Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hamamelis virginiana, L. (American witchhazel )
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hamamelis virginiana, L. (American witchhazel )

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 21:31
Svakako joj treba naglasiti lat. ime Hamamelis virginiana  i  eng. naziv American witchhazel,  razmnožava se sjemenom.Barem je sjemenke lako sakriti.smile143
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 21:45
 :O))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
smile78



.... nego fermina, vidit ćemo....iskemijat će nešto.......pametna je to cura :)))



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 09:06
Griva, isprazni sandučić.Ne mogu ti poslati PM. Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 22:38
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Griva, isprazni sandučić.Ne mogu ti poslati PM. Smile



...nisam ni znala da je pun.....

...a kade si??..:O)))))...ja ispraznila sandučić atebe ni .... :O)))
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:17
Pozdrav svima nova sam ovdjeSmile vidim da tražite Hamamelis virginiana. Ja inače kada mi trebaju neke biljke kojih nema kod nas nabavljam ih iz Engleske, pa sam tako našla za vas i Witch Hazle sjeme od te biljke evo link;

http://www.chilternseeds.co.uk/chilternseeds/211/index/
http://www.chilternseeds.co.uk/chilternseeds/211/moreinfo/d/hamamelis+virginiana/pid/31510914

Nadam se da će vam pomoći

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:51
Hvala,Lady.
Još moram izvidit plaćanje.Ne volim plaćati karticom preko net-a.
Inače bih rado odmah naručila. 
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 23:49
Toga sam se i ja bojala ali sam onda saznala koja kartica je najsigurnija. Ovako od PBZ-a Visa Elektron kartica vezana uz devizini račun ili od Erste isto tako. Vađenje kartice traje 5-10 min i čekaš  pin  10 dana da dođe doma a kartica dođe u banku pa je tamo podigneš. Na računu imaš novaca koliko staviš i ne možeš ići u minus i ako ti netko provali na račun na njemu će naći samo onoliko koliko imaš na računu trenutačno. I godišnje košta ta kartica u PBZ 48 kn.

Tako ja sada kupujem i biljke i knjige preko Amazona i registrirala sam karticu na PayPal-u jednom od najsigurnijih sustava plaćanja putem interneta gdje ti nitko kome plaćaš preko njega ne vidi broj kartice.Smile



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 11:58
E da, to s plaćanjem smo sve ovdje apsolvirali.
Ja bih najradije tu karticu na koju staviš novaca samo koliki je račun bez mogućnosti minusa.Ali na žalost u mom mjestu ima samo OTP- banka a oni nemaju tu opciju.Tako sam ja zakinuta za mogućnosti narudžbe iz vana, što mi zaista fali.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 15:33
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Hvala,Lady.
Još moram izvidit plaćanje.Ne volim plaćati karticom preko net-a.
Inače bih rado odmah naručila. 


čekaj, čekaj.... šta nismo mi dogovarale to u vezi hememelisa pa si ti našla neku bližu opciju.... jesenas...zimus...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 09:44
Ništa nisam riješila.Tražili mi svi po vrtnim centrima ali svugdje imaju neke nove kultivare za parkove.Nigdje moj obični Hamamelis virginiana.
 
Može se naći sjemenki po net-u, ali opet to plaćanje....
Kad bi mi neko iz vana poslao nekoliko sjemenki zaljepljenih u koverti, to bi bilo pravo rješenje.
 
Ili ako netko naručuje sjemena iz vana da ubaci i ovu moju vrećicu pa bismo račun sredili ovdje u Hr.
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 10:57
 o pa nisam ni znala da je takav problem do tog hamamelisa, svakako ga planiram imati pa ću u dogovore sa prijateljcama u Londonu, Fermina javim ti što sam dogovorila i ulaziš u narudžbu
javim ubrzo što je i kako je
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 15:39
draga Floraifauna ako nije problem i ako ne kasnim mogu li se molim te najljepše pridržiti narudžbi hamamelisa? A ti biraj kod mene ako ti je nešto zapelo za oko
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 16:45
Originalno poslano od člana floraifauna floraifauna napisao:

 o pa nisam ni znala da je takav problem do tog hamamelisa, svakako ga planiram imati pa ću u dogovore sa prijateljcama u Londonu, Fermina javim ti što sam dogovorila i ulaziš u narudžbu
javim ubrzo što je i kako je

Puno ti hvala, floraifauna.Srce si.Heart

Obadaj da smo na začinskom i ljekovitom bilju.Da napomenem: ja već dugo tražim Hamamelis virginiana koji je ljekovit i pomaže kod proširenih vena, hemoroida, dodaje se u kreme za lice itd.I meni treba baš taj.

Drugih kultivara hamamelisa ima za kupiti u trgovačkim centrima i sade se kao ukrasni grmovi po parkovima i vrtovima.

Ovaj koji ja trebam je uobičajeni šumski grm koji raste najviše na istočnoj obali SAD-a.
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 19:11
 Evo cure da vam javim novosti... ako sam dobro shvatila, sije se obavezno u jesen?? pa smo onda po tom pitanju zakasnile,no postoji mogućnost i za sadnice(nadam sesmile172).Vjerojatno mi se nitko neće javljati dok ne prođu blagdani pa vam onda  dojavim novosti.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 19:31
Kod nas je još jesen.Embarrassed
Ipak bih ja posijala.
Sadnicu ne možeš uvesti iz vana.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 18:25
floraifauna, sjemenkice hamamelisa stigle.
Puno, puno ti hvala.smile79

Sad mi je jasno zašto se siju rano.Izgledaju dosta tvrde pa im sigurno treba vremena da omekšaju.
Ima netko ideju kako se postupa sa sjemenkama koje su jako tvrde?
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 21:07
Pronašla sam rad nekih profesora da sjeme treba stratificirati 120-180 dana na 5°c... mislim i šta sad? da ga držim do jeseni u frižu???
 
Kažu klija na proljetnim temperaturama, a do tad je u najboljem slučaju 60 dana...
 
Jedino da pitam frajera od koga su stigle je li ih držao na hladnom pa bi onda mogle i sijati.... pomoooć...ima li tko kakvu ideju??
 
Fermina nema na čemu, pa tu smo da si pomažemo...smile75
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 22:29
a ja ne znam ni kako izgleda hamamelis nema niti jedne slike
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 20:36
Evo, pogledaj malo na ovom linku kako izgleda ali najvažnije je da je ta biljka vrlo ljekovita i da bi je ja strašno željela imati što će teško ići budući da vrlo teško niče iz sjemena.
Upravo sam prosurfala malo po netu i našla da može proći 18 mjeseci dok nikne.Sjeme bi trebalo staviti na toplo stratificiranje u listopadu na 2 mjeseca, onda na hladno stratificiranje 15 dana, onda opet na toplo 4 mjeseca pa posijati, držati stalnu vlagu i nadati se da će za godinu i pol ipak niknuti.smile90
http://images.google.hr/imgres?imgurl=www.waterwereld.nu/images/hamamelis2.JPG&imgrefurl=www.waterwereld.nu/toverhazelaareng.html&usg=__UObYjMIW79ZYJ4wrjkyX6M9zMrA=&h=541&w=401&sz=53&hl=hr&start=14&um=1&itbs=1&tbnid=zJS-b3ZZ6FHt8M:&tbnh=132&tbnw=98&prev=/images%3Fq%3Dhamamelis%2Bvirginiana%26hl%3Dhr%26lr%3D%26sa%3DN%26um%3D1

Malo previše za mene.




Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2010 u 20:50
Evo jedan link na hrvatskom.Valjda će funkcionirati:

http://www.pyrus-mm.hr/podlinkovi_priroda/hamamelis.htm
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,282 sekundi.