Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 375376377378379 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 00:20
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 09:36
 Bebolina, prelijepi su.....
Moje su napale štitaste uši i danas sam ih oprala u alkoholu , sve uši skinula, stavila u novu zemlju ( perlit i zemlja) u nove lonce, otkinula bolesne listove, odrezala vrhove, rane namazala medom i sada što im bude... Ne znam kako im dalje pomoći....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alapas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Lipanj 2014
Lokacija: vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alapas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 18:22

Bebolina,adeniumi su Thumbs Up

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 17:17
Ovo su moji na dalmatinskom suncu, samnom na ljetovanju i moram reći da su konačno porasli, iako su još jako skromni
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 18:29
Bebolina adeniumi su ti veličanstveni, prelijepi, predivni...
Bugice...bravo za tvoje adeniume, i oni su otišli uživati sa tobom u južne krajeve, a svojim rastom će ti zahvaliti za pažnju koju im pružaš!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 21:10
Hvala, draga temzi - morali su na godišnji silom prilike... LOL ... da ne bi bilo plivanja dok me nema. 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 23:34
Bravo, Bugice! Ti ništa ne prepuštaš slučaju. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 13:02

Evo imam i ja jednoga koji cvijeta, poklon od Glikice Hug smile78
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 13:41
prekrasan smile64
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 07:48
Hvala, Andina - prepoznaješ svog-mog bucu? Hug

stefice, prekrasni su tvoji adeniumi i veliki i mali! Heart
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 14:33

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Pinus ovi su prekrasni, jesu to Anouk? 

@Alma, nisu. Nizozemski hibridi jesu a točno koji neznam.

Na ovoj slici lijevo i desno su moji dvije god stari sijanci a u sredini je nizozemski hibrid uzgojen iz reznice ali Anouk nije.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 17:34

11. 8. 2014, dvije godine stari sijanac Adenium obesum.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 17:47
Gledam zadivljeno tvoje adeniume i ne pišem ništa jer bih se morala ponavljati. Naprosto je nevjerojatno kako tebi adeniumi napreduju! Ovaj na zadnjoj slici ima izvrstan raspored grana, a o kaudeksu i cvjetanju da ne govorim. Još jednom, moj naklon!smile211
Kod mene još ni c od cvijeta. Unhappy  
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 18:05
Pinus fantastičan je, pretpostavljam da ovaj nije pinciran i da je jako visok?

Nego opet ja imam nekih problema, kupila sam adenium iz reznice i danas ga izvadila iz supstrata, istuširala sam ga i izgleda sa tušem zagrebala po korjenu pa sad ima dvije ozljede. Ne znam koliko dugo ga smijem držati vani da mi ne krepa, dosta duboko je zagreban. Našpricala sam ga cijelog fungicidom vani je u hladovini i sad sam u nedoumici kada ga staviti u supstrat?  smile226

Korjen je inače zdrav nema truleži i izgleda jako zanimljivo pa sam opet u nedoumici da li da ga podignem za koji centimetar?


I s druge strane


Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 18:19
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:


Bebolina smile227 ova kombinacija mi se jako sviđa, jesu to na jednoj biljci i bijeli i žuti cvijet? 
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 18:29
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Ovo su moji na dalmatinskom suncu, samnom na ljetovanju i moram reći da su konačno porasli, iako su još jako skromni
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/adenium_obesum/72987.aspx -

Svaka čast Bugice na trudu, lijepi su ti adeniumi a bit će još ljepši sad kad se nauživaju dalmatinskog sunca.Clap

Ja sam svoje dobro udomila kada sam bila na ljetovanju šogorica se brinula o njima i svi su živi i zdravi, jedan mi je ful napredan mjerila sam ga prije ljetovanja i nakon ljetovanja izrastao je u 10 dana 3 cm i to bez prihrane samo je vodu dobivao i bio na suncu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 20:20

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

. . . .pretpostavljam da ovaj nije pinciran i da je jako visok? 
Alma, nije pinciran a visok je oko 130 cm

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

. . . . kupila sam adenium iz reznice i danas ga izvadila iz supstrata, istuširala sam ga i izgleda sa tušem zagrebala po korjenu pa sad ima dvije ozljede. Ne znam koliko dugo ga smijem držati vani da mi ne krepa, dosta duboko je zagreban. Našpricala sam ga cijelog fungicidom vani je u hladovini i sad sam u nedoumici kada ga staviti u supstrat? . . . . 
presađujem uvijek u sterilizirani supstrat. Ne čekam ništa prilikom presađivanja . Ali uvijek presađujem u sterilizirani supstrat. Isto kao i ti korijen dobro namočim u fungicidu - Captanu.

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

. . . .Korjen je inače zdrav nema truleži i izgleda jako zanimljivo pa sam opet u nedoumici da li da ga podignem za koji centimetar?
Da je moj ovu sezonu adenium nebi dizao iz supstrata. Zašto ? pa nemaš što dizati, nema kaudeksa a korijen je tanki. Umjesto dizanja nježno bi mu ugurao  riječni šljunak veličine golf loptice ili malo većeg jaja  između korijena i presadio na istu dubinu. Brže formira kaudeks u supstratu. A za dizanje imaš još vremena. Na taj način prisiliš adenium da razgrana korijen.

Niti slučajno nebi rezao grane i probao formirati ljepšu krošnju prije nego formira-zadeblja kaudeks. Osim ove označene.LOL Krošnja puna lišća je potrebna da zadeblja kaudeks.

Prezimljavanje klasika, prozorska polica, ispod nje radijator a kroz prozor puno sunca.Smile

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 20:42
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Kod mene još ni c od cvijeta. Unhappy  

Andina bitno su drugačiji uvjeti u kojima uzgajamo adeniume. Moji se prže na suncu tokom cijelog dana a tvoji na balkonu dobiju par sati sunca dnevno. To je bitna razlika. Ne mogu dovoljno naglasiti koliko je sunce važno kod uzgoja adeniuma. 

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 22:10
Also , definitivno , ja nemam srece ! I ova zadnja 3 sjemena koja sam posadila nisu
uopce izasla van ! To je sad bio neznam koji pokusaj ! Jos cu jednom raskirati ,
kupiti sjeme u Njemackoj i ako onda vise nebude nista , odustati cu !    Confused

Pinus , ti si EXPERTE na tom podrucju , cestitam ti od   Heart       !
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2014 u 23:19
Pinus puno puno hvala!Big smile Valjda će preživjeti moj tretman.


"Niti slučajno nebi rezao grane i probao formirati ljepšu krošnju prije nego formira-zadeblja kaudeks. Osim ove označene.LOL Krošnja puna lišća je potrebna da zadeblja kaudeks."

Hahaha kao da si znao da sam ih htjela porezati jer mi se nikako ne sviđa kako su grane formirane ali neću ih dirati sad Smile.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 375376377378379 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.