Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 46>
Korisnik
Poruka
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 18:17
Originalno poslano od člana SweetRevenge SweetRevenge napisao:

bok ljudi! prije negdje pol godine sam kupila  haworthiu i ovo čudo za koje nemam pojma kam spada!


pomoć?smile219


Teško da ćeš je nać pod aloama ali probaj pod Haworthia Limifolia ili njoj srodneWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SweetRevenge View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SweetRevenge Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 23:50
baš sam guglala Haworthie, nevjerojatne su! Predivno nešto
Na vrh
miris_proljecha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miris_proljecha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 14:38

Pozdrav svima,prvi put se javljam.Imam pitanje u vezi izgleda aloja npr.zasto moje aloe nemaju socne i debele listove kao kada sam ih kupila,vec nekako djeluju"ispuhanih,tankih listova.Dali u necemu grijesim,presadila sam ih u zemlju namjenjenu bas za sukulente.Supstral ne koristim jos,jer sam procitala da koristi ljeti.Jucer sam kupila novu,prelijepa je,ali se bojim da i ona ne bude kao i ostale.

Na vrh
domenica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 19:11
Pozdrav forumašima! I ja imam jedno pitanje a to je gdje u Zagrebu mogu kupiti aloju arborescens?
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 19:19
u konzuma!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 13:39
moram vam pokazati koliko volje ima ova moja aloa





pušta mlade čak kroz rupe na dnu tegle LOL
pa ko je ne bi volio
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 21:51
Bravo za biljkusmile55pobijedila je
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 09:46
wow natalija, ova tvoja definitivno ima puno volje Thumbs%20Up
ne smijem ni reći šta se dogodilo sa mojom aloe verom i aloe juvenom Cry
jedna juvena je skroz uginula, druga životari, aloe vera još nije odlučila skroz, ali i ona je na dobrom putu Dead
baš mi je krivo Confused poslikat ću drugi vikend te sirote...
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 17:16
pa šta ti se događa Konteso sa alojama? zašto ginu????
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 12:15
Miris proljeca,
 
aloe imaju debelo lisce kad imaju obilje vode. Ako su vani, to je zima i proljece i jesen. Kada zasusi, a to je ljeto, imaju mnogo tanje lisce.
Kod tebe je vjerojatno neki drugi razlog, jer ne vjerujem bas da si je presusila. Prije ce biti da je previse zalijevas i da ti je pocela trunuti u korijenu, a to znaci da ne moze povuci vodu, i zato se susi. Ako je to, nema joj spasa. Pogledaj korijen.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 23:12
Ja sam jednu takvu ipak spasila.Žilave su one, ne daju se.

Ova moja se bila skoro skroz osušila.Izvadila sam je iz zemlje i pregledala.
Sredina korijena joj je bila skroz gnjila a sa strane je imala tek nekoliko malih korijenčića.Sve trulo sam očistila i stavila je 2 dana na sunce s korijenom prema gore.Onda sam je ponovo usadila u novu pjeskovitu zemlju.
Sada se počela pomalo oporavljati.Sredina joj se zeleni i mislim da će preživjeti.

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 23:53
kao prvo sam napravila veeeeliku grešku...iznijel asam ih van i stavila na mjesto za koje mi se činilo da nema puno sunca, ali im je očito bilo previše pa su problijedile, a zemlja se sasušila pa sam ih zalila kada sam došla, ali očito previše Cry a cijelu zimu sam ih lijepo pazila i mazila i preživjele su i sad me sve strah šta će biti kada dođem ovaj vikend Unhappy  
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
suncokret86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suncokret86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 22:39
Hvala puno brbe, bas dugo cegam  hoce li netko napisati nesto za ovu moju biljkicu.Ja sam je slucajno kupila al kao aloe veru ,  slagali me smile42.Sada mi treba druga bojim se da  opet ne pogrijesim jer ima dosta slicnih vrsta a ja hocu bas aloe veru, pa stalno nesto trazim o njoj.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 22:43
Ništa im neće biti, Kontesa.
Oporavit će se.Alojama je šok kad se nakon zime iznesu vani, pogotovo na sunce.Promjene boju, loše izgledaju ali se brzo adaptiraju.
Ja sam moje sve odjednom iznijela na sunce prije mjesec dana.
Malo se šokirale i evo ih sada sve se oporavljaju i lijepo rastu.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 23:27
Fermina, nadam se...ali poslikat ću pa će te vidjeti...žalost čista Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 21:00
Da li je ova desno neka vrsta aloe vere?

Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:27
Neka vrsta???
Aloe vera je jedna,Aloe barbadensis, Mill.
A to desno se loše vidi, mogla bi biti neka aloja ali koja?
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:31
Aloe veri ima 250vrsti u svijetu,a samo 4 vrste su ljekovite..Pa sam se pitala da ovo moje nije jedna vrsta od tih 250..
http://www.cvijet.info/zacinsko_i_ljekovito_bilje/aloe_vera___lat_aloe_vera_l/131.aspx
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 14:44
koliko često trebam zalijevati alou arbrescens, sad kad je zatoplilo, i da li se više zalijeva u ljeto?
da li je normalno da su listovi mlade aloe arb. mekani?
moji su mladi i mekani, ne znam pa pitam...
neki listovi su mi se odlomili jer su mekani  i mladi--ja sma ih zabila u zemlju, jel to tako može?
jel se to radi?
hoće li se primiti u zemlji?



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 23:23
Originalno poslano od člana Massha Massha napisao:

Aloe veri ima 250vrsti u svijetu,a samo 4 vrste su ljekovite..Pa sam se pitala da ovo moje nije jedna vrsta od tih 250..
http://www.cvijet.info/zacinsko_i_ljekovito_bilje/aloe_vera___lat_aloe_vera_l/131.aspx


Valjda misliš da aloja ima 250 vrsta a samo 4 su ljekovite  a jedna od njih je Aloe vera (Aloe barbadensis, Mill )Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.