Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sljez
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sljez

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 12:43
Tonik bez alkohola????
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 13:07
Koliko je meni poznato radije bi pario lice sa sljezom ili napravio ulje.....oprostite cure ali ne znam o kojem tipu kože je riječ....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 15:53
..uvarak , čaj sljeza je dobar za svako lice... bez obzira na tip kože....kobar je i kod raznih osipa, rana po nogama i al...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 19:02
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Za čišćenje lica možeš napraviti razne biljne tonike na pr. od preslice, sljeza..tako da skuhaš tzv. dekokt.Veliku žlicu biljnog materijala kuhaš u 1.5 dl vode, 15-20 min.
Uvarkom koji dobiješ namačeš lice kao i sa svakim drugim tonikom.Ako po licu ima akni, ranica i drugih problema, onda upotrebiti crni sljez.

Biljni materijal svježi ili sušeni? Pretpostavljam sušeno cvijeće , ali radije pitam!
I to mora biti svježe- pretpostavljam da ne može stajati duže?
Gdje da nabavim crni sljez- za uzgoj u svom vrtu?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 20:13
suvi, suvi... :o)

..može se uzgajati u vrtu...

...može stajati 2-3 dana u frižideru ali najbolje svježi... :O)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 00:49
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Tonik bez alkohola????


Zašto ne?Alkohol isušuje kožu a u toniku služi više kao konzevans.
Kad praviš tonik doma za sebe ne trebaš ga konzervirati, napraviš za najviše 2 -3 dana.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2010 u 22:43
Jeli crni sljez trajnica ili dvogodišnja biljka? Ja sam lani nabavila sjeme i sijala ga u proljeće, a tek kasno u jesen mi je malo cvjetao, samo par cvjetića. Zato je ove godine bio ogroman grm i lijepo cvao, ali ga je ova zadnja kiša uništila. Danas sam porezala na cca 10 cm stabljiku... hoće li mi potjerati iz nje ili je ona ge crk?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2010 u 10:06
Potjerat će.On je neuništiv.
Kad ga jednom imaš u vrtu ne možeš ga se riješiti.
Sam se širi.Jedino moraš paziti kad kosiš ili čupaš travu da ga ne pobereš kao korov.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2010 u 12:48
Superrrr, hvala na odgovoru. ma pokupilam sam ja i sjeme ali nsam sigurna jeli dozorilo zbog kiša koje su bile u to vrijeme...
Na vrh
Darix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Darix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 06:29
Pozdrav, nadam se da još tko čita ovu temu... Ima li tko sjeme crnog i bjelog sljeza da bi ga htio udjelit ili prodat? :)

Molim da mi se zainteresirani jave na PP.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 22:56
Mislim da ti je pametnije posadit gotovu biljku.
Ja ih imam u vrtu dosta.Ali samo crnog.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Darix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Darix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 13:28
A neznam kako će se lakše primit... Svejedno bi volio pokušat posadit...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 22:55
Ali ne sada.
Ipak treba pričekati malo toplije dane za bilo koju sadnju u vrtu.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 00:34
Crveni sljez, vrtni sljez alcea scarlett o'hara...Ima li ga tko?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 15:36
Nažalost, ja imam samo obični vrtni crni sljez (Malva silvestris ) koji je i najljekovitiji.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 19:56
Da li je ovo crni, ljekoviti sljez?
100_2090
sjeme sam kupila na polici ljekovitog bilja, ali kopajući malo po knjigama našla sam da je crni ustvari divlji sljez, a on ima svjetliji cvijet od moga i sada sam ja u dilemiQuestion.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.