Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 52>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 20:32
Jedva čekam gužvu,bit će lijepo ako se razrastuTongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 20:39
Mislim da je i ovo jedna echeveria,ali ne znam koja
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 22:04
Meni ovaj lijepi sukulent više sliči nekom pachyphytumu nego echeveriji.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 23:29
Što je da je zanimljivo je
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 17:45



Identificirao sam ju kao Echeveria pumila ? Dali je to točno nisam siguran.(može mala pomoć kod ID) Preko ljeta ju držim posađenu u vrtu. Početkom jeseni echeverie vratim u tegle i na prozorske police. Zalijevam jednom tjedno (malo) i ne dozvolim da se zemlja sasvim posuši. Dali je to idealni tretman za echeverie ne znam, ali za sada sam zadovoljan. Echeverie mi vračaju svojim lijepim izgledom. Ovu sam slikao danas!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 18:12
Pinus,da li tvojim sukulentima ne smeta što ih na proljeće i jesen presađuješ uz zemlje u teglu i obratno?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 18:18
Definitivno sam postala zaljubljenik u sukulente. Još da naučim vrste....gdje bi mi bio kraj!Big%20smile
Ali echeverie znam prepoznati.Moje su sad zakukuljene.Jedva čekam da ih mogu otkriti.Big%20smile
Pinus prekrasna je ova vaza. 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 18:49
Žena radi u školi , ljeta provodimo na Cresu. Na taj način sam riješio brigu oko zalijevanja. Vidim da to presađivanje sukulentima ne smeta. Krajem Rujna ih ponovo vratim u tegle i sve je OK. Problem sa echeveriama sam imao prošlu zimu. Nisam ih držao kako treba i one su izdužile vratove. Vidim da je svijetlo i to puno svijetla preko zime od bitnog značaja za lijepi i zdravi izgled u ovom slučaju echeverie.

Baka glavno da se oni tebi sviđaju ostalo nije bitno. Prije dvije godine nisam razlikovao niti rodove sukulenata a kamali vrste. A teglica je i mene osvojila , košta svega nekoliko kuna . Djeluje malo „bonsaistički“ i to mi je fora.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 19:02
Točno Pinus svim sukulentima treba puno svijetla inače se izduže.A da li ih sadiš na jako sunce ili hlad ili?Nemoj se ljutiti kaj te toliko ispitujem,dosta sam ih dobila ovu jesen,pa sad istražujem na kakvo mjesto ih staviti van na proljeće.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 19:07
očito je da njima ništa ne smeta kada tak lijepo zgledajuClap.
 
Od silnog straha da ih previše ne zalijem, puno puta mi se dogodilo da se zemlja osušila pa sam tako izgubila mnoge lijepe primjerke. Teško mi je dokučiti optimalnu potrebnu količinu vlage i zato imam puno gubitaka na njima.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 19:40
Ja ovako postupam sa vodom preko zime: Neke sukulente držim na 10 C i niže. Te ne zalijevam jer nisu u vegetaciji i vodu ne trebaju. Ti sukulenti mogu biti i bez svijetla. Sukulente koji su na svijetlu (čitaj suncu) i na sobnoj temperaturi od 17 – 22 C redovito zalijevam jednom tjedno. Oni su u vegetaciji i voda im je nužno potrebna za lijepi zdravi izgled.
Uglavnom količina voda ovisi o temperaturi i svijetlu.

Mali kaktus, prije nego ih posadim na sunčani položaj držim ih jedno vrijeme u teglama i po malo ih naviknem na sunce.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 19:50
Presađivanje im definitivno ne smeta, moji su se već bezbroj puta selili iz malih u veće zajedničke tegle, pa kad narastu i nastane gužva ponovno u zasebne tegle, pa neki ljeti malo u vrt, pa ponovno nazad ......

Što se tiče zalijevanja, ne treba se baš držati onoga jednom na tjedan, jednom na mjesec......ljeti kada su na suncu i zemlja se brzo suši treba ih zalijevati više, nakon što se zemlja u loncu osuši, zimi daleko manje, ali ipak treba - moji su vani, ali pod balkonom, kad ima sunca, onda su na suncu. Kad je vlažno vrijeme to im je dovoljno, ali inače ih ipak zalijem, vidim kad im je premalo vode, ne zalijevam ih potpuno hladnom vodom, već malo mlačnom.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 19:54
Pinus,Otok hvala na savjetimaTongue
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 20:00
Slažem se sa time što si napisala Otok. Ali ako ih držiš u teglama na prozorskoj polici u dnevnoj sobi uvjeti života su im stalno isti i tada je meni senilcu jednostavnije da to zalijevanje obavim kao neki ritual, recimo jednom tjedno u subotu.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 20:36
tako sam i ja sebi zadala jedan dan za zalijevanje jer inače zaboravim LOL
Pinus tvoje echeverie super izgledaju Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 21:08

Otok, Pinus

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 19:47
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 19:48
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 16:35

A ja mislila da nešto imam - dragi moj "ubila" bih za ovakvu kolekciju., ne zamjeri.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 18:30
smile39smile227smile39
smile227Gospode!
Nemoj nikad napisati gdje se nalazi tvoj vrt!Wink
 
Dakle, tvoja kolekcija je doista fantastična! Po količini, vrstama... kako god. Dostojna tvog cijelog vrta!Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,523 sekundi.