Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Primavera galerija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Primavera galerija

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 44>
Korisnik
Poruka
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 17:52
odma mi je za oko zapela ogrlica koju si napravila za hand made fest. prekrasna je!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 20:58

stvarno je gušt gledati ovako krasan nakit. samo ti nama stavljaj slike i dalje.

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 07:25
Uau - koje mustre na narukvicama! Moj vrhunac bio krugovi!

Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 13:54
Drage moje... More, Anastazija, Šeflera... puno hvala, komplimenti uvijek zagriju srce i daju još jači vjetar u ledja za nove radove...
 
Da ne biste pomislili da se bavim samo izradom nakita, danas ću vam predstaviti neke od mojih najdražih radova koje s velikim veseljem radim u prigodi Uskrsa. I mada je on već daleko za nama, moje pisanice su malčice drukčije i ne radim ih isključivo s temama na koje smo navikli. I kod izrade pisanica koristim uglavnom polimernu glinu, ponekad kombiniram s akrilnim bojama, pozlatama, patinom, a gotovo sve radim na pravim ispuhanim kokošjim jajima, i u novije vrijeme nojevim. Budući da smo na cvjetnom forumu, a pisanice sam izlagala i na Flora-artu, mislim da im je ipak tu mjesto.
 
Prvo, odabir samo nekoliko pisanica - ispuhanih kokošjih jaja, obojanih akrilnim bojama i konturom, a zatim dopunjenih sitnim cvijećem izradjenim od polimerne gline.
 
 
 
Zatim, nekoliko pisanica potpuno obučenih u polimernu glinu, i to u najmanje dva sloja, prvi zaštitni, koji tek nakon prvog pečenja i brušenja,
može poslužiti kao osnova stavljanju svježe gline s uzorcima koji se, poznato je, uvijek prethodno pripreme.
 
    


 
Nadam se da vam ovoliko "jaja" neće teško pasti na.... raspoloženje Wink
 
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
maslina55 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 971
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslina55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 14:31
Zaista sam "bez teksta",zaista  sam impresionirana!Imala sam mali , skoro prisilni izlet u izradi nakita i...svidjelo mi se !
Ali na vrijeme sam odustala jer bih se i na to "navukla"
Tebi se divim jer si to što činiš dovela do savršenstva!
Na vrh
mnataša1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1427
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mnataša1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 13:42
jaja mi nisu nimalo teško pala na raspoloženje, štoviše, izgledam otprilike ovako... smile70smile103

Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.
Na vrh
Lilly Vanilly5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Vanilly5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 11:48
smile55Ma šta reći...savršenstvo...
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 19:22
Prekrasna su! Neću nijedno izdvjiti, jer mi je svako lijepo  na svoj poseban način! smile55
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Lilly Vanilly5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Vanilly5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 10:55

Primavera zašto mi se boje od sjenila ne vide naj bolje kad je uradak gotov? I mogu li pečenu pločicu oslikavati akrilnim bojama ili temperama?

Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 13:57
Od srca iskreno hvala, drage Maslina, Mnataša1, Monna i Lilly Vanilly5 ... Baš ste me razveselile i cvatem ko cvjetić na suncu
 
Draga Lilly Vanilly, može biti da je sjenilo više mat, ili ga nisi dovoljno sitno nastrugala. Treba ga čačkalicom ili štapićem od sladoleda dobro nastrugati i usitniti, te u to "umočiti" kist i u više slojeva nanositi na polimernu glinu. Za bolje prianjanje možeš površinu koju želiš obojiti prethodno vrlo tanko namazati s malo tekućeg fima (Deco Fimo Gel: nb-hobby art, Lumos, Chemaco, oko 59 kn) i tek onda ići sa sjenilima.
Naravno, polimerna glina može se bojati i akrilnim bojama, s temperama nemam iskustva, no možda je akril bolji jer se brže suši i njime se dobije veći intenzitet boje.  Sjenila služe za fino i nježno oslikavanje pojedinih dijelova polimerne gline ili samo naglašavanja nekih dijelova.
 
Nadam se da sam pomogla.
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 14:26
Danas je praznik, rastegao se ovaj vikend... meni baš ne jer imam dosta posla, pa mi i vrijeme brzo prolazi.
 
U kratkom predahu od rada, skočila sam malo na omiljeni forum pa nastavljam s mojom serijom jaja ukrašenih polimernom glinom. Ovog puta predstavljam nojeva jaja, koja se prošla već nekoliko izložbi, pa je red da i na ovom mjestu budu izložena očima javnosti i vašim cijenjenim komentarima.
 
 
Ovo je meni osobno najdraže nojevo jaje, zbog kompleksnosti izrade i bezbroj cvjetova koje sam na njega aplicirala, svaka travka, latica i ružica zasebno su rezane iz prethodno napravljenih tubica i aplicirane na podlogu koja je dobro izmjerena, na kraju obrezana i aplicirana na jaje. Dodana je i ljubičasta podloga okolo, a grubim brusnim papirom postignut je efekt hrapavosti.

 
Ovo jaje radjeno je po uzoru na vitraje, a motiv je pomalo secesijski. Podloga je polimerna glina brončane boje, sve pečeno, a nakon toga prema nacrtu napravljeni rubovi od crne polimerne gline u obliku tankih "zmijica", a šupljine zapunjene tekućim fimom obojenim uljanim bojama na bazi vode. Sve ponovo zapečeno, motivi cvijeta dodatno lakirani Diamond Glaze lakom.

 
Ovo jaje radjeno je kao hommage hrvatskim naivnim slikarima koje jako volim. Ono je moj skromni pokušaj podražavanja tog stila, a cvjetovi i travke radjeni su na isti način kao i kod ljubičastog jajeta.

 
Ovo mi je isto posebno drago jaje, jer sam transfer tehnikom uspjela prenijeti jedan fragment s veličanstvene slike Križnog puta i zapravo je jedino s religioznim motivom za sada.

 
Ovo jaje jedino nije radjeno s polimernom glinom. Površina jaja jednostavno je obojana plavim akrilom, naknadno sam nacrtala ove šare konturom, a patke su napravljene od das mase utisnute u kalupe, a za poseban izgled su nakon aplikacije prekrivene srebrnim listićima. Plave ružice takodjer su od das mase i aplicirane direktno na jaje, nakon sušenja obojane i samo malo patinirane srebrnom patinom.

 
Ovo je jaje bez jajeta... Kako, sigurno se mnogi pitaju. Prilično jednostavno. Kokošje jaje obmota se ovim "zmijicama" od polimerne gline u tzv. bali stilu, ne popuni se baš sva površina i onda se umoči u čašu s octom i lagano optereti nečim, ja sam ukrižala dva štapića od sladoleda ko na zimnici, da bi jaje stalno bilo u octu. To se pusti stajati jedno 6-7 sati i nakon toga se čačkalicom ili nekim drugom oštrom špicom počne skidati ljuska koja se sama po sebi dosta strusi, ali joj svejedno treba i malo "pomoći". 
  
  
 
I na kraju, dva posebna jaja, jer su bila poklon za meni dragu prijateljicu. Prvo, crno posebno je po ovom srebrnom, pomalo hologramskom dijelu, koji efekt se može postići samo s polimernim glinama koje imaju taj metalni efekt (srebro, zlato, bronca, i sve druge u koje se umiješaju gline s metalnim efektom), i radjeno je na osnovi ispuhanog kokošjeg jaja, dok je drugo - japansko - radjeno na tzv. biskvitu, neglaziranoj keramičkoj osnovi od terakota gline. Ono je doista vrlo kompleksno, korišteno je nekoliko tehnika, od transfera, preko upotrebe salvete, tekućeg fima, zlatnih listića, da bi se dobio ovaj konačni efekt.
 
Nadam se da će vam se barem malo dopasti.  
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
maslina55 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 971
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslina55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 18:56
smile120Primavera,nedodirljiva si !!!
Svako jaje je veliko umjetnićko djelo,može se gledati satima.
Inače,jaja nisu uopće moj medij,vidim curke ih oslikavaju naveliko,ja sve oko Uskrsa da ali jaja farbam ljuskama od luka i to mi je domet.Ali ova,savršeno!
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 19:20
primavera,pogledala sam tvoje radove i ovo je faanttassttičnooooo!!!!!!!!
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 19:26
smile58 samo gledam i divim se!!!!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:38
smile120
jaja izgledaju savršeno!
Na vrh
mnataša1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1427
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mnataša1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 22:32
dakle, kada odrastem želim biti prvo hippy, a onda svakako primavera...svaka ti čast


Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 08:41
primavera, ti si stvarno majstorica. vidi se da si godinama posvećena ovim stvarima. imaš sve u malom prstu što se teorije tiče, a u svih deset prstiju imaš praksu. još kad sam pročitala proces izrade ovih jaja.... meni zvuči kao znanstvena fantastika.
kad i gdje se tvoji radovi mogu vidjeti u živo? obećavam da neću dirati! samo gledati!
Na vrh
Lilly Vanilly5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Vanilly5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 09:12
smile79 Kako ja volim tvoja djela!!!!! Učiteljice mojasmile141
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2009 u 20:42

  Iskrena i velika hvala svima na krasnim komentarima. A sada i poimence:

Draga Maslina55 ja stvarno obožavam raditi na jajima, a nojeva su mi bila veliki izazov, a tek pooooovršina...  Draga Brani  

Draga Monna osjećaj je obostran, isto se dogadja i meni kad uživam u tvojim prekrasnim vilama i ostalim ljepotama iz tvoje radionice čudesa...        Draga Željka23    Draga Mnataša1 kaj se Hippy tiče, slažem se s tobom u potpunosti... a za ovo drugo puno ti hvala...    Draga Anastazija stvarno volim raditi u polimernoj glini, još bi radije da to može biti prava glina, ali i ovako sam zadovoljna, ne može se sve imati u životu, a jednog dana, tko zna? Izlagala sam na Flora-artu i opet ću ako bude zdravlja, u nekoliko knjižnica, ove godine u knjižnici Vladimir Nazor u Črnomercu, spremam se u 10. mjesecu u Pulu na Hand Made Fest, a inače sve što se ne proda stoji kod mene doma. Članica sam Hrvatske udruge likovnih umjetnika "Mansarda". Inače, registrirani sam član još jednog foruma i tamo s jednim krugom cura često organiziramo kavice na koje donosimo i svoje radove pa medjusobno razgledamo i mislim da je to super stvar...   Draga Lilly Vanilly  
 
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 00:53
draga moja, imaš zlatne ruke! smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,703 sekundi.