Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 47>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 20:50
Nisam dugo pisala....ali sam ipak nešto radilaBig%20smile Još uvijek berem grah, azuki će grah biti za branje sve do mrazeva. Na vrtu je još uvijek kaos, neko cvijeće tek sad pokazuje svoju pravu ljepotu kao npr. cinije. Sjeme skupljam praktički svaki dan, a ima tooogaTongue
Danas sam počela premještati neke biljke u tegle koje će zimi niti nutra, a neke sam niknule trajnice presadila van - jučer je napadala kiša tako da je vrijeme idealno. Presadila sam na gredicu pakujce, delphiniume, geraniume, eggflower i još jednu krasnu biljčicu koju sam dobila od Zvrk ali se imena ne mogu sjetiti, a jako sam sretna i ponosna što će delphiniumi koje sam sijala na proljeće uskoro procvjetatiApprove.
U teglama su završile dature i brugmansije i neke lukovice - znam da je malo prerano za vađenje lukovica, ali trebala sam mjesto.
A vjetar ovaj tjedan mi je gadnu štetu nanio - porušio teglu s tropskim hibiskusom koji sam prošle godine uzgojila iz sjemena, još ni cvao nije Cry - sve sam pobockala u teglu, pa se možda nešto primi, a i "baza" biljke je ostala, možda potjera nove grančice.
I dosta je suncokreta porušeno, nešto mi je MM danas pomogao povezati, nešto sam morala počupati. I ljubičasta glicinija je konačno dobila stup i povezala sam ju uz stup. A bijela koju sam nedavno kupila bu uskoro konačno posađena - čim MM završi garažu bude dobila poziciju uz nju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:30
ja bas citam tvoj dnevnik i neznam kako ti to sve uspijevas....toliko toga imas kad gledam tvoj vrt neznam kako se kreces po njemu a kamoli pljevis...ja se sva izgrebem po rukama od trnja,grana..neznam kako ti..al super mi je sto imas tolik toga i vidi se da uzivas... a morala sam se nasmijati ovo za kantu i nos(oprosti) al takva sam i ja kad radim...obicno hocu sto vise napraviti pa se zurim i uvijek nesto napravim... a ono je bolest skupljanje u setnji?Confused onda sam i ja oboljela jer gdje god setam samo mi oci zujesmile48i traze cvijece...svaka cast ...vrt ti je krasan..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:33
Počela sam ovaj vikend rasturati gredice iza kuće, radim totalnu pretumbaciju. Rasadila sam jaglace, presadila ljubice na rubove i posadila nešto lukovica.
Na vrtu je nemoguće raditi, radi suše je zemlja kamen, jedino još uvijek svaki dan idem u vrt s praznim čašicama jogurta - skupljam sjeme sve u 16Tongue.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2009 u 11:36
Samo ti skupljaj i ne zaboravi one predivne cinije pepermint. Thumbs%20Up
Znači jaglace mogu sad micati, mislim na one šumske žute, mislila sam da moram čekati proljeće.....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 22:35
Korijenko, nešto sam njih već skupila, baš su počeli ići u sjemeWink
Možeš jaglace presađivati na jesen bez problema, samo ih zalijevaj par dana da se lakše prime.

Da ne bi bilo samo na riječima da skupljam i skupljam sjeme, ovako izgleda jedan kutak u mojoj kuhinjiBig%20smile



stvarno je to mnogo posla LOL
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 07:27
Prava radna atmosfera Thumbs%20Up
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 21:02
U mikrovalnoj ih sušišsmile156
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 21:41
Pa uglavnom na mikrovalnoj Big%20smile, ali kako mi ponestaje prostora razmišljam da spremim čašice s sjemenjem koje se suši i u mikrovalnu...bez uključivanja naravno, da si prostor iskoristim smile156
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 22:15
Konačno je jučer pala kiša nakon duge suše i konačno mogu početi raditi po vrtu, onak pošteno LOL Danas sam odmah iskoristila dan za vađenje gladiola na gredici na kojoj su ih već moji psi djelomočno otkopali (naravno, mislili su da budu primili voluharicu, kaj god, samo su meni gladiole rasturili).
Posadila sam luk i počela vaditi suncokret trajnicu iz zemlje na vrtu - kobna je greška bila tamo ga posaditi, širi se kao lud i sva je zemlja prepuna rizoma, katastrofa... još bum se jedno vrijeme s time zezala.
Jednogodišnje sam suncokrete prošli tjedan porušila i spremni su za paljenje, a nakon što ću ih spaliti tim pepelom gnojim vrt jer sadrži dosta kalija.
Za slijedeći se tjedan najavljuje kiša, ali se nadam da će vrijeme izdržati da uspijem sve posaditi i povaditi s vrta.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 21:54
Počela sam s vađenjem gladiola, tek sad vidim koliko ih imamLOL I naravno, nešto sam ih označila s trakama - ok, za roza i crvenu znam koje su, no u jednom trenu mi je ponestalo tih trakica i nastavila sam zelenom, i sama sebi rekla da bum znala da su zelene zapravo - roza ili crvene....ajde, sjeti se!!! smile42 Grrr, pametni pišu, Silvek, pišu!!! No dobro, druge godine bum pametna Big%20smile

Gadni mi je vjetar ofutio tropske hibiskuse - nisam imala čas sve srediti i unjeti nutra, prekjučer sam nabrzak ono nužno nutra unjela, sad je jedan dio na prozorskoj dasci u spavaćoj sobi završio, i jedan dio u mačjoj sobi - još je čitavo LOL. i jedan veeliki dio je vani....Imam li ja mjesta za sve to??? smile156Ove sam godinu masu toga novog nabavila, pa ni jučer nisam mogla odoljeti tropskom hibiskusu u kauflandu...ma ajd, 17 kn, a tak krasni Big%20smile
tavan je spreman, stepenica još nema - i ove se godine moram pentrati lojtricom gor i dol smile96 MM bu asistiral da većinu spravimo gore, nabavila sam kante i plastični posudu da si gore pripremim vodu za zalijevanje - to bum napunila s crijevom za vodu povučeno preko balkona...
Pripremila sam i velike kutije za dalije spremati, tj gomolje...ali još ih izvadila nisam...niti sve gladiole... niti ostale lukovice....a drugi tjedam zahlađanje, ono pošteno....baš bu zabavan vikendSmile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 22:56
A da, stigla sam prošli vikend sve gladiole i ostale lukovice izvaditi, i skoro sve dalije, ostavila sam par u zavjetrini nek još rastu. Evo nešto izvađenih dalija:





i gladiola



Dalije su već na tavanu, još sam ih malo s zemljom prekrila i sad nestrpljivo čekamo proljećeBig%20smile

Presadila sam i jasmine u teglu, na proljeće sam kupila neke i skužila nedavno da ne prezimljavaju vani, pa su i oni sad u teglama. Danas mi je mama uvalila nešto lukovica tulipana, to sam nabrzak posadila na gredicu pred cestu - nadam se da ih voluharice nebudu nanjušile tam...nisam ih u mrežu stavila.
Skoro je sve spremno u teglama za prezimljavanje na tavanu, ali sad je zatoplilo pa nek još uživaju biljčice vani.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 15:52
SilveK, da te pitam - ja sam ove godine prvi put imala dalije i našla sam podatak da njih treba očistiti od zemlje i staviti u pijesak da prezime,a  može i samo u novinski papir. Prezimljuju mi u podrumu, suhom, svijetlom, s temperaturom zimi oko 7-10C. Ja sam ih očistila od zemlje i utisnula u pijesak. Sada kod tebe vidim da si im zemlju ostavila i pišeš da si ih još prekrila zemljom. Jesam li ja dobro napravila??
Kane sam očistila od zemlje i u kutiji ih odnije u podrum, bez pijeska.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 16:12
Anaida, ja sam prve godine dalije pospremila bez ičeg - rezultat je bio da su se manji gomolji posušili radi nedostatka vlage. Od prošle ih godine prekrivam s pijeskom, ili s zemljom i ponekad malo polijem s vodom - tako se manje isuše. Kane isto sadim u tegle s zemljom, i neke lukovice - tigridije, galtonije...tako bolje prezime i manje su sklone isušivanju. Jedino s gladiolama nema problema, njih stavim u kutiju i bez brige sam do proljećaWink
Vidjeti ćeš ove godine kako će se ponašati, kod mene su na tavanu i tamo ponekad zna biti hladnije, možda će im bolje odgovarati kod tebe u podrumu, ali čim spaziš da se gomolji počinju smežurati - malo ih polij vodomWink
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 16:19
Puno hvala! Onda ću gomoljima dalija još malo pijeska dodati a kane češće promatrati! Još mi puno toga prezimljuje u podrumu pa ću svaki tjedan ići dolje zaviriti, tako da ću i kane i dalije imati na brizi. Imam i dvije gladiole Smile , dobila ih nedavno. (Usput - čuvam ti ukrasni luk (sačuvala sam cijele "glavice")  i sjemenke dragoljuba žutog. I sjeme onog šćira sam dobila, tako da i ti imam spremno za tebe!)
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 23:02
Konačno sam uspjela sve posaditi, povaditi i pospremiti, danas sam s MM pospremala tegle na tavan, prijašnjih sam dana punila mačju sobu. Sad samo treba sve uredno zalijevati, pratiti u mačjoj sobi kaj mače papaju i u koje tegle pišaju da se to makne na tavan...a kaj bum s macamaLOL Neke tegle su i prevelike da se gore nose, a te budem sve gore napunila manjim teglicama da macama taj veći prostor ne bude "zanimljiv". Gore smo sve spravili preko balkona, pa posložiti sve...ma, tu bude još par revizija i preslagivanja do proljeće, ali s obzirom da je počelo biti hladno preko noći, za sad mi je bitno da je sve na sigurnom.
Evo prvo mačje sobe:








Pa kaosa na tavanu, nisam mogla fotićem obuhvatiti sve, ali otprilike se vidi Big%20smile








Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 23:23
Impozantno, nema čega nema na tom tvom tavanu!
Nadam se samo da uz ovaj tvoj veliki trud biljke neće preko zime stradati!
meni se zna dogoditi da uza svo pospremanje biljke jednostavno uginu (nedostatak svjetla ...........)
Držim fige!Thumbs%20Up
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 09:20
Bergenija,vjerojatno ima neki prozorčić na tavanu.Previše je toga"dolje" bilo za gledati pa nisam bacila pogled "gore"LOL
Uhhh ja bi isto na tavan sa njima no nemam svjetla nimalo gore.
E da,ako imaš svjetla,kaj ti onda lukovice i gomolji budu tak,raskriveni,na svjetlu?Ja ih prekrijem,da ne potjeraju na svjetlu.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 11:34
E da, ovo je zapravo protkrovlje tj. prostor za potkrovni stan, ja to zovem tavan jer nam za to služi, još nismo sredili taj dio, ima dosta prozora tako da svjetlo nije problem, jedino može biti problem velika zima - tu i tam se zna dogoditi da se nekaj smrzne, ali uglavnom većina preživi.
Shasha, dalije ne pokrivam, one ostaju tak u kutiji i ne smeta im svjetlo, gladiole zatvaram kutije da su na mraku, a ostalo sadim u tegleSmile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 09:15
Malo švrljam tvojim dnevnikom, uh blago tebi kad imaš tako dobar prostor za pospremanje biljki, nimalo ne zaostaje za prostorom vani - stvarno super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 14:50
pa silvek ovo je pravi rasadnik Wink
možda se po zimi uspiješ malo odmoriti Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,389 sekundi.