Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 47>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 01:34
Prekrasni parkovi, da nam je samo jedan takav imati....Wink DrŽislave prekrasne reportaže nam pokazuješ...Divnu rodbinu imaš, jako vas je lijepo vidijeti na onoj ZAJEDNIČKOJ...Ljiljani sve čestitke na lijepoj i brojnoj obitelji,Clap jer rjetko se to može vidijeti u današnje vrijeme...Bilo bi jako lijepo sresti se tu u Hrvatskoj sa tom dragom porodicom SmileSmile, kako je to već Mira napisala....
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:35
Kad ste me već toliko ishvalili moram nastaviti s opisom moga puta po Južnoj Americi na istoj razini kvalitete.

Silvy, nisam razumio zašto si mi postavila pitanje da li se spremam na novo putovanje. Ne znam čime sam to dao naslutiti.
Inače puno putujem, a oprema za slikanje i putovanje je uvijek spakirana, a ja uvijek spreman za put. Samo me pozovite i dajte mi pola sata da sredim tekuće poslove i možemo krenuti.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:37
Kao što sam najavio danas krećemo po plažama San Martina de los Andes. Riječju i slikom i nadam se da neću iznevjeriti Nataly i njene “strahove”. Uostalom tko mi daje upute kako i što slikati.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:44
                                                                                    Jezero Lacar

San Martin de los Andes ima svoje plaže na jezerima Lacar i Lolog. Krenut ćemo od plaže Cartritre na jezeru Lacar, ali prije par riječi o samom jezeru.

Jezero Lacar je prirodno jezero površine 55 kvadratnih kilometara i duljine obale 69,5 kilometara (otrplike kao naš otok Ugljan). Najveće dubina jezera iznosi čak 277 metara!!!

Karta jezera Lacar na kojoj sam žutom bojom podvukao plaže.


Ova karta prikazuje bliže plaže, a vidi se i Mirador Bandurrias.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:52
Plaža Cartritre je pješčana plaža i vrlo je popularna zbog svoje blizine gradu. Mnogo ljudi ovamo dolazi pješice (ima oko 4 km).





Sve plaže na jezeru Lacar podjsećaju me na naše Jadranske plaže. Plaže su kamene, uz plažu je šuma. Ima otvorenih plaža, ali i skrivenih kutaka, kao recimo kod nas na Krku..

Jedna skrivena plaža koja zahvaljujući vašem fotoreporteru nije ostala skrivena.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 15:56
Pogled na plažu Cartritre s druge obale.

Ova velika stijena dijelu plažu Cartritre od plaže Quila Quina. Lijevo je Cartritre, a desno Quila Quina.


Pogled na istu stijenu s plaže Quila Quina.



Ovu stijenu zovu lepeza, pogodite zašto.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:06
Osim sličnosti, s našim plažama po izgledu, ima dosta sličnosti i po cvijeću.

Grm šipka iznad jezera Lacar.



I cvijeće uz plažu.



Nadam se da nisam razočarao Nataly i da sam opravdao njene “strahove”. Ipak kada čujete objašnjenje možda se još više iznenadite. Ovo u sredini, okrenuta licem, je moja sestrična Ljiljana u razgovoru sa svojim prijateljicama. Ova žena, prva s lijevo, koja stoji leđima okrenuta, ima preko 60 šezdeset godina!
Inače ovakve gaćice od kupaćeg kostima su uobičajene i vrlo česte, ali se zato ovdje niti jedna žena ne kupa u toplesu.
Moj komentar s nećacima bio je: Da nam je nekako spojiti modu s Hrvatskih i Argentinskih plaža.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:11
U blizini plaže nalazi se potok koji vodom opskrbljuje jezero. Malo uzvodno nalazi se malo jezerce, s malim vodopadom, kamo sam odšetao s Ljiljanom.



Napravio sam još jednu fotografiju ove stijene i slapića, iz bliza.



Kada sam fotografiju još približio i malo pomnije obradio, otkrio sam da me promatra jedno smrknuto lice.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:20
Da ne bih opet dobio “packu” da je ovo forum o cvijeću, a ne o “cvijeću”, evo što sam uslikao šećući uz potok.

Obična lisičina, ima je u Ličkom polju koliko ti srce želi.


Grahorica, koje također ima kod nas.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:25
Za ove biljke mislim da ne postoje kod nas.

(Acaena ovalifolia)



(Lathyrus magellanicus) Arvejilla po španjolskom



Bambus, koji ovdje raste kao što kod nas raste paprat.


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 16:27
Ostavljam potočić da dalje teče i ostavljam moje drage forumašice i forumaše, do sutra, kada prelazimo na iduću plažu i novo cvijeće.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 17:29

Iako me način pisanja ove reportaže ne iznenađuje jer znam tvoje kvalitete, svaki put kada staviš nove slike, ostanem u nedoumici - komentirati ili ne. Ostanem fascinirana tvojim postovima u toj mjeri da (kao što je neko od forumaša već prije spomenuo) najrađe nebi ništa pisala da ne kvarim ljepotu ove reportaže. A onda, s druge strane, mislim da je red da nešto napišem, da znaš da te pratimo. 
Bez obzira na profesionalnost u pisanju i fotografiranju, ipak ti moram odati priznanje za veliki trud i vrijeme koje ulažeš u pripremi materijala.

Ne znam što me više fasciniralo: kuće u predgrađu, okućnice u SMANDES-u, parkovi, prekrasne ruže.. ili činjenica da Ljiljana i Andrija imaju devetero djece. Svaka čast!

Pozdrav tvojoj mnogobrojnoj obitelji uključujući i Alic-Tadic koja se javila jednim postom. S obzirom da joj hrvatski dobro ide, nema prepreke da se i dalje javlja.

Vidim da Facundo ima majicu poznatog natpisa....
A ti u Argentinskoj majici (kao i izgledom) totalno se uklapaš u onaj ambijent. No, najbolja vam je zajednička fotografija. Velika sretna obitelj - takav sam dojam stekla.

I da ne zaboravim, drago mi je da su moje instrukcije kako slikati vatromet pomogle. Wink Samo još ti meni moraš objasniti kako da slikam jer nemam pojma.
Jagoda, Silvy i ostali - moja zasluga za dobrim fotografiranjem vatrometa sastoji se samo u tome što me Držislav na staru godinu gnjavio Big%20smile da mu skeniram jednu stranicu sa uputama i pošaljem na mail. Znači, upute mogu dati i vama, no mislim da vam treba i nekoliko puta skuplji fotić nego što su naši i naravno, da ste majstor za slikanje...

smile78 

       

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 17:51
Slažem se sa Nataly da je čovjeku teško komentirati ovakvu ljepotu,no samo da pozdravim tebe i tvoju divnu porodicu,zahvalim se tebi a injima na nezaboravnom  putovanju,evo za sve vas pozdra iz sniježnog Sarajeva da se malo raashladite,slikica djela mog vrta


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 01:41
Originalno poslano od člana dr.žislav dr.žislav napisao:

Treća po redu je Micaela. Ona živi u Rio de Janeriu tako da ću o njoj pisati kada budem u Brazilu.

Ne znam što ti ovo znači?! Tongue

Plaže koje si nam prikazao, lepeza, izvor, i ako sam dobro vidjela kamuflirani kameleon, cvijeće; ma prekrasno Clap.
Hvala ti na trudu.
U iščekivanju slijedećih slikica, šaljem ti pozdrave iz danas, odnosno jučer, sunčanog Omišlja.smile71
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 21:32
Nitko od nas ne može sakrit oduševljenje tom predivnom zemljom, no to nebi bilo tako zanimljivo, bez tvojih opisa, bez komentara, bez prekrasnih slika. No vidim za to je jednim djelom zaslužna i naša NatalyWinke pa ništa ne može bez nje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 17:23
Oprosti Silvy, ali ja sam mislo da već cijeli svijet zna da se na povratku za Europu zaustavljam na devet dana u Rio de Janeiru, i to baš za karneval. To nije novo putovanje već nastavak mog putovanja po Južnoj Americi.

Opet ja imam pitanje za tebe, gdje si vidjela kamufliranog kameleona?. Naime u Patagonii ne žive kameleoni, ako si stvarno mislila na njega. Reci na koju sliku misliš pa ću ti moći odgovoriti.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 17:42
Nataly hvala na tako opširnom javljanju i što si pokrenula temu “ostanem u nedoumici - komentirati ili ne”. To je pitanje koje već duže vrijeme postavljaju forumaši koji se javljaju i komentiraju nove slike i tekst. Puno njih se ne javlja na forum, ali mi pošalju mail ili privatnu poruku gdje komentiraju, pitaju, predlažu.
Meni je svaki puta jako dragao kada se javite bilo na forum bilo privatno. Najdraže mi je kada postavite pitanje, ili iznesete neko svoje iskustvo, ili prepoznate biljku koju ja ne prepoznam. Uostalom radi se o forumu, a ne o mojoj jednostranoj prezentaciji teme.
Prema tome pozivam sve forumaše da se uključe i ponašaju kao da smo na forumu, te da pišu, komentiraju, predlažu, pitaju...

Evo još nekih odgovora na tvoja pitanja i komentare.

Pod imenom Alic-Tadic se prijavila moja sestricna Ljiljana.

Facundo je Argentinac i ne zna govoriti Hrvatski, ali mi je rekao da mu se sviđa Thompsonova glazba. Baš mi je drago da si prepoznala majcu. To je sigurno zato jer se i tebi sviđa ta glazba.

Za tebe i za sve ostale fanove evo slike Thompsona s mojom mlađom kćeri Marom.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 17:46
Još sam ostao dužan komentirati kako mi je Nataly dala upute za sllikanje vatrometa. Ja sam iz prijašnjih postova vidio da forumaši hvale Natalyino slikanje pa sam htio malo zakuhati temu, ali naša uvijek poštena i iskrena Nataly iznijela je cijelu istinu tako da ovu temu možemo zatvoriti, ili ipak možda da je još ne zatvorimo...

Nataly možeš li mi poslati upute kako da slikam karneval u Rio de Janeiru. Na tvojoj temi sam vidio da imaš iskustva sa slikama karnevala.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 17:49
Hvala Sarajki na pozdravima, lijepim željama i na malo snijega koje nam za vrućih dana dobro dođe.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 20:34
                                                                                                                     QUILA QUINA

Iduća plaža na jezeru Lacar zove se Quila Quina. Na jeziku Mapuche indijanaca Quila označava broj tri, a Quina znači špica. Znači riječ je o imenu Tri špice, samo što se ne zna da li se te tri špice odnose na tri planinska vrha, ili na tri strelice odnosno koplja, tradicionalnog indijanskog oružja za lov. Bez obzira na što se ime odnosi ova plaža je najveća i najuređenija na jezeru. Do nje se može doći vozilom ili pješice, ako se s glavne (asfaltirane) prometnice skrene na zemljani put, koji nakon 14 km završava na obalama Lacara. Do ove plaže vozi i redovna brodska linija, ali kako je koncesionar samo jedan ponaša se kao monopolist te je kartu za brod digao na 100 pesosa ili skoro 130 kuna, a u usporedbi s našim cijenama, za istu udaljenost, to je tri puta skuplje.

Karta plaže Quila Quina. U gornjem desnom uglu nalazi se zastava zajednice Mapuche indijanaca. Inače za sve plaže plaća se ulaz i to Mapuche indijancima.


Prije silaska na plažu zastao sam na vidikovcu odakle sam slikao. Na slici je motor kojim se služim za vrijeme mog boravka u Andama. To je enduro motor Kawasaki Tengai od 650 kubika.



Pogled na plažu Quila Quina s gornjeg vidikovca.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.