Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 64>
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 11:38
Kad vi sadite lukovice ljiljana,sada ili u jesen?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 12:21
Sada
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 20:05


Lukovice bijelog ljiljana (L. candidum) se sade u 8. mj., a ostale vrste u 9. mj. i to tako da na lukovici bude sloj zemlje kolika je njena debljina. Azijske ljiljane saditi nešto dublje jer im korjen izraste i na podzemnom dijelu stabljike. U jamu za sadnju ne stavljati kompost, a dno jame drenirati slojem šljunka.

Ali kako je i Otok napisala, svi osim L. candidum se mogu i sada posaditi.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 10:29
Ja sam svoj posadila još u 9.mjesecu i sad čekam da nikne,valjda bu uskoro...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 13:12
Uh,što ne volim kad se događa da kupljene lukovice ljiljana ne cvatu prve godine.Prvo nisam znala da se to može dogoditi do prošle godine i bila sam razočarana kad sam vidla da neće biti cvijeta.Sad će mi se ove godine to izgleda opet dogoditi.Sad sam  baš bijesna ako ne bude cvijeta smile206
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 20:16
2201tea zašto misliš da ti ove godine neće cvjetati?
moji su tek počeli provirivati iz zemlje, a cvjetati će vjerovatno tek u svibnju
mislim da je još rano da bi cvjetali
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 21:40
Natalija mislim da neće cvjetat jer mi tak izgleda.Zeleni dio ljiljana se dosta razvio al ne i dio sa pupovima,ako razumiješ kaj hoću reć.Izgleda mi kao da se nije dovoljno razvio da bi dao cvijet al ako to nema veze onda u redu.Nisam mislila vremenski da nece cvjetat kao što si navela kad bi tvoji cvjetali nego mislim da je slabo razvijen.Ako se to uopće može tako vidjet...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 22:03
stvarno ne znam, meni su tek počeli izbijati iz zemlje, a oni trebaju doseći neku svoju visinu da bi i propupali
e, sad imam onaj do nekih 30 - 40 cm visine, ai onaj od skoro 2 m visine

ostaje jedino čekati... ja ti držim fige da procvjetajuWink
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 22:27
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:


Natalija mislim da neće cvjetat jer mi tak izgleda.Zeleni dio ljiljana se dosta razvio al ne i dio sa pupovima,ako razumiješ kaj hoću reć.Izgleda mi kao da se nije dovoljno razvio da bi dao cvijet al ako to nema veze onda u redu.Nisam mislila vremenski da nece cvjetat kao što si navela kad bi tvoji cvjetali nego mislim da je slabo razvijen.Ako se to uopće može tako vidjet...


Za ljiljane je jos rano odrediti dali će cvijetati ili ne, jer je noramalno da u ovo godišnje doba ima samo dosta zelenog lišća. Stoga ...čekaj i uživaj.
Ukoliko ne procvijetaju ja ti mogu poslati lukovica koliko hoćes, naravno na jesen.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 23:26
Natalija hvala na odgovoru.Ja se iskreno nadam da ce procvjetati.Tanja j,hvala na dobroj volji i nadam se da si u pravu jer im se stvarno veselim
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 07:18
Mi smo svoje posadili u veljači.  Valjda će od njih nešto biti, Jel postoji mogućnost da ne cvjetaju ovo ljeto?
Neka se sve zeleni
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 11:33
Klimatis,misllim da bi trebali cvjetati ovo ljeto ako su izasli iz zemlje.Osim ako im se nesto nije dogodilo,da se nisu smrzli il tak nesto.Trebali bi.Jel to znaci da jos nisu ni niknuli??
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 12:44
0 bodova još. Nisu ni provirili još. Ma ja jako sumnjam u kvalitetu lukovica, jer danas se to sve naveliko i nekvalitetno prozvodi. Štoviše, forsiranim uzgojem, po meni su trebali u 2 mj već krenut.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 13:04
Ja mislim da je već trebao niknuti.Ja sam svoj posadila još u 9.mjesecu i niknuo je sredinom 3.mjeseca i već je oko 15cm velik.Možda samo malo kasni.Probaj ga malo prokopati i vidjeti o čem je riječ,da se nije smrzo (nažalost) makar ne vjerujem jer njima i paše hladna zemlja.Držim fige da je sve u redu Thumbs%20Up
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 13:50
Klimatis,ne gubi nadu,ne krenu svi ljiljani sa rastom u isto vrijeme a pogotovo kasne oni posađeni sada.Moji stari ljiljani niču uveliko,ali opet ne svi.Krenuli su azijati i trubasti,orijentalce sam tek  nedavno  posadila nazad u baštu,jer ih preko zime vadim.Teško mogu da se nabave kod nas pa neću da rizikujem  time da ih preko zime ostavljam u bašti..Iako i oni mogu da prežive ali moraju su zakopati puno dublje nego azijati il trubasti..Azijati posađeni u februaru još ne proviruju.Zato ne gubi nadu.Ako su lukovice ok,niknut će vrlo brzo,a naravno da će cvjetati ovog ljeta..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 12:16
mene zanima nakon koliko po vašim iskustvima lukovice bebe počnu davati cvijet? imam 2 izvorne kupljene lukovice koje cvjetaju i mnoštvo njihovih beba koje su nikle prošle i ove godine pa me zanima kada ce one biti dovoljne odrasle?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 12:50
Morana to i mene zanima.Nadam se da će nam neko na to odgovorit.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 14:19
Moje bebe su cvjetale već 2 godine neke,a neke 3-4.Zavisi valjda od toga koliko se lukovica razvije u određenom vremenskom roku..
Ja sam juče posadila oko 23 nove vrste ljiljana.Od jeseni  do proljeca to je  nekih skoro pa 30 novih.Imam starih  oko 20.Jedva čekam da krene sezona cvatnje..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 15:13
hvala na odgovoru!

alisa pa to će biti pravi raj za oči kada počne cvjetati!smile55
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 17:40
Alisa Thumbs%20Up to će biti pravo pasenje očiju.Nema boljeg osjećaja nego kad ti trud urodi plodom,i to kakvim plodom....smile99
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.