Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 184>
Korisnik
Poruka
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 09:48
smrcko , mogu se posude za skupljati kisu i spojiti pa se iz jedne koja je puna prelije u drugu itd, ja imam dvije spojene a mogla bih jos ali mi ne treba jer uvijek mozemo napumpati vodu iz jezera uz vrt.
 
 
(ne znam da li se ovakve posude za skupljanje vode mogu kupiti u Hrvatskoj , ti pises da imas bure)
 
 
Jedva cekam vidjeti tvoje povrce kad se razraste.
U takvom sanduku se povrce moze saditi puno gusce nego sto se obicno preporucuje pa se zato i dobije vise na kraju kad izraste .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 13:49
Dobro jutro -davno je svanulo idi vidi šta se dešava sa cvijećem -jeli pauk sve pojeo -------spavalicesmile52
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 00:17
Niho vraga sam spavalica , legla u 3.30 u jutro i digla se u 8 sati. Kući došla teku 21 sat. Čak sam otišla na teren i plijevila, ali što to dragi Bog zna. Ako sam promašila koje su biljke cvijeće 

Sve sam našpricala protiv napasti, još ih nema.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 00:26
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Prekrasno ti je cvijece na balkonu, bas lijepa dekoracija.
Kako ti kamelija ima zdravo lisce, vidi se da dobro njegujes svoje cvijece.


Malo me kamelija danas zabrinula, našla sam piknice na listovima. Mora da mi je sunce dohvatilo ujutru.
Hvala ti Fuksijica na pohvali za balkonsko cvijeće. smile71
Nemam neku normalnu terasu, nego uski balkon i ispred ulaznih vrata. Tu je prometno, a ja bi da je na osami da  mogu guštati kavicu na miru. Ovako sve završi kao dovikivanje sa susjedima
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 00:33
Originalno poslano od člana zvrk zvrk napisao:

smrcko , mogu se posude za skupljati kisu i spojiti pa se iz jedne koja je puna prelije u drugu itd, ja imam dvije spojene a mogla bih jos ali mi ne treba jer uvijek mozemo napumpati vodu iz jezera uz vrt.
 
 
(ne znam da li se ovakve posude za skupljanje vode mogu kupiti u Hrvatskoj , ti pises da imas bure)
 
 
Jedva cekam vidjeti tvoje povrce kad se razraste.
U takvom sanduku se povrce moze saditi puno gusce nego sto se obicno preporucuje pa se zato i dobije vise na kraju kad izraste .


I ja jedva čekam rezultate sanduka. Napravila sam sanduk za krumpir, u koji ću nadosipati zemlju da vidim količinu krumpira koja će nastati.

Sad mi je malo komplicirano skupljati kišnicu, a ni nema kiše nikako. Kod mene nije padalo. A posude su spremne za skupljanje.
Svejedno to je malo vode, koliko treba za zaliti. Kažu da gradska česma uvijek ima vodu, pa se uzdam u nju.

Mislim da kod nas nema takvih spojenih posuda. Kad napravimo kuću spojit ćemo oluk i neku cisternicu za skupljanje vode ( Ima ih i po 1000litara) mogla bi se ukopatiu zemlju.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 01:34


Pomidor u malom otvorenom stakleniku.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 01:42
Novi pokušaj za hortenziju. Napravljena banjica od folije i dvije boce za pomoć sa strane. Po Hojinom receptu ubačena zemlja u boce i voda polako je oticala, bilčica nije klonula. Takođe hortenzija je zakopana skoro do vrata.smile160




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 01:44
Moje prve anemonice.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 01:46
Malo moje begonijeWink


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 01:55
Kiše na terenu nije bilo. Plijevila sam danas i nek mi je Bog na pomoći. Pogotovo ako ostavljene biljke nisu cvijet 

Voluharica mi je takvo sranje napravila po povrtnjaku da nisam mogla vjerovati. Izrovala je povrtnjak uzduž i poprijeko. Više ni ne znam koliko mamaca sam postavila, kao kineza ih je . A što je tek sa biljkama ću vidjeti narednih dana, sad ću upotrijebiti pištolj za voluharicu. Ili ona ili ja
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 20:29
zvrkica ono su super posude i ne čine se preskupe,ali toga nema kod nas Confused
smrcko ovaj tvoj sandučasti vrtek odlično napreduje,a oduševila me kako si hortenziju smjestila,a pazi sad ovo
i meni najsmješniji

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 20:42
Smrcko sviđa mi se sve kod tebe.....posude na kat su fantastične, a bome je fantastičan i tvoj sandučasti povrtnjak, svaka čast Clap, odlično! Thumbs%20Up
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 22:38
Jeli moguće da ja nisam ovo vidijelasmile39Auuuu žemska šta mi uredi -glava me zabolit će od ove ljepote -
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 23:12
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

zvrkica ono su super posude i ne čine se preskupe,ali toga nema kod nas Confused
smrcko ovaj tvoj sandučasti vrtek odlično napreduje,a oduševila me kako si hortenziju smjestila,a pazi sad ovo
i meni najsmješniji



Hvala Kontesica hvala   


A pazi sad ovo      i naravno ovaj mi je omiljeni
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 23:17
Hvala Flavia i Niho.
Ma samo da ja doživim da pojedem prvo povrće. Ova kiša neće pa neće.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 07:24
Kod mene svaki dan kiša pada - mogla bih ti je malo poslati. napunih 4 bačve (150 litara svaka) i sad mirno mogu čekati toplije dane.. Kad bi se bar sve to moglo pravedno i pravilno rasporediti - kiša, sunce, vjetar, celzijevci.. I to tako da svi, svatko i sve dobije dovoljnu dozu pojedinih prirodnih potreba. A onda bismo poželjeli da se tako rasporediti može i novac, pa sreća, pa zdravlje... Embarrassed
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 10:09
Odlična ideja je ovo s hortenzijom


život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 11:21
Baš mi je drago ako ti funkcionira ovo s bocom.
Za tjedan dana trebala bi biti dosta boca od 2 litre.
 
Skoro sam zaboravila: užitak mi je gledati kako napredujete !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 11:24
Ako možeš Anaida pošalji te oblake put mene ovamo.Wink Da hoće kiša samo saprati ovu prašinu koju je vjetar  razvukao na sve strane.

E da, da se može sve lijepo posložiti u životu. Koliko čovjek usavršavao svijet on je u sve gorem stanju. A kako se vidi iz događaja, ljudi su sve manje sretni. Zato smo mi tu da popravimo nesavršenstvo sa našim cvijećem. Cvijet ne samo da uveseli domaćina , nego i prolaznika.
Kod mene ga više zbuni, kad vidi naraslo nešto iz neredaLOLLOL
LOL
Uz hortenziju sam lantana stavila i dvije ukrasne trave, koje takođe vole vodu. Hortenzija nije klonula od nedelje do četvrtka, a tu kod kuće mi je za pola dana se znala objesiti. Tri put sam je dnevno zaljevala.
Zalijem ih dosta i imaju 2 boce zabodene u zemlju, za sad je to dovolljno.

Hvala što ste posjetile moj vrtek
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 11:30
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Baš mi je drago ako ti funkcionira ovo s bocom.
Za tjedan dana trebala bi biti dosta boca od 2 litre.
 
Skoro sam zaboravila: užitak mi je gledati kako napredujete !


Baš mi je drago da si smogla snage se javti u moj vrtek. Samo se ti nama nedaj, život testira na najgori način

Hvala ti na dobroj ideji.  Imaju 2 boce od 2 litra, hortenzija je takva žderačica vode da nemožeš vjerovati. Zadnji put je jedna od boca bila poluprazna, valjda sam više zamlje nasula u bocu. Ali je to i dobro, može si povući koliko treba.
smile78

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.