Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 43>
Korisnik
Poruka
minimal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Kolovoz 2014
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2015 u 20:25
U redu.savjet za održavanje? Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2015 u 20:32
Puno svjetlosti kao i svi kaktusi i supstrat za kaktuse.
Početkom ljeta cvate crvenkastim cvijetićima.Moja je sad na odmoru,
na hladnom oko +10
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2015 u 20:43
pa ona ti je jako natopljena,tek sad vidim!
Presadi ju u zemlju tj pijesak za kaktuse
i na dno posude obavezno stavi krhotine cigle i kamenčiće
za dobru drenažu da ti ne sagnjili zbog viška vode
Na vrh
minimal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Kolovoz 2014
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2015 u 22:32
Od početka ju često zaljevam i razvija se jako brzo.smještena je na prozoru gdje je izložena dnevnoj svjetlosti poviše radijatora.zemlja u posudi se jako brzo isuši.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2015 u 06:09
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

bugica, a onda je vjerojatno multicaulis



Draga natalija, malo kasnim sa zahvalom - je, u pravu si, to je upravo sedeveria multicaulis. Beskrajno sam ti zahvalna. Hug
Na vrh
minimal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Kolovoz 2014
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2015 u 16:26
tražim ID i savjet za održavanje
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 15:30
minimal s time i ja imam problem. Ja sam ga kupio u Ikei.
Muče me i sljedeča dva. Dvojim da li su Echinocereusi ili možda Echinopsisi?




Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 16:06
Ovaj sa donje slike je Echinopsis ancistrophora ssp arachnacantha, a sinonim mu je Lobivia arachnacantha
Na vrh
minimal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Kolovoz 2014
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 23:36
zmaj,otkria sam ID: Rebutia heliosa,ja sam svoga isto uzeja u Ikeii.LOL
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2015 u 10:11
minimal najvjerojatnije si u pravu. Raspored bodlji ide u prilog tome da je Rebutia. Malo me boja zbunjuje, ali to je vjerojatno zbog uvjeta uzgoja. Ako je ID točan nećemo dugo čekati na cvijet.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2015 u 18:14
Nadam se da sam na pravoj temi Embarrassed - i da su ovo sve aloice, osim ovog jednog uljeza u pozadini slike, male gasterie. Slike nisu nešto, nadam se da se prepoznaju. 

i iz drugog kuta...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2015 u 18:35
2 aloe i 4 haworthie
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2015 u 18:59
Na donjoj slici u sredini i dolje je Haworthia attenuata.
Ljeva sa širim listovima bi bila Haworthia aristata, neki je vode i kao Aloa aristata, u biti to su sinonimi.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2015 u 11:45
bugice, uopće nisi fulala temu, pa imaš aloe na slici

da i nemaš, nije problem Wink  (bar meni)

i, ona gore, između aloa, što raste u vis bi mogla biti reinwardtii
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2015 u 11:34
Hvala dragi ljudi! zmaj, u tom slućaju, voditi ću je kao haworthiu. Smile ... natalija, u pravu si, ona gore je reinwardtii. Big smile Hvala vam na pomoći! Hug
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 14:41


Ovo sam neki dan kupio u Kauflandu pod Esheveriu. Lijepo je formirana kao stablo.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 16:42
Zmaj,ja mislim da je to eonium.Nisam sigurna,
ali echeveria sigurno nije.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 09:16
Molim, ako tko zna id ovog ljepotana. Hvala puno! 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 11:24

@bugica, vjerojatno je to aeonium decorum

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 12:02
Pinus, puno hvala! Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.