Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 350351352353354 407>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 01:27
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

... Trenutno se podsjećam na prijateljicinog buldoga, slina do poda LOL

smile96
I ja sam slinila kad sam gledala sve one ljepote, a naročito
http://www.siamadenium.com/2007/Rosy-Adenium/large/CC/large/Siam_Black_Beauty1.jpg

Bebolina, znači li to da si jedna od rijetkih u svijetu koja imaš Poppy Violet? Ako je tako, moj duboki naklon! I hvala ti na savjetima i podršci.smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 00:23
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Hvala za linkove cure. Trenutno se podsjećam na prijateljicinog buldoga, slina do poda LOL
Slini mala, imaš i zaštoLOL
Na linku koji sam postala možeš vidjeti i forku adeniuma koju sam prvu postala, onu od adeniuma koji se sprema cvast, no na toj ga stranici u ponudi više nema, jer je nažalost uništen u poplavi. Od te je vrste ostalo samo nekoliko primjeraka koji su na vrijeme prodani, između ostalog je i ovaj moj ljepotanEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 23:53
Hvala za linkove cure. Trenutno se podsjećam na prijateljicinog buldoga, slina do poda LOL
smile79
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 23:52
Tea, mislim da ti je ta pustinjska ruža ovo
http://www.opg-tomurad.hr/proizvodi/trajnice/pustinjska_ruza.html
ili delosperma cooperi.
Mislim da nema nikakve veze sa adeniumima Wink
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 23:12
Andina,otvorila sam link i ja ga još nisam vidjela.Sporo mi se otvarao ali otvorila sam ga.Kolko sam vidjela,dobra stranicaThumbs%20Up ali nisam detaljno čitala..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 23:04
Ne znam je li tko već stavio ovaj link, ali ako jest, onda samo podsječam:
http://www.siamadenium.com/
Puno se toga može naučiti o adeniumima.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 22:54
Jao bebi,slike adeniuma su smile227Predivno...Nemam riječismile181
Ali imam i jedno pitanjce za vas koji bi to mogli znati.Čula ja danas da postoje pustinjske ruže "pokrivači".Znaći,to su biljke koje se sade na tlo i pokrivaju površinu i za van su.E sad,jel je to neko pomješao ili je to neka povrsta?Ne znam točno o kojoj je vrsti riječ ali sam tako čula smile180
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 22:35
To je obična zemlja za cvijeće iz velike vreće. Druge tada nisam imala. Nisam kod mene baš vidjela specijalnu zemlju za kaktuse a u neki veći vrtni centar nisam  još išla. Stoje na južnom prozoru na stiroporu a ispod je radijator.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 22:35
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Bebolina, blago tebi što imaš sunca. Tvoji veliki se već probudili i možeš s užitkom gledati njihovo pupanje i listanje. A ja strepim hoće li moji adeniumčići preživjeti i razmišljam o kupnji žarulje koja će im pružiti iluziju ljeta. Hvala za link.
Kad me netko pita gdje živim, ja spremno odgovorim da živim u najljepšoj selendri na svijetu, u malom kutku raja, jer klima je idealna. Sunčanih dana imam na pretek, kiše nikad previše, dok maglu viđam jako rijetko. Upravo zbog tih klimatskih uvijeta, odlučila sam se za uzgoj ovih slatkih buca i vidim da nisam pogriješila, ide to meniWink Po cijele dane su na južnom suncem okupanoj prozorskoj dasci, ispod koje je još stoji radijator koji grije na sunčanu energiju. Za proljeće sam im rezervirala mjesto vani, ispod tih istih prozora, gdje sunce toliko prži da je nemoguće tamo stajati, ali oni to voleEmbarrassed pa nek' im bude.
Vidim da te brine pijesak koji si posula po vazi....ne brini, nije pijesak kriv što su bebači izduženi i nejaki, krivo je to što nemaju dovoljno sunčeka. Premjesti ih negdje gdje ima boli izvor svjetlosti, samo pazi da ih s naglim izlaganjem ne spržiš
@AndinaHeart sretnoWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 22:18
Bebolina, blago tebi što imaš sunca. Tvoji veliki se već probudili i možeš s užitkom gledati njihovo pupanje i listanje. A ja strepim hoće li moji adeniumčići preživjeti i razmišljam o kupnji žarulje koja će im pružiti iluziju ljeta. Hvala za link.
Milice, tvoji već dobivaju drugi par listića i djeluju čvrsto i stabilno, a tako su niski. Moji otišli nebu pod oblake, svi su nekako izduženi, tanki i nestabilni, a imaju samo jedan par listića. Kad ih špricam, bojim se da ću ih srušiti pa to moram vrlo nježno obavljati. Možda je to zbog nedostatka svjetlosti, a možda zbog pijeska koji sam posula odozgo prije sijanja. Jesu li tvoji u supstratu za kaktuse ili ...?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:52
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

To im ja tepam i odmah brže rastu. Više puta ih pošpricam ustajalom vodom i pričam: jeste mi se probudile, jeste se naspavale itd. bebolinice( netko da čuje rekao bi da sam malo sišla s puta)
...nisi jedinaLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:41
smile227         Hvala za slike!!!!!!!!
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:30
To im ja tepam i odmah brže rastu. Više puta ih pošpricam ustajalom vodom i pričam: jeste mi se probudile, jeste se naspavale itd. bebolinice( netko da čuje rekao bi da sam malo sišla s puta)
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:29
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Hvala smile42
Ne odgovaram za tvoje zdravlje junačkosmile73
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:27
@milica7Thumbs%20Up
Dobro si ih prekrstilaHug
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:13
Rado bih stavila bolju sliku ali neće .. pa neće... ovaj fotić.
Moje bebice, bebolinice, rastu......



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:10
Evo mojih bebolinica:


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:10
istina je ono kaj vele: pazi što želiš.... predivni su
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:06
Prelijepi su.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 19:58
Hvala smile42
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 350351352353354 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.