Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lantane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lantane

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 31>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 10:48

Meni je niklo par iz sjemena i već su velike...

Sa par njih sam otkinula vrhove ( 3 komada) i sve su se primile.
Sjeme počinjem sakupljati, ali me nešto interesira...
 
Jedna mi je ocvala i sada ima one zelene kuglice, koje idu u sjeme. Pročitala sam na stranicama unaprijed da ako otkinem te kuglice, ona ponovno cvjeta???
 
Da li da otkinem samo dio gjde su te kuglice ili da kidam na mjestu gdje tjeraju listovi???
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 11:12
Lantana ponovno cvjeta i ako otkineš i ako ne otkineš kuglice - sjemenke.
Moje su velike u vrtu i tko bi stalno skidao sjemenke. Lantana cvate, pa se malo primiri, pa opet cvate.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 13:34
Otok, hvala na odgovoru!!
Na vrh
dragec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dragec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 22:45
evo probam staviti jednu od slika mojih lantana

Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 09:11
Dragec, dobro došao! (dobrodošla?)
 
I ja imam takvu. Jako je lijepa za vidjeti kad je u punom cvatu jer se boje prelijevaju od žute do crvene. Kad dobro pocrveni, onda se počne trusiti.
Na vrh
dragec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dragec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 22:59
imam ih ja još par vrsta, za koji dan ću pokazati i ostale, ovo je bila proba stavljanja slike
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 14:05
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 17:15
dobila sam sjeme od naše forumašice Lantanepa ćemo vidjeti kako to uspijeva ovdje kod mene
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 17:37
Otok je u pravu. Prema dosadašnjem iskustvu jako je slaba klijavost lantaninog sjemena. Daleko je lakše zakorijeniti biljku reznicom. 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 19:41
Definitivno je najlakše reznicom.Teško da se koja neće primiti .U svezi sjemenja nemam iskustvo ko ti Lana.Naime,meni su niknule lantane iz sjemenja.Ok možda ne sve ali od 4 dobivene prošle jeseni,3 su niknule i cvale iste godine.Je da su počele sa cvatnjom najesen no cvale su.Neke  sam još kasnije sijala i zadovoljna sam klijavošću pogotovo što lantane imaju jako puno sjemenja pa nije "šteta" ako i koja ne nikne.Mari,ako sam dobro zapamtila,ja bi ti jedino preporučila da ih već sad posiješ jer im jako dugo treba da niknu.Doslovno dugu,meni su nakon nekih 2-3mj niknule.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 20:05
Očito netko ima sreće, Hoyi su niknule sve, meni niti jedna, ali s reznicama nema problema. Moje su na zimovanju, niti ih ne gledam od straha što je s njima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 09:26
još ih nisam sijala pa nemam iskustva, ali pošto im treba dugo da niknu to ću obaviti uskoro...
sa pelcanjem imam iskustva i mogu samo reći da mi se je od 6 shashinih pelcera svih šest primilo i sada se veselim vidjeti ih kako će rasti, jednu ću formirati kao stablašicu....
od lantane sam dobila jednu stariju biljku i posadila je u teglu nadam se da će i ona potjerati, a trebala bi biti ljubičasta
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 09:34
bromi, mi smo lani tu na forumu nekako u ovo doba svi posijali i čekali mjesec, dva. Nekima su nikle brzo, nekima je trebalo puno duže.
Ja sam nakon 2 mjeseca istresla tu zemlju u vrt kraj rajčica i na jesen sam se šokirala kad sam vidjela lantanu od 40-tak cm.
Samo budi strpljivija nego ja.
 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 10:05
hvala na potpori....probat ću pa što bude, a trebalo bi sjeme je friško....
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 10:10
I ja se uskoro bacam u sijanje lantana, nadam se da će biti nekih rezultata..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 10:36
U proljeće,kad iznosim cvijeće van imam jedan dio di stavim biljke ili nešto posijano koje baš ne pokazuje želju za rastom i nicanjem.Reklo bi se,ono koje je više mrtvo nego živo.Puno biljaka me tako iznenadilo i niknulo ili "oživjelo" Naravno da sam slučajno (nisam toliko pametna da se toga sama sjetim)do toga došla.Kako ima u proljeće puno posla vani,puno cvijeća za iznjeti,sve presaditi....onda sam te"mrtve"samo na jednu hrpu stavljala,kao,to ću micati kad sredim "žive".
Kakve to veze ima sa lantanama? Samo ih ostaviti i"zaboraviti",predomisle se one kad vide da su "zaboravljene"Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 10:45

Upravo se to meni dogodilo s jednom baš lantanom. Najednom se pojavila neka stabljikica, sitnih listića duga dvadesetak cm, nisam pojma imala što je, dok nije pocvjetala - lantana naravno.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 10:53
Ja se uvijek sjetim Lantanine priče. Ona koja ima najviše i naljepše cvijeće kaže sa sve što dobije ubode u zemlju i zaboravi, pa ako hoće neka raste !
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:43
Ja sam bila namočila par lantana u vodi noć prije, a onda ih posadila. I mogu reći da je od 3 sjemenke 1 nikla nakon nekih 2-3 tjedna, ali .....micala sam teglu i ispala mi i to je bilo to sa lantanama smile42.
 
Sada se iskreno nadam da će one koje nisu bile nakvašene također izrasti za par mjeseci....Confused
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:34
Ovo za lantane je istina, one dugo, dugo izgledaju jadno, kao neke suhe grančice, ali treba ih samo pustiti i tamo negdje kad već sve procvate one se zazelene i počnu cvjetati.
Da bi vidjeli jesu li te suhe špice žive treba samo škarama odrezati 1 mm i ako je unutra svijetlo zeleno znači da je živa.
Znači ne ih guliti i bacati sve do početka ljeta. Kod mene one koje su u zavjetrini i danas imaju još i poneki pupoljak i lišća, ali ove koje je "ošišala" bura su kao suhe špice.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.