Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 25>
Korisnik
Poruka
nepta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nepta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 08:53
hoyu sam dobila od susjede kojoj nikad nije cvjetala a držala ju je na suncu
moj stan je na sjeveru i nemam balkon nego lodžu koja je zatvorena prozorima
dakle tu hoyu sam objesila zalila i ona je procvala
od tada sam ju već razmnožila, poklanjala reznice...
kad smo preuređivali stan odnijela sam ju na grunt a kako tamo imam jaako puno cvijeća a malo hlada objesila sam ju među grane jabuke i uživala je ko pajcek u blatu do povratka na lodžu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 12:21
moja je ovako cvjetala ljetos 14.8., a ovako danas još je u dosta hladnom prozoru

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 12:58
jedan savjet, ovo sve što si napisala je dobro, ali hoja traži špricanje u ljetu, to joj je kao maloj djeci uživancija. Moja je cvala od 4 mj, i neki da sam joj zadnji cvet skinula. Ima ih na mojem balkonskom cvijeću, a mislim da sam je i tu stavila.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 14:27

Dobila sam ivako veliku od Beline  8 hvala Belina Heart)pa me zanima kada bi mogla očekivati cvijet i kako da je potaknem na cvatnju

 

Rijeka

Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 16:20
Normalnomprihranom, i kako sam napisala pošpricati listo u ljeti. Ako je dugo stara zemlja, teba staviti novu.Mojavisi sa plafona, tako smo napravili da tegla visi a grane smo prouklni na plafon.Meni je ona ogromna a cvijeta od prve godine.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 11:20
Našoj je zadnji cvijet neki dan otpao.Puno je opet narasla je ove sezone. Sad zauzima 2m2 staklene stijene prema vrtu. Gnojila sam je redovno i stvarno se nacvjetala ove godine. Odjednom po 40 cvjetova, a miris preopojan nije baš svima pasao. I stvarno lako se primaju mladice. Gdjegod da je pukla , samo u zemlju i zakorijeni se.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 16:45
Danas sam baš presadila kćerkinu, koja ima preko 20 godina i stalno cvate, ali ne tako obilato kao vaše. Primjetila sam da su neki listovi dosta požutjeli, dali može biti da joj fali željeza, jer tako izgledaju neki listovi.
Moja kćerka je baš nije prečesto dohranjivala, pa možda i to ima neke veze.
Sada je u novoj zemlji, malo većoj posudi, pa se nadam da će se oporaviti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 18:10
Triša bez obzira moraš dodati malo zemlje, gnojivo i ja stalno pišem prskati sada sa mlačnom vodom jer je puno lišča.
Mojoj je neki dan otpao zadnji cvijet, i sada ču je malo prihraniti i poprskati, jer je u zatvorenom. usjediu sam dala pelcer i krenuo je dobro ali je drži na balkonu i listovi supoblijedili.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 18:36
Dakle sve sam dobro napravila, možda su listovi posvjetlili zbog toga što je dosta izložena suncu kroz staklo.
 
Što se tiče prskanja, to radimo stalno, prilično često, s mlakom vodom, koju pustimo da stoji preko noći, da bude malo mekša.
Sada ćemo sačekati da vidimo kroz neko vrijeme što će se događati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 00:56
Cure,
prekrasne hoye Clap.

Triša, Mira K, sretno sa hoyama.
Procvast će one vama!        smile106
Pozdrav                                  
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 17:09
Uz dvije mladice koje sam dobila od cura, moram se pohvaliti s mojom novom hojom!!!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 22:42
ova je prekrasna
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 07:59
Prekrasna je smile65
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 12:16
Ova hoja je predivna, nisam ni znala da ima takve listove prošarani sa žutim.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 11:15
Prekrasna hoya!! Nisam nikad vidjela takvu boju listova.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 17:11


Malo da uživate u bojama i raznolikostima.Šteta što ne uspijevaju kod nas. Link za željne boja: 
http://www.flickr.com/photos/afriorchids/galleries/72157623785363670/
Neka se sve zeleni
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 19:05
ja sam svojoj nedavno utaknula onaj štapić koji se dugo razgrađuje i gnoji sve u nadi da će procvasti...sad ostaje samo čekati
Free ova je jako lijepa wooow...nona pa tvoja je bila puna cvijetova
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 13:18
Free, tvoja hoya je zaista prelijepaSmile.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 13:40
da kontesa moja je ove godine bila puna cvjetova , a sada pušta grane na sve strane preko metra dugačke stavila sam ju na visoki stalak tako da joj grane padaju slobodno jer je već pregusta pa se bojim onih štetočina i po tim novim dugačkim granama primjećujem sitne cvjetne pupove 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 17:46
ovo je moja hoya koja nikako da procvate...upravo je dobila posljednje upozorenje i šansu, ako ne bude cvjetova slijedi izgon:
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.