Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 51>
Korisnik
Poruka
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 22:16
Nova spoznaja-puno citrusa trebaju malo više šećera nego po receptu. Morala sam nadodati, jer nije više bilo mjehurića. Nešto slično sam pročitala, da se nekome poslije tri mjeseca napravila samo limunada, ništa više. I ona je imala samo citruse u boci.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 23:35
 Mislim da bi sastojci ipak trebali biti mješoviti,  tj. od različitog voća ili povrća.  Ja sam sve tako radila i moram reći da se pokazalo dosta dobro...Znači za voćnu ili povrtnu turu enzima, ne uzimam samo jedno voće ili povrće, nego pazim da sve bude različito... Jer bojim se da jednolična masa i nije nešto posebno.. Što želim reći, Voćna kombinacija  enzima:  otpad od svega voća koje imate i koje vam padne na pamet, kore banane, kore limuna, jabuke,grejpa, limete... ja sam čak za vrijeme ljetnih i jesenskih mjeseci dodavala i razne tikve, šljive i grožđe ili jednostavno  dodala i nešto od povrća ( tek ponešto, da ne prevlada povrće ) .   Povrtna kombinacija :  listovi zelja, kelja, krastavci, tikve, kore celera,  krumpira ( nisam probala, ali ako imate zdrave krumpire zašto ne, moji nisu baš bili prezdravi, stoga kore  nisam stavljala ) strugotine mrkve, cikla, a također i poneki komad voća ( dinje, jabuke
šljive, lubenice, isto tek manja količina da ne prevlada voće ). Sve ovo se pokazalo sasvim u redu i mogu dokazati da imam dvije vrlo  različite vrste tekućine. Ne mirišu isto. Jedna jako vuče na povrće, druga na voće. SmileTongue




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 23:40
 
A sad odoh u svoj povrtnjak, čisto da vidite da ne lupetam nešto napamet....Usput, naravno da ću i ovdje podijeliti neke slikice...LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 23:46
 
  

 Evo nakon nekog vremena tertiranja Bio Enzimom. ( To je onaj dvogodišnjak kojeg sam na par mjesta spomenula da se ne miče s mrtve točke....evo u samo par navrata  Enzim  ga je uspio "probuditi! " LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 23:53
 
Kako je Enzim zaslužan za sve tretmane na  mojim biljkama, mislim  da i ova tema zaslužuje da ih ipak ovdje sve pokažem....EmbarrassedHeart




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 23:55

  Ja možda još jesam mali, ali ću se raspuknuti ......LOLEmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 23:56


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 23:58


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 23:59
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 00:00
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 00:02
  
  Nije prošlo par dana kako sam ga pošišala, a evo što mi on govori....EmbarrassedHeart




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 00:05

     Jedna Strelicija......EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 00:07

  Imam i ja nekih čudaka....smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 00:11

  Reznice Ceanotusa se bude...EmbarrassedHeart  Zapravo stalno i jesu žive, vjerojatno su se i ukorijenile, samo ne usudim im se još izuvati papučice i gledati im nogice....LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 00:14

  Poslužite se finim prirodnim i zdravim sokićem od Kiwana....EmbarrassedHugHeart

  
 Ostatak fotkica ćete naći u mojem povrtnjaku....EmbarrassedHeart




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 01:53
Monstera, buco ti je presladak!
Jedva čekam da ja počnem nekoliko svojih zalijevati ovim octom. Odredit ću si eksperimentalnu i kontrolnu skupinu adeniuma pa ćemo baš vidjeti kakav će biti efekt od toga. Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 08:03
Monstera hvala na dobrodošlici!

Imam mali povrtnjak oko 35 m2, tretiram ga bez kemikalija, kompostiram,  tako da mi se baš fino u to uklapa tvoj bio enzim. 

Koliko vidim i cvijeće ga voli i to mi je važno. Sve presadnice proizvodim sama ( i za povrće i za cvijeće ) i najveća satisfakcija mi je bujno cvijeće na balkonu cijelu sezonu.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 09:10
 
Andina, eto kao što možeš vidjeti, nisam ih ubila, jedino nekima vjerojatno treba malo više vremena da se pokrenu, dok su se neki odmah "razbudili...." LOL




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 09:20
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Monstera hvala na dobrodošlici!

Imam mali povrtnjak oko 35 m2, tretiram ga bez kemikalija, kompostiram,  tako da mi se baš fino u to uklapa tvoj bio enzim. 

Koliko vidim i cvijeće ga voli i to mi je važno. Sve presadnice proizvodim sama ( i za povrće i za cvijeće ) i najveća satisfakcija mi je bujno cvijeće na balkonu cijelu sezonu.

  HugHeart Što se tiče kemikalija, ni ja ih baš ne koristim, iako imam dosta veliki vrt...No radije volim pojesti zdravije povrće, nego ga tretirati i šopati tko zna kakvim sve otrovima...Thumbs Down  Da eto kako možeš vidjeti i cvijeće voli taj enzim, ne košta ništa ( osim naravno malo truda ) a cvijeće uživa...Istina da neke biljke odmah pokažu koliko im se to sviđa, dok kod drugih to ide malo sporije, ali Bože moj, pa ni svi ljudi nisu isti, zašto bi bile biljke....EmbarrassedHeart Sve u svemu, eto ja još ni jednu biljku nisam ubila s tim, a da se događa nešto ( u pozitivnom smislu ) to je sigurno .Smile  


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 09:36
 
Kako sam neki dan spomenula one dosadne crne mušice što plaze po zemlji, sad vam moram reći da nema ni onih dosadnih bijelih crvića u zemlji..Znači još jedna potvrda da štetočine bježe iz takve zemlje...Ali zato  ne bježe korisne životinje poput kišnih glista... Slučajno su mi se neke nastanile u nekoliko teglica...Koliko vidim još su tamo, a svaki puta kad zalijevam cvijeće na podlošku nađem i malo narovane zemlje...Što mi to govori ?...Da i unatoč zalijevanju biljaka enzimom, gliste nisu otišle iz zemlje, nego se vjerojatno i njima sviđa jer da nije tako, već bi napustile teglice. No one su još tamo.    Ovako s tim " rovanjem" samo potvrđuju da im se  vjerojatno sviđa biti u takvoj zemlji..SmileThumbs Up




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.