Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 46>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 08:56
Dobrodošla Andromeda.smile73
 
1.Moraš znati što si točno pokupila s puta.Ako je možeš slikati i staviti na forum da vidimo je li jedna od od 4 ljekovite.
 
2.Biljka mora biti stara najmanje 2 god. da bi bila ljekovita.
 
3.Ako ti je u pitaru, lako je odvojiti mlade: istresi je cijelu iz pitara i odvoji mlade od mame-biljke koju ponovo vratiš u pitar i usput dodaš novu  zemlju (mora biti pjeskovita, da se dobro drenira...)
Mlade koje imaju svoje žilice jednostavno posadiš.A one koje nemaju žila pustiš 2-3 dana da se posuše "rane" pa ih onda posadiš.
 
4.Recept za sok ili pripravak sa alojom?Za pripravak sa medom imaš recepata na net-u.
Najbolje je, kad imaš svoju biljku, uzimati gel aloje(bez zelenog dijela  lista ), 3x1 mala žličica dnevno, recimo 2 mjeseca pa onda napraviti pauzu od mjesec dana.
To je doza koja nikako ne može naškoditi.Koliko pomaže reći ću ti kad završim započetu terapiju (ako je je to uopće mjerljivo ).
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 09:03
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

smile227  kad cu ja imati podmladak?   Koliko treba da baci mladice?
Kada i koliko će aloja baciti mladih ovisi od više faktora.Po mome iskustvu treba biti stara više od 1 godine, mora stati vani na suncu cijelu godinu osim zime ako temp. pada ispod +5°C.
I još sam nešto primijetila: više mladih mi je dala aloja koja je rasla u uskom pitaru gdje se "gužvala" nego ona koja je bila usađena u vrt ili u široki plitki pitar.Zašto je to tako, ne znam.
Na vrh
Andromeda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andromeda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 15:57
Hvala na dobrodošlici i na savjetima.Super su.
Samo neznam kako da stavim sliku?
I...na kojem saytu ima recepata za pripravljenje soka sa medom?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 20:29
....ja ih izbacila na prozor na direkt sunce ( da se čeliče za pravu prošenciju  vani:)))... i sve posmeđile-pocrvenili listovi...kao znjecale se i oronule...mislila nema im spasa... sve mlohavi listovi vislili preko ruba pitaraića... pa rekoh kad su već gotove nemam šta izgubiti i dobro ih zalila vodom od maslačka ( ne preporučam da to radite sami kod kuće :))) .....  tako su živnule, zdebljale se, instant preko noći pozelenile da ne mogu doći sebi :)))) čak i ona zlatokosa koja je je kod mene došla sa suhanjivim crvenkasto blago listićima i nije mrdala niti milimetra od jesenas... pozelenila i izbacila komad novog lista :)))
...tko je hrabar neka proba :)))... na primjerku za otpis :)
Na vrh
Andromeda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andromeda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 14:08
Moze li mi netko pomoči kako da stavim sliku u poruku?
Htjela bih znati da li moja biljka ljekovita...Hvala
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 21:46
Ovdje ti je sve lijepo objašnjeno.Kreni polako, korak po korak.

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87&FID=14&PR=3


Na vrh
Andromeda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andromeda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:22
Danas sam opekla prste na vruču ručku od tečice i odma sam namazala gelom od svoje biljke.mogu reć da je puno dobro.Je crveno i stegla se koža malo ,ali neboli i valjda če brzo zaćjeliti.Hvala biljci što sam našla na cesti.Sad znam daje ljekovita !Stavitču sliku kad skužim kako .Hvala na odgovorima.Valjda je to taj divli cvjetak koji stvarno zna lječiti ...
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 16:57
Bok, ljudi! Evo da se i ja pridružim.. Kupili smo aloe veru pa me zanima je li ljekovita i može li se ona već ovako mlada upotrijebiti u svrhu liječenja?

http://img42.imageshack.us/img42/1760/dsc04931v.jpg
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 18:23
Ispričavam se na prethodnom linku koji ne radi..
Eto, to je ta biljčica..

Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 05:16
Htjela bih pitati da se moze jedan list polako sjeskati po potrebi,listovi su dugacki kao na gornjoj slici.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 08:42
Funky, to je prava aloe vera.Izgleda da nije baš jako mlada.Lijepa je.
U ljekovite svrhe može se upotrebljavati kad je stara najmanje 2 god.
E, sad je pitanje koliko je tvoja bila stara kad si je kupila?
Jedan od znakova zrelosti je i gubitak bijelih pjegica po listu.
Biljke nakon cca 2 godine obično više nemaju pjegice.
 
Bija, može se sjeckati ali svaki put kad otkidaš novi komad odreži i baci dio koji je potamnio, promijenio boju.Dakle dok dođeš do zdravog dijela.
A mogu se i zamrznuti komadići gela i vaditi prema potrebi.
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 15:27
Hvala, Fermina-Daza, na odgovoru. Ovogodišnja je biljka, tako je pisalo na ceduljici, a kupljena je prije 2 dana. U Lidlu je bila neka akcija, mislim da još traje.. Nadam se samo da se neće sasušiti prije nego izgubi pjegice.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 17:03
... ne bim štela proturiječiti Fremini aloja ali može izgubiti pjegice i ranije , bome da.... i to npr kad ju toliko zalijete da počinje gnjiliti, ispečete ju na suncu pa utopite u vodi, ostavite na propuhu pa utopite u vodiLOLLOLLOL da nabrajam dalje svoje bisere??? :))))))))))))))) ...a, da vrhunac.... malo ju previše pognojite biljnim tekućim gnojivom od koprive...a poslje .... opet utopite u vodi :))))))LOLLOL ...pametne žene ne odaju svoje kikseve... ali ako se uči na tuđim greškama, biti ću javna budala a vi imajte zdrave aloje :)))
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 00:36

LOL

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 23:48
Pa da , griva, ti kiksevi sa alojom se događaju radi velike brige i posla oko njih.
One su najzahvalnije kad ih pustite s mirom.
Samo ih treba čuvati od smrzavanja.
Ne gnojiti dodatno, ne previše zalijevati.Ljeti vani, na sunce ili polusjenu.

By the way, ni moje ove godine nisu sjajne.Izgleda da su zimu podnijele teže nego sam mislila ( ne zaboravimo, kod nas je bilo snijega ove zime a vrata  tavana su bila otvorena ).
Tek nakon iznošenja vani vidilo se da su mnogi listovi propali ili se posušili do polovice.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 16:35
no... ja više to nisam mogla gledati...moje aloje kako se pate u onom pjesku i hibridnoj zemlji...uzela pitar širi a plići i ljepo ih zasadila sve zajedno da se druže u finu vrtnu zemljicu crvenicu... pa kud puko da puklo... ma tamo nije bilo ni minerala ni ničega.... 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 22:55
I ja ću sad malo experimentirati.Neke ću posaditi u kvalitetniju zemlju.
Ta u kojoj su sad je skroz iscrpljena.
Pa neće im dobra zemlja valjda naškoditi.
Pa rekli smo već što ih može ubiti.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:34
Tongueje, vodicaaa Tongue....

ma ipak su one na neki način "naše", "balkanske", tko zna koji je njihov predak u koljenu živio u topljim krajevima... mislim da bi se mogle dobro prilagoditi ovoj našoj zemlji.....

... ja javim sljed događaja.... :)
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 20:23
Što znači kad jedan list od dolje počne crniti? Možda nema dovoljno svjetla? Držim ih na prozoru, ali nema baš sunca na toj strani.. Ili je možda vrijeme da ih presadim? Jel netko imao ovakvo iskustvo?
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 21:04
ako je najdoljnji i samo jedan...
zna se dogoditi da najstariji list osuši na biljki, nije ni kod aloe list viječan
zato bez previše brige samo prati stanje debla i ostale biljke ako ostane isto nema se čega brinuti, a u krajnjem slučaju ako ti je list naglo pocrnio može biti od previše vodeWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.