Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brač - moj otok
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brač - moj otok

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111213
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 00:32

Postira koja zasigurno prednjače u onoj visokoj ocjeni kvalitete življenja na otoku Braču i u kojima pjesnik Nazor pjeva

Rodih se u gradiću na žalu morskog kanala. Pred njim more sa jedrenjacima koji prolaze a da – ponajviše – i ne ulaze u pristanište; s one strane vode daleko ljubičasto kopno, s dugom gorskom kosom; za gradićem krševit kraj našaran zelenilom vinograda i maslinika... “

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 11:02
bebolina, eh di me nađe s ovom slikom rodnog mi mjesta. Dana je i u Postirima snijega ko u priči. Strme kale pa je teško bilo kuda ići. Kaže mi sestra da je jučer jedna njena susjeda (inače rođena slavonka ali se udala u Postira) išla za njih nekoliko po kruh, ostali se nisu usudili nos promoliti van.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 11:16
@lana2Heart Pofotkaj tu ljepotu
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 19:58
Lipe slike Bebolina. Dobre veze imaš na Braču kad imaš svježe slike snijega Wink.

Mi Dalmatinci kad padne snijeg ništa ne radimo, samo slikamo, pravimo snješka, skijamo, sanjkamo, i sve bi bilo dobro da ne puše bura. Danas je bilo sunčano i na suncu je bilo super.

Evo par slika moje bliže okolice

Sleđene mendule








Snješko polusleđeni


život je more
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 20:40
lantana baš si odabrala dobre detalje. Nadam se da mendulama neće naštetit ova iznenadena hladnoća.

bebolina izvrsne slike snježnog Brača, posebno ona sa ledenim sigama na stjenama.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 20:48
koliko god se trudila teško mogu zamisliti Brač u snijegu
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 20:56
Lantana prekrasna slika sleđenih mendula, šteta će biti ako se zaista slede.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 06:29
I snješko je poseban!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 06:36
 
Prekrasne slike Brača,tu ljepotu nemožeš ničime zasjeniti!
Mendule u ledu,kamena kućica,sniješko,sve je to z i m a.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 16:13
a ja se dosla ugrijati ...nadam se da hladnoca nece stetiti biljkama...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 22:25
Bebolina,
krasne slike Brača. Clap
Lantana,
nadam se da su se mendule odledile i da im nije ništa.
Vidjet ćemo mi na njima uskoro i cvjetiće.Tongue

Puno pozdrava i smile79.

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 23:07
Skoro 46 godina zivim na sjeveru Njemacke a jos nikada nisam bila na Bracu  , kojim sam sada , zahvaljujuci vasim slikicama , putovala ! Probudile ste u meni ceznju da sve to vidim i u zivo ! Hvala vam ! Doci cu opet .
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:02
Na nadmorskoj visino od 400 m i pod kosinom većom od 40 stupnjeva moja firma podignula je novi nasad vinograda, koji i nisu obični vinogradi, to je svojevrsni spomenik kulture.Vinogradi se nalaze između Bola i Murvice, na terenu gdje su u 15. stoljeću Glagoljaši podigli svoj samostan (Picokare).

Teška je to bila odluka ići ili ne, na kraju sam se ipak uspjela popeti, ali svaki korak se isplatio već prvim okretanjem prema Bolu







Izlet je organiziran za sve firme Bluesunhotels pa su s nama bili i kolege iz Marije Bistrice. Kolega je jednog momenta rekao: "Kakšni su vam ovo bregi, bumo se mi živi vrnuli"


Iza nas prekrasan pogled na puntu Zlatnog rata


pa prema dolje


i evo nas na vrhu, pored Glagoljaškok samostana, oko njega sagrađeni  suhozidi, svaki metar zemlje uokviren, mene je jednog momenta podsjetilo na serpentine u Macchu Picchu.


Mladi kolege pokoazuju nam kako se gradi suhozid


Crkvica iz 1477. godine


U crkvici svod


Oltar


... i idemo dalje do Zmajeve špilje





život je more
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:11

Željno očekujem slikice,,,Hvala ti što ih dijeliš s nama!!!   
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:26
Lantana, sad si me nasmijala s mojim Zagorcem. A da vidiš neke vinograde tu po Zagorju, pitaš se kako uopće kopaju i beru grožđe po takvoj strmini. Jedino tu nema kamenja pa sve izgleda drugačije.
Novi vinogradi već i sada lijepo izgledaju dok se loza niti ne nazire ovako izdaleka, a i pogled je prekrasan. Hvala ti što si odlučila popeti se da i nama pokažeš novu ljepotu svog otoka.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 00:13
lantana...imaš li ti kane....to ti je ovaj cvit sa velikim listovima i crvenkastim cvitom koji ne najviši na slici. MM ide ovaj vikend na Brač (bol) pa ti mogu poslati...imam i amarilis za poklonit ako nemaš...

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 08:12
Ovo je stvaeno nesvakidašnji prizor i vrijedilo ga je ovjekovječiti na slikamasmile71!Pravo remek djelo suhozida i ako zanemaromo okoliš i mene podsjeća na Macchu Picchu!!!! Ako se dobro sjećam, kad smo bili kod tebe, išli smo u Murvicu i ovo ništa tad nije bilo, zar ne!
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 23:24
Ostala sam bez rijeci !  Hvala Lantana da si i mene povela sa sobom da vidim te ljepote !
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 08:23
Ja tek sada uočila ovaj spoj ljepote ljudskih ruku i bogomdane prirode... Kako lijepo, kako predivno lijepo!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111213
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.