Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 94>
Korisnik
Poruka
more33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 09:15
Anastazija hvala, pokušat ću i ja sa Substralom. Međutim meni su prestale cvjetati i one što su na suncu u travnjaku i one što su na balkonu (balkon ima sunca jutri do 10,00 sati i popodne jedan sat, položaj mu je prema sjeveru) Prva tura cvjetanja je bila prelijepa a iza toga jednostavno ništa, primjetila sam par novih pupoljaka koji se odmah suše samo oni ne listovi. Ineče rastu lijepo padajući.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 14:58
Nemoj se živcirati,procvjetat će one opet-malo se odmaraju. Pognoji ih i bit će opet lijepe. Jer optrgavaš redovito cvjetove? To ih potiče na daljnju i obilniju cvatnju! A položaj na sjeveru nije baš najsretnije rješenje za njih,bolje im paše više prema jugu. Pozdrav
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 16:13
za more33: pelargonije trebaš držati na dobro osunčanom mjestu i redovito trgati ocvale cvjetove kako bi pospješila daljnju cvatnju. moje su također okrenute sjeveru,al od izlaska od zalaska sunca su osunčane. prehranjujem ih jednom tjedno samo željezom.  predivno cvjetaju. kod nas u Hercegovini pelargonije nazivaju đirani.Tongue
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 03:04
Originalno poslano od člana VILMAČ VILMAČ napisao:

za more33: pelargonije trebaš držati na dobro osunčanom mjestu i redovito trgati ocvale cvjetove kako bi pospješila daljnju cvatnju. moje su također okrenute sjeveru,al od izlaska od zalaska sunca su osunčane. prehranjujem ih jednom tjedno samo željezom.  predivno cvjetaju. kod nas u Hercegovini pelargonije nazivaju đirani.Tongue
Molim te reci mi kako zaljvaš željezom? Ja sam zaljevala po uputi ali su mi sve žute fleke ostajale i po listovima i po podu. Sve nešto masno.. Nisam vidjela efekat..Što ne radim dobro?
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2010 u 15:27

kako zalijevam željezom? nekoliko zrnaca otopim u posudi,najčešće u plastičnoj boci jer tako vidim kakva mi je otopina. najbolje je kad je svijetlo crvene boje,znači da nije prejaka,a kad zalijevam pazim da ne polijevam biljku nego samo zemlju oko nje. odmah nakon toga opet zalijevam običnom vodom.Smile  

Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 01:00
Originalno poslano od člana more33 more33 napisao:

   Može li mi tko odgovoriti, zašto mi ove godine pelargonije slaboje cvatu (skoro nikako). Naime zasadila sam ih iz reznica lanjskih. Dobro su krenule bacile super lijepi prvi cvijet crveni i ružičasti. Od tada ništa, Listovi se zelene neprestano izbijaju novi ali pupova za cvijet jednostavno nema. Tako da su sada samo košare sa zelenilom bez cvijeta. Što bi mogao biti uzrok?


Ja do ove godine nisam prihranjivala pelargonije.Smatrala sam da im je dovoljna  uvijek friška šumska zemlja.Kako sam bila u krivu.Ovegodine sam kupila prehranu za pelargonije i sada neumorno cvijetaju.Naravno i redovno im uklanjam precvijetale cvijetove.Kupi prehranu i sigurno ćeš imati košare prepune cvijetova a ne zelenila.
Na vrh
more33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 14:23
Nuna hvala što ste se uključili, inače sam mislila da je svak pobjegao sa foruma. Napomenula bih da su moje pelargonije na balkonu dosta vremena u hladu samo jutri nekolika sata na suncu. Vjerojatno i to ima utjecaja, nisam prihranjivala sa prihranom za njih. E da počeli su sada opet poneki cvjetić bacati nakon duuuuugo vremena a skoro da su cijeli dan u hladu jer je kuća dosta u sjeni pa popodnevnog sunca više nema nikako već samo juti sat, dva vremena

Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 14:46

za more33:budući da ti je kuća većinu dana u hladu nabavi neko cvijeće koje ne zahtjeva puno sunca. ja na terasi od istoka imam petunije i verbene koje neumorno cvjetaju još uvijek, a osunčane su od 9 do moža 1 ili 2 popodne. na prozoru isto od istoka imam rozu i crvenu kućnu begoniju kojoja isto ne voli direktno sunceWink

Na vrh
more33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 11:24
Za vilmač: Pa to i želim, ali što posaditi. Htjela bih nešto padajuće da lijepo cvijeta Hajde nešto preporučite za iduću godinu. Plizzzz...
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 13:39
ja sam se odlučila dogodine za milion zvončićaSmile
Na vrh
more33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 09:47
Milion zvončića??? Hajde malo objasni. Kako izgleda, koja boja cvijeta, jeli padajuće, i MOŽE LI NA MOJ BALKON. (hlad) Plizz...
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 10:16
 kod million bels cvjetovi su nešto slično kao kod surfinija samo sitniji i nježniji. puzajući su i spuste se oko pola metra,predivno izgledaju!  meni se sviđa kombilacij roze i limun žute! ukucaj u tražilicu million bels i  pretraži po forumu slike,vjerujem daće te oduševiti!Smile
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 10:22
vidi ovdje na cvijet.info tražilici milijon zvončića ili million bells
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 10:57
Na vrh
DRENOVA 1234 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 15 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 210
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DRENOVA 1234 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 16:55
pokušat ću vam pokazati moje pelargonije
Na vrh
DRENOVA 1234 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 15 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 210
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DRENOVA 1234 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 17:22
pelargonije i petunije se izvrsno slažu
Na vrh
DRENOVA 1234 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 15 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 210
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DRENOVA 1234 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 17:26
URL=URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/moje_cvjetne_tajne/pelargonije/pelargonijeinfo//slike_cvijeca/moje_cvjetne_tajne/pelargonije
Na vrh
DRENOVA 1234 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 15 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 210
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DRENOVA 1234 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 17:35
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2010 u 23:40
Društvo, kako ih spremate za zimu? Mojima su grane duge i još cvatu pa neznam kako da ih sačuvam za proljeće? Ima sigurno puno "tajni" u tome pa vas molim za savjet. Hvala!!!!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 18:32
Evo i ja prosim za savjet . Ove godine imam namjeru sačuvati pelargonije preko zime. Na izbor imam dvije mogučnosti. Garaža sa malo svijetla i temperaturom 5 - 10 C ili svjetliji prostor sa temperaturom od 15 – 17 C.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.