Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 51>
Korisnik
Poruka
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 20:51
Moj enzim neće biti gotov ni do iduće sezone mislim da mu je hladno ništa se ne dešavaUnhappynema miris po octu već po voću koje sam ubacila 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 21:40
prije jedno polamjeseca zalila sam cuvarkucu imam jednu saksiju u kucii gle zasjajili se listovi,otisla u visinu divota!!! zamisljam kako ce tek biljke napredovati vani.monstera sta mislis o zalijevanju ili prskanju krumpira enzimom,bi li ti to prskala ili prije sijanja istog zemlju prihranila time?
moj crveni cveklasti enzim je dobio miris octa i ne vri vise,kratko je skroz vrio za razliku prvog i drugo enzima koji su htjeli explozije da prave po kuci.LOL
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 23:09
Pustolovka, zašto držiš čuvarkuću u kući kad je to biljka koja prezimljuje vani. Ako ti je otišla u visinu, to je obično znak da će cvjetati, a kad cvjeta to joj je labuđi pjev - poslije toga ugiba.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 23:13
Imam ih vani na krovu garaze i u cvijetnjaku,ali jednu u saksiju stavila.ideona meni vani uskoro neka mi zasjaji dvoriste,a i druge cuvarkuce ce dobiti sokica od enzima pa vam uslikam kakve su.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 23:23
Ja jedva čekam da vidim sve vaše biljke nakon uživanja u enzimu smile162
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 09:57
Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

prije jedno polamjeseca zalila sam cuvarkucu imam jednu saksiju u kucii gle zasjajili se listovi,otisla u visinu divota!!! zamisljam kako ce tek biljke napredovati vani.monstera sta mislis o zalijevanju ili prskanju krumpira enzimom,bi li ti to prskala ili prije sijanja istog zemlju prihranila time?
moj crveni cveklasti enzim je dobio miris octa i ne vri vise,kratko je skroz vrio za razliku prvog i drugo enzima koji su htjeli explozije da prave po kuci.LOL

 Pustilka, za krumpir mi baš MM kaže da bi ga trebali možda pošpricati prije sadnje, ( pošto se nađe još tu i tamo koji šugavi ) ali i kasnije ću ga vjerojatno prskati preko lista, ako se ne varam takva prihrana je još bolja nego kad se zalijeva zemlja ( a ako se uzme u obzir da se krumpir baš i ne zalijeva, dobro će mu doći prihrana preko lista ). 

 Ovo što kažeš za čuvarkuću da se sjaje listovi, ja to primjećujem na svim svojim biljkama jer su sve tretirane enzimom.


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 10:04
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ja jedva čekam da vidim sve vaše biljke nakon uživanja u enzimu smile162


  Moon, možda takav način jest malo sporiji jer  "ne napumpava" biljke kao svi oni kemijski preparati, ali ovo je još bolje, jer je prirodno i nije ništa prenaglo za biljke. Moje mišljenje je isto kao kad je npr. netko bolestan od gripe, ode po antibiotik i stvar je brzo riješena ( no svi smo već odavno čuli kako bi bilo dobro čim manje uzimati antibiotike ), znači druga opcija koje je sporija  ali  ujedno i puno, puno zdravija, alternativa ( čaj, limu , med, đumbir itd, itd..) Vjerujem  stoga da će možda i biljkicama trebati malo više vremena, ali sigurno će krenuti samo dok bolje utopli.




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 10:46
"Ovo što kažeš za čuvarkuću da se sjaje listovi, ja to primjećujem na svim svojim biljkama jer su sve tretirane enzimom."
daa,sjaje se bas neobicno kao da je umjetno cvjece!! vidi se da im godi i to jako ovaj eliksir.

Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 11:05

 I ne samo to, primjetila sam kod mene neke biljkice, tek zapelcane reznice brugsica jedva da su pedalj visoke, možda ni toliko, ali su već zametnule cvjetne pupiće..Znam da neće cvasti takve male i da će im ti cvjetni pupići otpasti čim izađu van, ali eto to je samo govor cvijeća koje govori da mu je vjerojatno lijepo. I jedan krumpirko se probudio i kako mogu vidjeti isto ima jedan cvjetni pup...ma znam da to za nas ljude i nije neki buuum,  ali za cvijeće puno govori. Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 13:58
Evo bacila se i ja u ove vode :-)
posto enzim radim prvenstveno za cesnjak a zatim i ostalo povrce, nekako sam isla onom teorijom da mrkva tjera muhu, pa sam zato stavila kao bazu mrkvu, tu je jos celer, par listova kelja i zelja, persina malo i 3 krumpira...
Krumpir se pretpostavljam dosta brzo raspada i kvari pa sam tom logikom stavila njega, da pokrene taj proces...
Stavila u kuhinju i ostaje cekati...

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 15:30
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 15:42
Sad sam se sjetila da mi je jedna starija žena pričala kako su oni pravili starinske sokove. U kanistere su ubacivali razno sezonsko voće, i drenjine i mušmule i svo ono zdravo malo teže jestivo voće.
Nasuli bi vodu na to. E sad se nesjećam dijela sa šećerom, jesu li dodavali ali i samo voće ima šećere. Ali to je sve fermenitralo na ovom na istom principu.

To su ljudi nekada pili umjesto ovog smeća danas kojim se mi betoniramo. To su bili pravi čistači organizma.

Zato vam savjetujem da za svoju obitelj napravite jedan bioenzim, u njega mogu ići dunje, drenjine,mušmule, divlje jabuke, možda i ljekovito bilje...ma svašta i to bi bile vitamiske bombe. Vjerojatno bi se takođe razgađalo sa vodom. Bitno je da je za piti ekološko.
Ali zamislite kad to pijete zimi, nema bolesti ni gripa. A vjerojatno bi i crijeva pročistilo od štetnih bakterija i gljivica.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 15:53
Pokušavam naći primjere primjene na biljkama ali nema puno.

U videu se vide neki primjeri http://www.youtube.com/watch?v=MVD148Pon5o&feature=related
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 15:55
 
Šmrckice draga, zar nisi tamo naprijed pročitala ErmmQuestion....Ja upravo imam i takvu turu za piće, ali tada je sve isto ( osim naravno što se stavljaju zdravi komadi voća i povrća ) a proces traje 6 mjeseci.

  S obzirom da razgrađuje teške metale i otrove iz tijela, možeš si samo zamisliti kakva je to vitaminska bomba...Naravno u biti to bi bio jedan voćno-povrtni octeni koncentrat koji se itekako mora razblaživati s dosta vode.




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 16:32
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ja jedva čekam da vidim sve vaše biljke nakon uživanja u enzimu smile162


  Moon, možda takav način jest malo sporiji jer  "ne napumpava" biljke kao svi oni kemijski preparati, ali ovo je još bolje, jer je prirodno i nije ništa prenaglo za biljke. Moje mišljenje je isto kao kad je npr. netko bolestan od gripe, ode po antibiotik i stvar je brzo riješena ( no svi smo već odavno čuli kako bi bilo dobro čim manje uzimati antibiotike ), znači druga opcija koje je sporija  ali  ujedno i puno, puno zdravija, alternativa ( čaj, limu , med, đumbir itd, itd..) Vjerujem  stoga da će možda i biljkicama trebati malo više vremena, ali sigurno će krenuti samo dok bolje utopli.



Pa meni je to jasno Mons, zato se i veselim vidjeti biljke tretirane enzimom. Ja si ga nisam radila samo iz razloga što nema preko zime uvjeta za njegovu pohranu na mjestu gdje bi se fermentacija mogla odvijati. Čim se vanjske temperature stabiliziraju na temperaturi pogodnoj za fermeniranje i kod mene će krenuti proces izrade bio enzima. Svoje voćke i sad ne tretiram ni sa čim osim prirodnim pripravcima, dok ukrasno cvijeće dobije svu onu kupljenu kemiju, a kad napravim bio enzim, i ono će, također, dobiti tu biljnu poslasticu.

Mons, teško da ćeš gripu izliječiti antibioticima, jer antibioticima možeš liječiti jedino one bolesti kojih je uzrok bakterija, a kako je gripa uzrokovana virusom te tako spada u virusna oboljenja, tu ti antibiotik ne pomažeWink


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 16:35
Ako se traži neki video zapis, evo jendoga od dr. Joean Oon

 


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 16:41
Vjerujem da si negdje napisala, ali ne može se od svake teme od 20-300.. stranica 100% pročitati.  Zato i služi rasprava da se obradi i ponovi gradivo. Inače bi svi bili na jednoj rečenici po temama.Wink

Od čega si ga napravila za piće? Moram pronaći to.

Željela sam reći da je to korišteno  stoljećima kao sok, ta žena je bosanka koja mi je to prije 10 god ispričala. I da, to rijetko ljudi prave. Ja osobno nisam to nikad pila, a niti sam čula da se radi.
To bi bila sirotinjska hrana, ali u biti najveće bogatstvo jedne kuće.
Vidjela sam tu ženu kako nešto mućka po kanisterima, pa mi je ispričala priču o njenom domaćem soku.
A željela sam ovim dati i ideju za ove čudne vrlo ljekovite voćke koje sam nabroala. Ocat od običnih i divljih jabuka nije isti, puno je jači od divljaka. Ovo znam od ljudi koji su s njim skidali kolesterol.

Inače imam i dunju i mušmulu, a i oskorušu vrtu. Mislim da su one idealne za ovo jer inače nisu toliko jestive svježe. Isto tako i drenjine. Prokuhano voće u soku nje više ništa, vitamini nestaju sa temperaturom.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 18:49
  Enzim za piti sam napravila, od svega pomalo, citrusi, jabuke, zelje, kelj, celer....ma ni ne znam što sam više stavila unutra. Uglavnom ima i voća i povrća..Smile
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 19:55
Monstera znaci ja sam sve natrpala u kantu i sad ako sam dobro skuzila mora tako stajati na toplom do vrenja a onda svaki dan otvoriti malo?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 20:13
 Buckić, ne samo do vrenja, nego tako mora stajati tri mjeseca, naravno uz svako malo da se provjetri, inače kad počne raditi, a i kasnije bi moglo eksplodirati.


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,031 sekundi.