Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Primavera galerija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Primavera galerija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 44>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2009 u 14:40
Primavera kao prvo dobro nam došla!!!smile99
Od prve stranice sam sve pregledala i nije mi bilo dovoljno išla sam i na tvoju internetsku stranicu.
Što se tiče nakita volim ga i gledati i nositi, a jedno vrijeme sam ga i sama izrađivala.
Tvoji radovi su puno više od lijepih, tvoji radovi su meni posebni!!!
Sretna sam što se forum povećao za jednog takvog umjetnika jer ti to sigurno jesi...
 
Sigurno ću biti često na tvojim stranicama...
smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 12:38
Drago More Hug puno ti hvala na lijepom razmišljanju...
 
Drago Proljeće, smile170 puno hvala na dobrodošlici, a još više na prelijepom komentaru i posjetu mojoj galeriji ovdje i na web stranici. Bit će mi čast čitati tvoje komentare....
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 15:22
Drage moje, nakon toliko jaja, mislim da se treba malo okrenuti i nakitu... Konačno, ljeto je stiglo, pa vam danas predstavljam malo mojih ljetnih duuuuugačkih ogrlica i par zveckalica...
 
 
 



  
 
Naravno, sve je opet radjeno iz polimerne gline (fimo, premo, sculpey) uz dodatak drvenih i metalnih elemenata...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2009 u 19:49
Dakle, neki dan (nakon što sam pregledala ovu divnu galeriju) napišem post dugačak valjda kao jedna prava slavonska kobasica i u međuvremenu mi se Firefox zblokira i sve ode u vjetar! Rekoh, budem sutra... I zaboravim... smile208
Ali evo, malo mira pa da si dam oduška! Radovi su mi sjajni, posebice nakit - Fimo je za mene doista znanstvena fantastika, nikad se nisam usrećila s njim i divim se svima koji to uspijevaju! Jaja - tu nemam apsolutno riječi!!! Nema premca tim radovima, doista ljepša i maštovitija i uopće rađena tim tehnikama nisam vidjela! Svaka čast! Ipak se tu vidi iskustvo i jedna određena sigurnost i stvarno se tome divim!
Ove ljetne ogrlice su prave ljetne, posebno mi se zbog boja sviđa ova tirkizno - kiwi, a zveckalice doista svi vole! Jako mi je žao što sve ove stvari nisam uspjela vidjeti uživo na Floraartu - orijentirala sam se više na cvjetni dio... Ali sigurna sam da će biti još prilika! smile112
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-osijek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 16:02
moram reci da je sve predivno...ipak bih izdvojila jaja...u zivotu sam se zbilja nagledala svakakvih jaja... ali ova su me definitivno oborila s nogu...savrsena su...najbolja koja sam vidjela u zivotu...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 23:23
Najprije, najljepša hvala drage moje, krasne su vaše riječi tople i poticajne...
 
@Draga Izzy, i meni je silno žao što se nismo imale priliku upoznati, ali biti će opet izložbi, samo neka bude zdravlja i ja sam opet na njima, a do tada ovo će biti moj izložbeni prostor
 
@Draga Goga iz Osijeka krasnog, jaja sam oduvijek voljela ukrašavati  na neobične načine, a s polimernom glinom, naravno, bio je pravi izazov za mene, koji se pokazao dobitnom kombinacijom.
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 23:34
Mada je glavna sezona jagoda za nama, s novim sistemima bit će ih još kažu... A do tada, evo i mog doprinosa na tu temu. Predstavljam vam jagode-magnete radjene po narudžbi za jednu plantažu iz Gorskog Kotara koja se bavi uzgojem malina, borovnica i jagoda.
 
Radjene se takodjer iz polimerne gline, bez kalupa, dakle svaka je radjena za sebe, a najveći izazov svakako su bile ove sitne žuto-zelenkaste sjemenke na njima... Nažalost, nisu jestive Wink
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
mnataša1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1427
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mnataša1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 09:31
ajme, draga, dakle ove jagodice, nestvarne su definitivno...ti ne da si majstorica fimo mase, ti si KRALJICA fimo mase, i mislimd azaslužuješ da sjediš na tronu...u usporedbi sa tvojim pisanicama, mi svi samo pokušavamo usavršiti svoju motoriku kada je rad sa fimo masom u pitanju...
nema rada koji bih izdvojila...jednostavno...nema ga...sve je tako predivno... i tako realno napravljeno...

Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 09:34
Reći ću samo jedno - NEMA ŠANSE  da te jagode nisu prave!!! smile60
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 10:23
Jao, Primavera, prekrasne su!!! Oduševila si me svojim majstorskim oblikovanjem fima!smile94
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
maslina55 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 971
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslina55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 19:48
Najdraže voće,najljepše napravljeno!Pravije su od pravih!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 12:11
Jao, joj...kako je meni ova divota promaknula!? Ti si prava umjetnica...originalni, prekrasni, uredni radovi...Naša Izzy je konačno dobila pravu konkurenciju (neka se nitko ne uvrijedi). Jedino je šteta što jagode nisu jestive...izgledaju puno bolje od mnogih pravih koje viđam u trgovinama.   
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 16:30
smile120
Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-osijek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2009 u 17:00
ovdje se moze samo zanijemiti...i osljepiti od ljepote...jagode su savršene...naručitelji ce zasigurno biti prezadovoljni...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 13:59
   Joooj, kaj da napišem, cure drage a da ne bude već  vidjeno i obično... Ipak, mislim da jedno veliko HVALA ne može ništa nadomjestiti...
 
Jako ste me razgalile svakom svojom pohvalom i krasnim komentarima....
radim ove stvarčice s puno srca, čak mogu reći da se teško i odvajam od njih, iako nisam u situaciji da mogu birati jer već dulje vrijeme pokušavam od ovog hobija napraviti mali posao...
 
Ugodno mi je na ovom forumu bilo i prije registracije, a sada pogotovo, stoga ne želim da itko stekne dojam da se želim nametati ili raditi ikome konkurenciju. Svatko od nas ovdje radi nešto na najbolji način, drukčije od ostalih, u tome je ljepota umjetnosti...
 
I ja silno uživam u vašim radovima drage Izzy, Monna, Mnataša, Malina55, More, Dada28, Goga i sve ostale drage kreativke s ovog foruma... i nadam se da sam to već potvrdila svojim komentarima, a gdje nisam stigla, sigurno hoću
 
Uskoro slijede nove slikice, jer upravo dovršavam kompletić ogrlicu i narukvicu samo s malinama za istog naručitelja...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 15:20
Primavera evo mene opet...
 
Meni su svi tvoji radovi lijepi, ali moram priznati da se posebno guštam na nakit!!!
 
U tome si stvarno majstor...
Možda ste ti i Izzy mogle nama zainteresiranima napraviti neku radionicu???
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 00:06
jako,jako lijep nakitsmile141smile211
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 10:49
Drago Proljeće, od srca ti hvala na tako lijepim riječima....smile78 
o radionici već dulje vremena razmišljam, samo je ta ideja, nažalost, povezana i s adekvatnim prostorom, a svakako bi trebalo osigurati barem 1 sponzora radi materijala i alata neophodnih za osnove poduke... Možda ipak uspijemo jednog dana, a kaj se mene tiče ja imam i volju, a i nešto iskustva u rukama...
 
Draga Kaća43, najljepša hvala smile170
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 11:03
Nastavljam s prikazom nakita iz polimerne gline:
 
ovo je mali kompletić ogrlica i naušnice, napravljeni jednostavno od niza kuglica rastućih veličina, a sam uzorak je takodjer jednostavan, u biti radi se o spajanju i ponavljanju istog motiva... Jedan od mojih ranih radova...
 
 
Ova tri kompletića broševa i naušnica nastala su zahvaljujući jednom tutorialu, a zgodno su se poklopili taman s preduskrsnim vremenom kad sam imala ljuski jaja ko u priči. Neke polovice ljuski sam jednostavno obojala akrilnim bojama i nakon sušenja samo dodatno slomila, razvrstala u male kontejneriće, napravila osnovu od polimerne gline i prema uzorku složila ove mozaike...



 
Ovaj broš nazvala sam Zlostavljana žena, a nisam ga radila prvotno s tom nakanom,, nego je to jednostavno kao ideja nadošlo tijekom rada... Takodjer jedan od radova za Hand Made Fest u Puli 2007.

 
Takodjer izložak s Hand Made festa u Puli 2007. a sada negdje tamo i udomljen. Jednostavna privjesak ogrlica, bordo crvena polimerna glina "pojačana" prerezom tubice ruže... Jedina neobičnost je ta što sam na kraju odlučila napraviti ovaj radikalni rez i jednostavno sam ju prepolovila i malo "zvinklala" te dobila ono što sam htjela postići..

 
Sljedeći u nizu izložaka za isti sajam u Puli je ovaj set radjen iz polimerne gline i žice, u tzv. mokume gane tehnici...

 
Svako vaše mišljenje bit će mi iznimno dragocjeno...
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 11:32
smile58...što da napišem kad mi je sve lijepo! Izvrsne ideje!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.