Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik by xenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik by xenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 16:42
Lijepo se odmori. I nemoj brzati s stajskim gnojom na zemlju, ako imaš biljčice gore mogla bi ih spaliti, najbolje tek na jesen dok sve obereš.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 19:32
Evo ja se vratila sa godišnjeg , a nikako da uhvatim vremena pa stavim slike sa putovanja.
Naravno, kod kuće me dočekalo brdo neodgodivih  poslova ali  sam ipak uhvatila malo vremena da odem na ranč. Bojala sam se da od ove suše neće ostati niti jedna rajčica. Ipak sam nešto uspjela ubrati i skuhati, jedan dio sam morala baciti jer su istrunule (MS nije imao vremena brati rajčica jer je cura važnija), a sve drugo izgleda jaaadno. Osim travurine, ona je visoka gotovo kao ja Cry
 U dvorištu krastavci prezreli, mahuna bilo za skuhati jedan ručak, paprike ostale sitne kao orasi.
Jedino kupine zore i nešto sam soka napravila , a ostatak spremam u škrinju za zimu.
Dobar dio cvijeća u loncima je preživio, osušile su se samo vodenike,smile85 nove gvineje. I to je uspjeh jer je MS toliko malo bio kod kuće tih dana dok smo mi ostali bili na moru da mu je čak i jedna zlatna ribica uginula od gladi. Ili možda od tuge što nikoga ne čuju.Možda bi i micko slično završio samo da ne dreči tako glasnosmile96
 
Stavila sam par sličica iz dvorišta u slike cvijeća,a putopis kad uhvatim vremena.
Sad odoh u borbu sa korovima.I groznom vrućinom.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 22:17
POzdrav xenija, tvoja mala bijela ružica još cvijeta, baš mi je zgodna u kombinaciji s mojom žutom.
Breskvica se drži, a božuru se jako veselim-nadama se da će iduće godine cvjetati.
 
Svima je tako kad se vratimo s godišnjeg. Nešto preživi, nešto ne, ali mi ne odustajemo i druge godine opet sve iznova.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 13:53
.....moje jedino mamino kaze joj mama kako si stara vec si pozabila kakva si bila kad si bila mlada....ccccccccccccConfused 
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 16:52
Krajnje je vrijeme da i ja malo otpušem paučinu sa svog dnevnika.
Prošli mjesec mi je bio katastrofa pa se stalno tješim kako ću ovaj imati više vremena za vrt.
Sudeći po vremenu ovaj tjedan moglo bi biti bolje.
U utorak poslijepodne krenula sam sa čišćenjem biljnih ostataka na ranču. Trebalo je prvo počupat kolce od rajčica, pokositi travurinu koja se nažalost već dobrano osjemenila smile220i sve to odvesti dolje do šume na kompostnu hrpu.
u srijedu sam pokupila ostatke suhe trave i počela vilama vaditi korijenje pirike i neke trave slične metvici koja ima grozne vriježe. I onda sam otkrila da se ova glinene zemlja super štiha sa vilama smile227, kao da sam otkrila toplu vodusmile96.
Ali stvarno ide puno brže nego štihačom i zemlja se sama rasipa , a ne moram onako sjeckati.
 Ili sam samo imala sreće sa količinom vlage u tlu pa bi se dalo obrađivati bilo kako.
Usput i razbacujem stajski gnoj koji su mi dovezli ljetos. sad je baš dobar , onaj gornji sloj je već sasvim sasušen, nema nilakvog smrada i super se rasipa.
Uspjela sam još jedan dan napraviti malo veću gredicu , a danas se odmaram jer od tih poljoprivrednih radova imam žuljeve na rukama.
Nastavak idući tjedan ako vrijeme bude onako kako su prognozirali, toplo i bez kiše.
Valjda ću onda i nešto uslikati jer sam se baš ulijenila sa tim fotkanjem.
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 13:32
I ja čekam ljepše vrijeme....još ništa od togaUnhappy...ti si si stvarno dala truda...i žuljevi, uh...... čekam slikiceSmile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 13:38
Žuljevi će proći, a ono što si učinila ostaje, a znaš kako klin se klinom izbija, danas odmor, a sutra opet malo - koliko stigneš, valjda će poslužiti vrijeme.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 20:12

Jedan dio ovog lijepog prazničkog dana uhvatila sam za nastavak svojih poljoprivrednih radova. Poštihala još jedan komadić  i posijala dvije gredice graška. Stavila sam Čudo kelvedona. Zemlja je malo vlažna pa sam nakon sijanja zalijevala .Tada su naišli neki ljudi u potrazi za gljivama pa su malo zastali, prvo gledali, onda malo sjeli i na kraju nisu odolili da me ne pitaju ZAŠTO zaljevam u 10. mjesecu. Baš sam se nasmijala.

Zbilja su mislili da sam malo "pukla".Kad sam im lijepo objasnila da sam upravo posijala grašak i malo prenijela prijašnjih iskustava onda sam dobila: "Svaka čast!
Samo se nadam da će mi taj grašak uspjeti inače bi gljivari mogli ostati pri prvom mišljenju o menismile96
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 20:17
Baš te briga za gljivare, a tvoj grašak ima da raste i cvate i da malo padne kiše-ne previše da ti ga zalije.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 16:16
Danas nastavak vrtne priče. Vani je tmurno i hladno pa mi se nikud ne ide. Zato sam protekle tjedne koristila svaki slobodan , sunčan dan da nešto napravim u vrtu.
Ovdje u dvorištu sam prvo rasčistila ostatke ljetine, poštihala gredice i posadila salatu. Između redova na jednoj gredici posijala mrkvu. Vidjet ću kako će prezimiti.
Na ranču razbacivanje gnoja i štihanje. Posijala sam tri gredice graška, na prve dvije je već nikao.
Razbacala sam nešto gnoja oko voćaka i loza. Planiram posaditi cijeli red kupina bez bodlji duž vrta na ranču. Već sam žicala mladice.
Prošli tjedan kuma i ja smo bile na proslavi Dana seoske žene u Rešetarima. Baš je bilo zanimljivo, od izložbe raznih rukotvorina, poljoprivrednih proizvoda, torti, pekmeza, rakija, vina i likera do predavanja, recimo, o uzgoju i upotrebi lana.
malo smo se našalile i zaključile da ćemo morati i nas dvije osnovati neku udrugu, recimo" Gradske žene sa seoskim poslovima."Još da su me vidjeli kako sam dan prije u crvenim gumenim čizmama sa vilama razbacivala stajski gnoj sigurno bih i ja dobila neko priznanjesmile96
Ok, nismo bile u konkurenciji ali sam zato dogovorila kupnju žute maline i bijelog ribizla. Samo da još pronađem aroniju pa sam ispunila ovogodišnji poljoprivredni plan.
Par fotki  sa ranča u slikama.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 18:21
di si našla žutu malinu? Ja se ubila tražeći je ali sam je ipak našla,sad još da stignu pa direktno u vrt
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 18:22
a da, aroniju ti ima rasadnik milić-pitaj cijenu ali mislim da je 25kn jedna a primaju narudžbe za najmanje 4 komada ( tak je bilo prije dva mjeseca,možda se nešto promjenilo)
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 22:00
Hvala Hana! Malinu sam našla kod svojih prvih susjeda koje nažalost rijetko viđam jer su stalno u voćnjaku u Posavini pa se moramo naći na nekim događanjima u gradu da bih saznala što sve imaju.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 11:25
eto i ja nesto novo naucih,nisam znala da se tako zove zuta malina
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 20:06

Mislim da sam konačno obavila sve (ili barem većinu ) planiranih poslova za ovu godinu. To su bili :

1. nabaviti stajski gnoj i razbacati ga po vrtu
 
2.posijati grašak
 
3. posijati mrkvu
 
4. posaditi salatu
 
5. posaditi luk
 
6.presaditi jagode na novo mjesto
 
7. POSADITI ARONIJU
 
Da, konačno sam ih našla i to kod nas u " Davidu" ( to je prodavaonica poljoprivrednih potrebština.Cijena prava sitnica, 25 kunića.  Kažu da se u Sloveniji cijene kreću u desetinama eura. Uzela sam za sada dvije, jednu za ranč, a drugu sam ugurala u dvorište jer mi je tu lakše zalijevati , a piše da je osjetljiva samo na sušu.
 
Danas sam konačno unijela i cvijeće u kuću, sutra smišljam mjesta gdje ću ga ugurati.
 
I to bi bilo sve za ovu godinu.
 
Od nedjelje kreću planovi za slijedeću. Prvo prelistavanja knjiga i časopisa, maštanja, vaganje želja i mogućnosti, crtanje ...
 
A ponešto ću ukrasti i od vas samo dok uspijem sve pregledati i nadiviti se.
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 20:28
Pa stvarno si bila vrijedna, a nisam ni znala da se sada sije grašak i mrkva, pa što to ne smrzne po zimi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 21:07
xenia ti si iz rešetara? moja draga prijateljica je od tamo i imam puno lijepih trenutaka od tamo Clap
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 22:01
I ja sam nabasala na jeftinu aroniju na proljeće u Baumaxu, čak ispod 20 kn...Xenia, mi se stalno nešto ponavljamo s nabavljenim biljkamasmile156
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 09:14

Silvek i ja sam već primjetila da među nama "ima neka tajna veza"Big%20smile Valjda je to nešto u horoskopu jer su nam rođendani blizu.

Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 09:16
Kontesa, ja sam ti baš iz grada ali mi je ranč tamo negdje blizu Rešetara. A i kuma je od tamo pa poznam dosta ljudi. Pozdrav tvojoj prijateljici.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.