Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj povrtnjak u i oko plastenika
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj povrtnjak u i oko plastenika

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 08:15
Smail
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 09:55
Smail tvoja tema me oduševila!!!
Slučajno sam naletjela na nju i samo da znaš da ću te redovito pratiti. Oduševilo me kako ti je sve brzo niklo, ali to i jeste bit plastenika.
 
Nego, odmah mi je palo na pamet da ti pošaljem od svake gazanije par stručaka pa ih zasadi negdje u kut plastenika da ti prežive zimu i da ih imaš za drugu godinu.
Kod mene je problem mjesto, ali ako ti želiš pokušati samo mi javi i ja ti pošaljem.
Smile
Na vrh
Karmela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karmela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 16:06
I meni se sviđa ova tema. Možda jednom nabavim plastenik.
U mladosti moji su roditelji držali velike plastenike sa sistemom prskanja i grijanja. Uzgajali su cvijeće za prodaju. Mislim da je u plasteniku najbitnije zimi održati temperaturu, a ljeti prozračivanje kako povrće ne bi napali nametnici.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 18:07
Draga proljeće hvala ti što mi želiš poslati gazanije da ih pokušam staviti u plastenik, možda si primjetila da sam i jednu svoju stavila pa da vidim hoće li opstati, pošaljem ti adresu na pp, hvala ti.
Karmela ovaj plastenik nažalost ne može biti grijan, pokušat ću još dodatno pokriti sa folijom salatu i osjetljivije biljke pa ću vidjeti što će se desiti, u biti cilj mi je produžiti samo što duže u jesen povrće, recimo možda još papriku i paradajz ali eto ove godine nisam uspjela kada je plastenik prekrasno stigao. Tebi želim dobrodošlicu na ovom forumu, interesira me tvoj vrt i cvijetnjak.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 19:48
Meni je  tvoja tema zanimljiva , jer ću i ja pod obavezno imati plastenik. Samo kad to Bog zna. Prvo moram kuću napraviti, a nikako na lotu da dobijemLOL

Na moguće kanadskim ili američkim stranicama sam čitala da oni dodatno zagrijavaju plastenike sa bačvama i bocama vode. One se drže na rubovima plastenika, vjerojatvo trebaju biti crni i kad sunce zađe ispuštaju natrag u plastenik toplinu koju su primile od sunca. Imal kakve koristi pojma nemam, ali eto oni to prakticiraju.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 20:00
Draga šmrcko, kako je krenula ova naša klima naopako plastenik mi čeni sasvim ok, mogu ti reči da bi bilo teško održavati ga kada nisi stalno prisutna,  eto čovjek ima uvjek neke druge prioritete, tako mora biti, vidiš ja sam ti ostarila pa tek sada sam ga nabavila, do mirovine imaš vremena, a što se zagrijavanja tiče to sada ide u drugi plan, možda jednog dana..
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 07:51
Slučajno sam naletio na ovu temu i oduševljen sam.
Od sad sam tvoj redovni čitatelj. Samo piši i objavljuj slike. Jedva čekam vidjeti razvoj događaja u i oko plastenika.
Koliko košta jedan takav plastenik, ako nije tajna? I ja se bavim mišlju da kupim nešto slično.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 11:51
Dragi gogo bilo bi mi drago da mi se u startu netko pridruži sa plastenikom da možemo zajednički izmjenjivati iskustva, ali eto kako sam i napisala pisat ću ja ovdje sve što mi se dešava oko plastenika pa će možda nekome pomoći. Cijena je 4000,00 kn sa montažom + 100,00 cijevi za navodnjavanje, naravno vodu moraš sam imati do plastenika, može to biti i manja plastična cisterna, i još da se puni kišnicom bilo bi super, ja imam direktno iz vodovoda. Sada je u plasteniku malo prevelika vlažnost iz razloga koji sam već naprijed u temi spomenila jer nema sunca, to posađenim biljkama za sada ne smeta, samo mahunama koje su mi ostale od ljeta na gredici, cvatu one i ima puno malih mahuna ali se lovi plijesan na njima.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2010 u 18:04
Bravo za temu i drago da sam te sa mojim Dnevnikom inspirirala da i ti počmeš pisati. Mislim da bi takav plastenik dobro došao svakoj obitelji... Što se termometra tiče, možda samo da ti napomenem da sam u lidlu naletila na termometr koji pokazuje nutarnju i vanjsku temperaturu , a s obzirom da je namijenjen, (pretpostavljam) prvenstveno za postavljanje u autima, po noći pišti (sada) ako je opasnost od smrzavanja. Možda bi takav ili sličan i tebi dobro došao u plasteniku...
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2010 u 20:14
Kat.rea pozdrav, drago mi je da čitaš ovu moju temu, eto još nisam nabavila termometar,ne idem često po trgovinama, a i kada odem ne sjetim se, budem valjda negdje naišla prije smrzavanja, za sada je sve u plasteniku ok, a kada vidim da će jače zahladiti, nabavila sam foliju za povrće pa ću još malo i u plasteniku zaštiti osjetljivije povrće.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2010 u 21:08
Baš sam nekidan pročitala da se folija sa zračnim mjehurićima iznutra pričvrsti za stijenke plastenika (ili staklenika) pa se tako poboljša toplinska izolacija.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2010 u 19:45
Kat.rea što bih ja bez vas dragih mojiš forumaša, nisam vidjela da negdje ima takva folija, ja sam kupila onu koja se pokriva preko gredica, morat ću malo pogledati po cvjetnim centrima, možda naiđem i na takvu sa zračnim mjehurićaima.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2010 u 21:14
Najlon foliju sa zračnim mjehurićima nisam nigdje vidjela da se prodaje u metraži. Ja sam ju za umatanje cvjetnjaka kupila u nekom bau-mau, ali se radi o manjim komadima koji bi se teško primijenili za termoizolaciju u plasteniku. 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2010 u 22:01
Postoje neke posebne folije sa žicom ( vidjela ih u Bau-hau), dosta su skupe. Vjerojatno su i deblje, možda i bolje izoliraju hladnoću.

E ova slika treća me podsjetila na tvoj plastenik, i jagodice bi u njemu dobro uspjevale. Moje su do prije par dana davale plodove, na otvorenomSmile

http://www.oglasi.com/oglasi-38114-PLASTENICI-EDAS-plast-Jelah.html
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 19:10
-Draga moja cimifuga ove godine će biti plastenik bez dodatne zaštite za probu, mislim da ovom povrću koje sam stavila niti ne treba posebno jaka zaštita jer i onako prezimljuje na otvorenom a ovako će biti zaštićeno od vjetra i snijega, danas sam posadila još bijeli luk na gredici gdje su bile mahune, u plasteniku je bilo toplo, mogla sam raditi samo u tanjoj majici. -
 
-Već je proklijao crveni luk, salata lijepo napreduje a i flanci kelja su lijepo krenuli, nisam stigla danas ništa slikati, probat ću kroz vikend malo slikati pa staviti slike da se vidie noviteti u plasteniku. Vlaga se već solidno isušila, sve u svemu za sada sam zadovoljna razvojem događanja.
 
-Šmrcko i ja sam već prije vidjela ovaj plastenik sa jagodama, tu ti moraju biti kompjutorski uvjeti za rast jagoda zimi a to se meni ne isplati, i ovako uberem poneku jagodu jer sam ih stavila samo ovako u plastenik.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 20:04
Evo da dopunim malo ovaj moj dnevnik, stavljam sličice gazanija koje se nalaze u plasteniku, naravno još cvjetaju, ova gazanije je moja puzavica
ova slika je za proljeće, draga primile su se gazanije od tebe i za sada i one cvatu.
 
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 20:10
Evo malo i drugih slika iz plastenika, špinat je već dobio drugi par listića, dobro napreduje.
 
Dodaj naslov
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 20:11
Blitva je sve naprednija.
 
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 20:15
Rotkvice napreduju.
Dodaj naslov
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 20:16
I mrkva je niknula, već se lijepo vidi.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,174 sekundi.