela boja u debljem sloju nanesena...
U pravilu treba imat jako dobru čipku i viziju da takvi uzorci ne ispadnu kiči
ili raditi veće površine sa sitnijim motivima čipke...
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 10:47
Ja sam to samo probala nakon jedne prezentacije na TV,nisam imala namjeru nešto ozbiljno raditi s tim.Nisam baš tip od čipkica
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2009 u 13:47
Morala sam probati sa sprejem.Pa to je pjersma za razliku od gleta.
Zavjesa je ista,nemam drugu.Sprej je zlatni,nemam drugi
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.