Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 158159160161162 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 10:09
Sve tvoje slike, sve misli i riječi podsjetile su me na nedavno pročitanu misao -


"When I open my eyes to the outside world, I feel like a drop of water in the ocean; but when I close my eyes and I look inside, I see the entire universe as a bubble rising in the ocean of my Heart."


Hazrat Khan
"The Symphony divine."
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 15:59
Draga moja evo mene opet u tvoj vrt, koji me kao i uvijek opet ostavio bez rijeci i zato cu rec samo
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 21:18


stolisnik






campanula










šarenolisni arabis,
lijep tokom cijele godine


prava lavanda (lavandula angustifolia)

Prava lavanda je prenešena iz prirode.
Od kultivara se razlikuje po visini, boji cvijeta, obliku lista i dužini stabljike.
Visoka je do 60 cm, promjera 80-100 cm,
cvijet joj je izrazito ljubičast, listovi uski, stabljike puno krače od novonastalih kultivara,
daje manje eteričnog ulja koje je puno traženije i puno skuplje.



Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 23:00
Prošetala i uživala. Šarenolisni arabis me osvojio saznanjem da godišnja doba ne utječu na njegovu ljepotu. Ipak sam se najdulje zadržala na posljednjoj slici. Prava lavanda! Divna je. A cijeli prizor djeluje kao da je snimak napravljen negdje u prirodi u vrijeme kad se priroda pokazuje u svom najboljem izdanju. Jako mi se sviđa kako si uredila taj dio vrta.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 23:18
i stolisnik već cvateClap stalno se nešto događa u tvom vrtu..Clap slika s ljiljanima smile227
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2014 u 08:45
Predivno!Šarenolisni arabis je posebana smilje sa ljiljanima u pozadini, stolisnik i prekrasni plavi jastučić od lavande su za 5+!
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2014 u 15:11
Predivno, odmor za oči i dušu!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2014 u 22:23
miska
ajama
OSica
dmirce
arim
Lucy
hvala vamHeart

ostavljam vam cirkončiće



Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Sve tvoje slike, sve misli i riječi podsjetile su me na nedavno pročitanu misao -


"When I open my eyes to the outside world, I feel like a drop of water in the ocean; but when I close my eyes and I look inside, I see the entire universe as a bubble rising in the ocean of my Heart."


Hazrat Khan
"The Symphony divine."




penstemon













Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2014 u 22:44
Originalno poslano od člana Karli Karli napisao:

Ja kad se zaljepim za tvoje slike onda neznam više otići. Curke su prekrasne u inspekciji bakinog vrta. Onaj mali cvjetak u posudici je presladak što je to. Astilba je posebna koliko joj treba hlada, puno jelda. Ostavljam ti veliki pozdrav. smile79
Lipa moja, baš mi je drago što si se zalijepila.
Curke su stvarno bile u inspekciji i zaključile da imam previše cvijeća.
Onaj mali cvijetak, što je procvjetao a da nije dovoljno ni narastao, je travica, zećji repić.

astilbe x arendsii "Brautshleier"


Astilbe pripadaju porodici saxifragacea.
Odgovara im potpuna sjena, vlažno i plodno tlo.
Zimi joj listovi i osušeni cvjetovi izgledaju dekorativno, ali ako se u jesen oreže cijela biljka, u proljeće će ranije potjerati.
Ukoliko se tokom ljeta počnu sušiti listovi, treba ju orezati do zemlje.Nakon orezivanja će ubrzo izbiti novi izboji ali više neće cvjetati.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2014 u 23:23
lucy
miska
marta78
hvala vam

Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

i stolisnik već cvateClap stalno se nešto događa u tvom vrtu..Clap slika s ljiljanima smile227
Hvala ti Mari.
Za tebe još jedna slika ljiljana

Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2014 u 23:35
i inače su lijepi, ali u tvojoj režiji prekrasni


Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2014 u 21:47
Nisa, draga, hvala ti.
Ove godine ljiljani nisu lijepi kao prošlih godina.
Cvjetovi su im sitniji i manje ih ima. Neznam da li je kriva blaga zima ili su previše zgusnuti pa im lukovice imaju premalo mjesta da razviju više cvjetova.

Svidjelo mi se što si napisala "u mojoj režiji", a kako ja uvijek radim neke režije, trudim se da ne ostanem bez takta, jer mislim da je to najvažnije što režiser mora imati.

...jedna režija u vezi takta
...ne mora uvijek sve biti ozbiljno i "po špagi"

"Taktičan je onaj koji je fin u ponašanju, pažljiv, pristojan..."
a može i ovako



danas u vrtu
"zarasle mi njive, prazni ambari"


uvijek ima sličica sa cvjetićima, na kojima se to ne vidi

lysimachia ciliata "firecracker"







smile184

Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2014 u 22:31
Savršeno zarasle njive
i žetva lavande je prebogata i premirisna!
Slike su prekrasne
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 01:08
Od svih cirkona po zlatarnama meni su tvoji cirkoni najdraži. Priroda je pravi umjetnik, genije. A ti se o njemu brineš s toliko ljubavi. Cvijeće to osjeća, vidi se to iz svake slike.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 18:10
prelijepo, posebno mi se sviđa bijela astilbaStar
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 19:58
Pa ovaj vrt je opet za obilazak.Prelijepo,ništa se tu nemože izdvojiti...sve je savršeno.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 21:28




izop













Na vrh
sanja17 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2014
Lokacija: vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja17 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 23:21
pozzz Slavujčice, toliko se zanesem šetajući tvojim vrtom da  i zaboravim pozdraviti i javiti se, 
vrt je opet i opet prelijep, Hugcirkončići su me potaknuli  (i ne samo oni) da bi se trebala početi baviti umjetničkom fotografijom i napraviti neku tematsku izložbu slika..... 
Moram se pohvaliti da i ja imam ovaj bijeli  ljiljan, jedan jedini, ali vrijedan LOL, cijeli dan danas ga gledam i uživamSmile

.smile120
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 01:32
Serija predivnih prizora, pomno odabranih. Prva slika mi se toliko sviđa da bih ju rado uokvirila.
Sutra je novi dan.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 07:26
Slavujčice, prekrasne slike si podijelila sa nama, simfonija tvog vrta je zaista opojna, a ti skromna kao i uvijek... Zato ću izdvojiti ovu sliku i samo reći da su to pravi dijamanti, jer vrijednost tvoje kreativnosti i ljubavi prema prirodi su nemjerljive, baš kao i ljepota ovih kišnih kapi... smile84




Topli pozdrav i poljubac od mene i malog Vilima smile78
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 158159160161162 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.