Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 58>
Korisnik
Poruka
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 11:53

Retriver Sara i milica - od ovog jednogodišnjeg maka će biti sjemena, danas ću odmah odvojiti dio za vas...Wink

Mari - ovo je prvi sljez kojeg imam i zadovoljna sam njime Smile

Kontesaa - što se tiče dalija, procvale su samo ove niske. Visoke još nisu došle do faze cvatnje, očito iz istog razloga kao i tvoje  (moje možda procvatu u rujnu...) Embarrassed

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 18:00
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:

[QUOTE=niho]smile63EVO KARTA ZA bosnusmile96možeš i kupati s e ovdje..



U Bosnu ću doći na zimovanje. Uživati ću a ti ćeš mi spremati sve one recepte o kojima si pričala sa Korijenkom...Wink
.....eto sad kad smo bile neozbiljne kako da sad shvatim ovo za zimovanje...Embarrassedili me ..zaj..ili stvarno misliš..MA BIĆE MI DRAGOCryCry,,,UPSSSSSSSSS..cccccccc ovi smajlići ne valjaju sami upadajusmile96
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 20:20
Ajme Nataly kako kod tebe sve blista od ljepote . . . sve je savrseno . . .uzivam doci i kod tebe vidjeti biljke koje su drugdje vec ocvale ;))
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 08:45
Pažljivo sam pročitala sve o makovima što si napisala jer i ja sam imala taj jednogodišnji, samo u roza boji. Nisam sigurna jesam li dobro uradila što sam iz čahurica izvadila sjeme i spremila ga za iduću godinu, ali mislim da ne bi trebalo biti greške jer sam od gio bila dobila sjeme i svako zrnce je proklijalo!
Nadam se da si nešto sjemenja ostavila od svog crvenog pa bi se mogle i mijenjati? Embarrassed
Time is something you can never get back..
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 11:34
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Ovo tvoje- sada moje..... lijepo cvjeta i kod mene! Baš mi je cakan...........hvala!


I za mene su pravo otkriče ove ljetne ljepotice, cvatu tako dugo, bujno i krasno, da mislim da cvatu još od lani!!!

Vrtić ti je, bez obzira na landranje, P R E K R A S A N  !!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 23:33

Moj favorit je višegodišnji mak:

 

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 20:02
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Moj favorit je višegodišnji mak:

 



Isuse, kak je krasan, pa kak ga nisam vidjela prije!!!

Nataly, jesi li skupila kaj sjemenki!!!   Sačuvaj malo za mene, ako jesi skupila sjeme!!!Tongue
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 20:49
Prelijepo je cvijeće bez obzira što nema kiše.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 14:28
Nataly,ljepotama u Tvome vrteku nikada kraja...supić.smile168
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 22:43
, što dodati na sve što je već rečeno......

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 19:36

Niho - nikad ne znaš kamo čovjeka put može odvesti pa tako možda jednom i mene vidiš u svom kraju..Wink

Monny - ja ti malo kaskam za vama....Wink

Misty - piši adresu na pp i sjeme ti idući tjedan stiže na adresu..Wink

Free - mene rudbeckie oduševljavaju uz ostalo, svojom dugotrajnom cvatnjom. Imam malo sjemenja, međutim malo će ipak ostati za put u Međimurje...Wink

Mira, milica 7, Silvestra, Lora - hvala na posjeti...Smile



Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 19:44

Nema puno toga što trenutno cvate, ali je red da pokažem što u ovo vrijeme krasi moj vrt..

Crvena dalija




Slike koje slijede su od dalije koja raste iz jednog gomolja. To pišem iz razloga što je kod ove vrste zanimljivo što su kod svakog cvijeta, bijela i crvena boja drugačije raspoređene..







Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 19:57

Htjela sam narančastu ružu i kupila je, no nisam zadovoljna jer idući dan boja cvijeta više nije takva već skoro crvena. I cvijet jako brzo otpadne. Ne znam kod koje vrste ruža cvijet duže traje.





- Origanum "Rosenkupel" (mravinac)




- Chrysanthemum "Clara Curtis" (krizantema koja već treću zimu prezimljuje kod mene)




- za ovu biljku mislim da je Heliopsis (sunčana) - najviše stabljike više su od mene




- anemone tomentosa 'Robustissima" (japanska šumarica)




Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 20:10

Posljednji post večeras namjenjen je zvjezdanima.

- ovo je niski aster, nepoznatog imena




- visoki aster također nepoznatog imena. Od kad znam za sebe viđam ga da ukrašava okućnice u Liču




- ovaj visoki aster mislim da potječe od Korijenka




- Aster Novae angliae (oštrolisni zvjezdan)




- i na kraju, Aster Nova - Anglie Hebstschnee (oštrolisni zvjezdan)




Nadam se da nisam pomiješala nazive zvjezdana, čijim slikama vas za večeras pozdravljam.
smile78





Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 21:07
Ako i jesi pomješala imena,nema veze,prelijepi su ti zvjezdani,a ona dalija je posebnasmile71
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 21:19
Prekrasni su zvjezdani. Kod mene još ne cvatu, čekaju da malo zahladi.

A dalija jebaš fora.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 21:46

OTOK i mali kaktus - zna se desiti da je neki od cvjetova na daliji čisto bijeli.

Ne mogu vjerovati, OTOK, da neka biljka kod mene prije procvate nego kod tebe..

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 21:55
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:





- visoki aster također nepoznatog imena. Od kad znam za sebe viđam ga da ukrašava okućnice u Liču








ova starinska sorta ukrasava i puno istarskih vrtova. Volio bi i ja znati ime te sorte :/
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:07

Prekrasni su ti zvjezdani, kod mene tek počinju sa cvatnjom.
Imam i ja krizantemu koja je kod mene već treću godinu, ali moja je tek puna sitnih pupova. Ti si stvarno napredna cura LOL.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:30
Preprekrasno, dalija je jednostavno fantastična i zvijezdani su superrr
Ni kod mene još ne cvatu, vjerojatno im je još pretoplo.

Žuti cvijet je zaista Heliopsis, i smatra se trajnicom.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.