Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtlarenje kroz moje oci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtlarenje kroz moje oci

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 17>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 13:14
smile113Pozdrav,navračam ja čestoClap.
Hoste,perunike irisi,ljepše nisam vidjelaClap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 00:03
Dado, svratila sam i ja u tvoj vrt. OSTALA SAM BEZ TEKSTA!!! Fantastičan je. A kolko različitog bilja! Vidim da i ti voliš makro za slikanje.
Pregledala sam sve slike i razmišljam koja mi se najviše sviđa. Teško je reći kaj je najljepše. Sve je prekrasno. Ali, možda ipak onaj mali bijeli cvjetak Anthericum ramosum. Tako je nježan. E, da. Imala sam i ja muškatnu kadulju pa mi je nestala. Znaš mi reći zakaj? A gdje je taj tvoj vrt i može li se vidjeti? Ustvari, sudeći po slikama to je više park nego vrt u kojem se može puuuno toga vidjeti i naučiti.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 19:13

Prekrasno bilje, a i način uređenja vrta. Već sam nekoliko puta posjecivala ove stranice, posebno zbog Aquilegija iliti Pakujca ( ja ih imam nekoliko, ali niti jednog ovakvog ) i Irisa; jedan lijepši od drugoga. Čestitke i na fotografijama, jer kad se "malo iskrivi kičma",  na prvi pogled i  neugledan cvijet, postaje pravi ljepotan. Ja to često radim - krivim kičmu, isplati se.

Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 22:53
Ivek dobre nam došel!
Na vrh
Vrtlar Ivan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlar Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 22:45
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

Vrtlar Ivan dobrodošao na forumsmile73


Hvala na cvijeću, Mari,5510 i na dobrodošlici! Ovo je sada off topic na kvadrat, nadam se da se dado neće ljutiti. Smile 
smile169
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 22:26
Dragi moj lude ideje su uvijek dobro došle, a kod tebe su obojene najljepšim bojamasmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 22:10
Vrtlar Ivan dobrodošao na forumsmile73
Na vrh
Vrtlar Ivan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlar Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 22:06
Sve pohvale. Fotografije stvarno ostavljaju bez daha.

Ja sam inače oformio vrtno jezero ove jeseni, tako da su mi ove močvarne perunike jako zanimljive. Svaki dan se nauči nešto novo, hvala! :)
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 21:52
Onda nećemo močvarne, imaš i drugh pa ćemo odabrati Wink
Rijeka

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 21:50
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Morat ćemo u posjetu na proljeće Wink
Perunike su nešto što jako volim jer su nezahtjevne a tako lijepe.
smile141


Mocvarne perunike bas nisu tako jednostavne za uzgoj. Buduci da dolaze iz mnogih krajeva svijeta imaju i mnoge razlicite zahtjeve u uzgoju. Svaka grupa mocvarnih perunika ima svoje zahtjeve prema tlu, prihrani, svijetlosti, vlaznosti tla. Za svaku skupinu zato treba dobro znati zivotne cikluse tih biljaka i prema njima prilagoditi uzgoj.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 21:47
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Što reći, šetaš prirodom, nabavljaš nove biljke, uređuješ svaki pedalj zemlji, svaki ti ljubitelj cvijeća može pozavidjeti, ali među cvjetoljupcima srećom nema zavisti već samo iskreno divljenje. Dado, ove perunike su nadmašile same sebe, ali to kod tebe nije čudno.
Baš me zanima kako će tvoja vrtlarija izgledati u proljeće, a naravno doći ću se uvjeriti u to osobno.!


Promjena u vrtu nece biti mnogo, mozda jos koja nova gredica :) ali moguce da mi tjekom dugih zimskih dana sine neka luda ideja u glavi :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 18:12
dado slike su ti smile93vidi sa da uživaš u uređivanju cvijećem i ide ti od ruke smile141perunike su predivne i očaravajuće Heart
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 16:19

prekrasne perunike!ClapClapClapClap

"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 12:44
Morat ćemo u posjetu na proljeće Wink
Perunike su nešto što jako volim jer su nezahtjevne a tako lijepe.
smile141
Rijeka

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 11:58
smile227 Bijela dama....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 10:41
Što reći, šetaš prirodom, nabavljaš nove biljke, uređuješ svaki pedalj zemlji, svaki ti ljubitelj cvijeća može pozavidjeti, ali među cvjetoljupcima srećom nema zavisti već samo iskreno divljenje. Dado, ove perunike su nadmašile same sebe, ali to kod tebe nije čudno.
Baš me zanima kako će tvoja vrtlarija izgledati u proljeće, a naravno doći ću se uvjeriti u to osobno.!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 08:59
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 21:11
krasne slikeThumbs%20Up
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 21:03
Ovo je jedna od meni najdrazih japanskih mocvarnih perunika.

Iris ensata loyalty



Jednostavni i prilicno mali (u usporedbi sa drugim sortama), tamnoljubicasti cvijet sorte Oase



Prekrasna dupla i glomazna sorta Gipsy koja kako i samo ime kaze nalikuje na raskosne ciganske haljine.



Sorta sa jednim od najvecih cvijetova, promjera cca 12cm u idealnim uvjetima, koje imam u kolekciji. Sorta White ladies



Balck gamecock je najpoznatija sorta iz sekcije louisiana irisa. Veliki , barsunasti cvijet tamno ljubicaste do crne boje. Posebnu car cvijetu daje ogromna kolicina zlatnog peluda koja se proizvode u prasnicima, pa tako dobije zlatni odsjaj.


Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 10:58
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

nema nam dade, sigurno je u gužvi, ali, pretpostavljam da ćemo njegov divan vrt svi moći vidjeti već na proljeće kada će biti Dani otvorenih vrata...jedva čekam prizor  stotine rascvjetanih irisaSmile.


Ako proljece ne bude suho kao i ovo, trebalo bi biti lijepo ;)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.