Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kolekcionari kaktusa!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kolekcionari kaktusa!!

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 15:25
Hvala ti semira. Kaktusic koji se istice zapravo je Leuchtembergia principis meni osobito jedan od najljepsih ali jako sporo raste. To sam slikao kad su imali otprilike mjesec dana. Taj sam put sijao oko 50 vrsta kaktuse ali mi ih nije niklo vise od pola pretpostavljam da su mi uvalili stare sjemenke.

to su biljke koje sam pokusao sijati:

< ="Content-" content="text/; charset=utf-8">< name="ProgId" content="Word.">< name="Generator" content="Microsoft Word 10">< name="Originator" content="Microsoft Word 10"><>

Acanthocalycium glaucum

Acanthocalycium violaceum

Anacampseros crinita

Ancistrocactus crassihamatus

Bartschella schumanni

Coryphantha pycnacantha

Epithelantha greggii

Epithelantha rufispina

Escobaria chaffeyi

Escobaria strobiliformis

Ferocactus glaucescens

Ferocactus viridescens

Frailea grahliana

Geohintonia mexicana

Glandulicactus uncinatus

Gymnocactus gielsdorfianus

Gymnocalicium calochlorum

Gymnocalicium multiflorum

Horridocactus armatus

Hymenorebutia aurea

Leuchtenbergia principis

Mamillopsis senilis

Mammillaria aurihamata

Mammillaria pottsii

Mammillaria umbrina

Mediolobivia canacruzensis

Melocactus neryi

Melocactus onychacanthus

Neochilenia chorosensis

Neolloydia odorata

Neoporteria villosa

Notocactus schlosseri

Notocactus succineus v. albispinus

Parodia fuscato-viridis

Parodia mairanana

Parodia subducta

Rapicactus booleanus

Rebutia muscula

Stenocactus albatus

Sulcorebutia frankiana

Thelocactus bicolor

Thelocactus conothelos

Thelocactus lausseri

Weingartia brachygraphisa

Wigginsia erinacea

Wigginsia sessiliflora
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 19:38
Fantastično si nam to pojasnio. Kako i ja imam oko 200 sukulenata, dobar dio su baš kaktusi-doduše ne skupljam ih dugo pa su većinom mali primjerci, ali me svaka informacija o istima strašno zanima. Ovo sijanje izgleda kao zaista ozbiljan posao, ne bih se u nešto takvo upuštala.
Primjerci koje si nam pokazao zaista su krasni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 22:06
Leuchtenbergia baš izgleda kao ariocarpus. Ali mi je drago, u svakom slučaju, da je baš ona jer je i meni među omiljenijima. Na žalost, nemam je, a nije bila u ponudi sjemenki tamo gdje sam ja svoje poručivala.
Veliki si korak napravio sa tolikim sjemenkama. Hrabro, svakako.
Parodiu mairananu sam već dva puta sijala i ništa. Sve mi isklija koliko - toliko, ali ona nikako, a strašno mi se dopada.
Mammillariu senillis sam isto sijala, nešto niklo, nešto nije, nešto propalo, uglavnom sad imam samo dvije malene. Ali se bar nadam njenom prekrasnom cvijetu.
Žao mi je što ti nisu sve nikle, znam kako je to.
Gdje poručuješ sjemenke? (da znam da tamo ne poručujem) Vjerovatno su bile stare, jer ti je, ipak, dosta niklo. Dakle, nije do tebe.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 15:50
Hvala vam na lijepim rijecima. Sijanje kaktusa nije toliko tesko koliko se cini. Ja sam dosta perfekcionist pa onda to izgleda tako. Najbitnija stvar kod sijanja je ta da sve mora biti rigorozno cisto i sterilizirano jer su mali kaktusici jako osjetljivi na gljivice. Jedan od paradoksa kod kaktusa je taj da mlade biljcice trebaju puno vise vode nego odrasli primjerci.U prvih 6 mijeseci makon klijanja zemlja se nesmije nikad osusiti. Poslje tog razdoblja, kad su kaktusici veliki oko 0.5 -1 cm, postepeno se navikavaju na sve manje vode i vlage. To se dobije tako da se vrecica postepeno sve vise i vise otvara a nakon mjesec dana ukloni. To je takozvani "bag method" sijanja kojeg ja najvise koristim. Jedna od vaznijih stvari je ta da se supstrat sa sjemenka nikad ne orosava vec se vazice  urone u tanjuruc s vodom kako bi zemlja sama upila potrebnu vodu. Postoje i puno drugih nacina sijanja kaktusa ali je taj najpopularniji.

Buduci da sam zivio per godina u Italiji sjemenke sam tamo nabavljao. A buduci da u It ima puno foruma specj samo za kaktuse, sjemenke nije tesko nabaviti ni razmjenom sa drugim kolekcionarima.
Ove sam sjemenke bio nabavio dosta jeftino na ovom sajtu http://www.semilandia.it/

U Hrvatskoj stvarno, osim par kolekcionare koje poznajem, nebi znao di nabavit sjemenke.


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 17:43
MM radi u laboratoriji. Kad sijem kaktuse, sve mu spremim (tegle, supstrat...) i on to nosi u lab na sterilizaciju :) 
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 18:40
Ja sam radio u laboratoriju za mikrobiologiju tako da sam neke navike "pokupio" od tamo. :D 
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 22:18
E tu radi MM, onda ti je sve jasno, a i meni tvoj perfekcionizam Smile
Na vrh
macgywer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macgywer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 10:18
nabavio sam nešto miješanog sjemena i sad ne znam kako dalje. planirao sam staviti trečinu kupljene mješavine za kaktuse, trečinu perlita i trečinu dravskog pečenog pijeska kao osnovu, posijati sjemenke na površinu u posoliti sa malo pijeska. plastenik bi trebala glumiti prozirna plastična posuda za hanu.
da li je to ok?
da li to treba biti vani na svjetlu suncu, pokriveno papirom, nepokriveno, u hladu ili nešto drugo?
da li je dovoljno vlage kojiko zemlja može sama upiti kroz otvore na dnu posude?
Na vrh
fairy26 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fairy26 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 19:25
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 20:39
smile227 fairy26 Prekrasna euphorbia. Znaš li nam reći nešto o njoj npr. koliko ima godina, gdje je slikana itd.....
Na vrh
fairy26 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fairy26 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:12
godine sam davno prestala brojati, ali vise od 10 godina, mjesto kod slavonskog broda, prije tjedan dana smo je iznijeli van, jedva
Na vrh
fairy26 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fairy26 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:14
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 14:10
Wooow!
Ovo je prekrasno, cvijet je prelijep!

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 21:02
smile183   kako su lijepi
Na vrh
maja 44 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maja 44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2010 u 06:58
kaktusi su vam predivni i ja sam ljubitelj ali imam ih tek 10takTongue
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 00:16
pozdrav svima nova sam...dali netko prodaje kaktuse...ja sam zainteresirana!!
Na vrh
megs View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje megs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 18:22
i ja sam zaaa...razmjena..i tak te  stvari... obozavam ih...do sad nisam imala vremena za njih...al sad imam pa sam pocela sa sakupljanjem...vec ih imam 15-ak u 2 tjedna =)smile57
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 19:07
Megs dobro došla na forum i među pikoljubce.
Nemoj da te zanese pa da počneš zalijevati svoje kaktuse prije proljeća. Sa njima na hladno,svijetlo mjesto i bez zalijevanja. Pusti kaktusiće da se malo naspavaju.
Na vrh
megs View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje megs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 19:18
hvala na dobrodoslici...
znam ja da ih nebi smjela zaljevati ...ali kad se bojim da cu ih izgubiti...jer su svi jos mali..neki su tek rasađeni tako da nisu ni korjen pustili...pa onda me malo strah...a inace mi stoje u sobi na prozoru...tu je hladno ali ne prehladno pa im odgovara Smile
ali pokusat cu se suzdrzat od zaljevanja LOLCry
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 20:34
kaktusi koji me zanimaju za kupnju:
-thelocactus tulensis
-escobaria guadalupenses
-aylostera heliosa
-aylostera albiflora
-aylostrea muscula
-chamaelobivia
-echinocereus pectinatus
-echinofossulocactus albatus
-ferocactus latispinus
-wislizen
-matucana aureiflora
-melocactus azuresu
-neochilenia paucicostata
-rebutia albiflora
-mammillaria silver
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.