Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtnjak i njegovi čuvari
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtnjak i njegovi čuvari

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 18>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 00:04
Ima i par glavica radiča cukero
 
a ovu salatu nisam sijala nego ispuhivala sjeme da ga spremim za proljeće, a ona niknula
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 00:06
Daikona ima samo par komada jer je bilo jako vruče kad sam ga posijala, šteta jer ga volimo jesti. Dobar mu je i korijen i list.
 
 
a kadifice su ostale same, grah sam povadila
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 00:08
Jagode cvatu ko u travnju
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 00:14
A u dnu povrtnjaka je veselo
 
čičoka cvate
 
cinije su u punom cvatu
 
a i cosmos je još lijep
 
Suncokret se osušio, a ptičice su pojele sve sjemenke. Niš ne misle na zimu
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 08:25
Koliko rasade salate!!! Moju je susjed svu ispasirao okrećući se trktorom po njoj... meni ostala figa!
Ponovo sam je posijala neki dan, ali mislim da je sad već kasno.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 11:24
Evo i mene konačno malo u tvom vrtu, Ano moja!    Reci mi kako spremaš tu repu i list, imaš kakav dobar recept? Možda sam ja onda dobro i prošla, jer se nisam usudila sijati tu repu, baš kao da sam znala da će bitiu jako vruće i bojala sam se da mi neće uspjeti.....Da i prosvjetli me, Molim te, sjeme iste kupuješ ili se može uzeti i od svojih biljki? Što se tiče te repe,tu sam totalna neznalica i ta vrsta repe mi je totalna nepoznanica....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 00:37
Dadinica, danas sam nabrala te mlade salatice i napravila za ručak. Osjećala sam se ko u proljeće dok sam je jela, tak je fina. Sutra ide cijela van jer mi dolazi ovčji gnoj.
Monstera, prvo sjeme daikona sam dobila iz Japana, a poslije ga sakupljam sama jer pustim koju biljku da se osjemeni. Ima sjeme ko i rotkvice, samo malo veće. Ja daikon najviše volim "na lešo". Izrežem i korjen i listove pa skuham, začinim maslinovim uljem i češnjakom i to je to. Osim toga, koji puta sirovi naribam, posolim i polijem s malo soja sosa pa je ko salatica. Može se naribati i dodati zelenoj salati.
Inače, za daikon kažu nutricionisti da pomaže u razgradnji masti i izbacivanju toksina iz tijela, a sprječava i žgaravicu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 00:53
Hvala ti lijepa draga moja ! Onda ću na godinu svakako posijati daikon. Samo se nadam da valjda neće biti sušna godina kao ova...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 07:24
Jutro! I moje jagode kreniule, jedna su an drugoj, u+sljed suše podivjali im hormoni, dokaz da ne divljaju hormoni samo nama ženama.

Imaš lijepoga radića, moj je amlecki, jer dok sam mogla saditi ostali su smao mali flanci za kupiti.

Pozdrav vrijednice!
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 20:07
Draga anabistirca i jesen je u tvom vrtu prekrasna !

Lipik
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 17:23
Obožavam tvoj povrtnjak, još uvijek sam zaljubljena u tvoje travnate stazice između gredica Heart uskoro će i moje biti takve Smile

Salata i jagode kao u proljeće Smile
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 18:27
I moje jagode sad cvatu. Poremetili su im se hormoni radi suše. Pozdrav draga vrijednice.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 21:01
Da, sve je pošašavilo nakon ljetne suše. Jagode još uvijek cvatu ali ovo je ukrasna cvatnja bez plodova. Salatica je jako fina, prava proljetna, svaki dan je jedemo s rikolom koja se isto sama zasijala i ljepša je nego u proljeće. Danas smo pojeli i zadnje paradajze. Prije nego sam stabljike počupala, pobrala sam zelene paradajze i objesila uz prozor u kuhinji. Neki su propali, a neki su lijepo pocrvenili. Nisu ko ljetni, ali nisu ni lošiji od kupovnih.
Ksan vidjet ćeš, travnate stazice u vrtu su jako praktične, ne hodaš po blatu. Svim posjetiocima mog povrtnjaka šaljem smile79
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 21:25
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:





Da, sve je pošašavilo nakon ljetne suše. Jagode još uvijek cvatu ali ovo je ukrasna cvatnja bez plodova. Salatica je jako fina, prava proljetna, svaki dan je jedemo s rikolom koja se isto sama zasijala i ljepša je nego u proljeće. Danas smo pojeli i zadnje paradajze. Prije nego sam stabljike počupala, pobrala sam zelene paradajze i objesila uz prozor u kuhinji. Neki su propali, a neki su lijepo pocrvenili. Nisu ko ljetni, ali nisu ni lošiji od kupovnih.
Ksan vidjet ćeš, travnate stazice u vrtu su jako praktične, ne hodaš po blatu. Svim posjetiocima mog povrtnjaka šaljem [IMG]smileys/emot134.gif" height="63" width="65" align="absmiddle" alt="smile79" />
 
Jesi li radila "malč"?
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 23:50
Nisam zbog voluharica. Ispod malča uživaju, a bez njega su ipak malo izloženije. Danas sam gledala kroz prozor jastreba kako ih vreba sa stupa. Jedna je nastradala.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 12:47
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:





Nisam zbog voluharica. Ispod malča uživaju, a bez njega su ipak malo izloženije. Danas sam gledala kroz prozor jastreba kako ih vreba sa stupa. Jedna je nastradala.
,jastreb ti pomaže!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 18:15

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 21:24
Happy%20New%20Year%20!!!%20Celebrate%20the%20New%20Year%20With%20Fireworks
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2013 u 10:44
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 22:50
Ajooooj, čestitari su bili u posjeti, a mene nema. Hvala, i ja vama svima želim sretnu 2013. da vam vrtovi budu puni cvijeća i povrća.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.