Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naš početak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naš početak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 22>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 09:32
Polica je fenomenenalnasmile93smile141
Jel da je fora ovak sa špagom "oplest" posudu pa"salvetirati"Wink
Nikako da si kupim drvofix pa zato ove godine ni jednu još nisam napravila
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 09:58
Andrea i mama....
radovi su zaista sve bolji i bolji!!!
Drago mi je da vas dvije to fino u društvu radite, a vidi se da ste se jaaaako zarazile ovim lijepim hobijem....
 
smile141
Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 10:02
I meni je polica super. Bravo!!!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 10:37
Jučer bila na kavi sa Franjicom i Gogs, toliko savjeta dobila da se pitam jesam li sve dobro popamtila. Cry Ali, vjerujem da ću se svega sjetiti kad budem radila svoje kreacije!!! LOL
Dea, mi već prijeti da budu njena samostalna djela ljepša nego moja! smile78
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 11:19
Ako si od savjeta što zaboravila, samo pitaj.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 11:36
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Ako si od savjeta što zaboravila, samo pitaj.

Evo postavila sam pitanje u "Trikovima"! Wink

Jučer sam kumi Z pokupila jedan štamprlek na renoviranje, sve se bunila jer joj je to uspomena na mamu, ali kad sam joj otvorila moje radove, već je navijestila da ima toga još što želi da obnovim. To je ona kuma kojoj sam bila namijenila onaj oval!

A što bi tek rekla da vidi vaše radove? To u nastavku, ne smijem joj svu ljepotu vaših radova pokazati, tek bi vidjela moje propuste!LOL
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 15:12
Andreja,

polica za cvijeće ti je jako lijepo ispala
Jel ovaj uskršnji zeleni tanjurić stakleni ili keramički tj. da li je rađen odozdola ili odozgora?
Isto tako me zanima, da li si motive na zelenu kutijicu izrezivala ili čupkala...baš ne vidim dobro....
Kad dobiejm odgovore..onda ću ti iskreno komentirati
...kao što si me to tražila na pp....ok
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 15:15

Aha vidjela sam ali mi se čini da ti je iris već odgovorila...

Isto ti i ja mogu potvrditi...budući da vas dvije radite vjerujem da materijal zaista brzo nestaje. Znači počnite koristiti zamjenske boje. Ja recimo koristim fasadeks ali je na bazi vode. 0,75 l košta negdje oko 30 kuna. Ja osobno sam prezadovoljna, a kako čitam neki čak koriste i drvofix umjesto ljepila....ja nisam.
Ali ušteda na bojama će biti veeeelika, i nećeš se morati razmišljati koliko boje još imaš...
Probaj, bit ćeš zadovoljna...
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 17:45
bravo proljeće, samo nemojte koristiti lak za čamce kao završni jer će motiv s vremenom požutiti. Baš sam neki dan izvadila teglice koje sam lani polakirala njima(jer sam pročitala da je jeftinije a i vani je na kiši pa da se ne odljepi i tra la la) Možda je dobar za prelakirati nešto tj. motiv koji nema bijele boje na sebi.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 22:24
Hippy, onaj zeleni uskrsni tanjur je plastični, pa tako su motivi ljepljeni s gornje strane. A i kutijica sa špagom. Otkako sam čula za čupkanje sve sam čupkala.

Gogs, baš dobro da si me upozorila, ja planirala uzeti nešto za lakiranje čamaca. I meni je potrebno da motiv zaštitim od kiše.

Proljeće, dali fasadeks i ove boje za beton imaju "nezgodne" mirise? Drvofix sam nabavila, ali ću ga više koristiti za ljepljenje špagi i sl.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 23:42
Andrea,boja za beton nema miris.Ja kupim bijelu a boje slažem sa temperama(miješam sa tom bijelom,narafski)
Viš,Gogs,nisam nikad razmišljala o tome sa lakom za čamce,da požuti,no ja svoje tegle nisam ničime zaštitila dodatno.Prijašnjih godina sam neke one kantice farbala samo temperama i posprejala lakom u spreju,no salvete na teglama nisam zaštičivala i još sad su ok iako su cijelo ljeto vani.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 21:19
Evo, imam jednu kutiju koju bih htjela ukrasiti. Znam da imate više iskustava od mene, pa mi treba vaš savjet. Jeli bi ova hrapava površina primila bojanje? A i ne mogu si predočiti kako bi izgledala naljepljena salveta na njoj. Ne bih voljela je upropastiti!!!



Sa straneje drveno

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 13:55
demo na početak tečaja, salveta ti se neće vidjeti na tamnoj podlozi, znači ako hočeš staviti nek saletu moraš imai sviejtlu podlogu. Možeš je dobiti na dva načina, da prebojaš cijelu površinu u svijetlo (misim recimo na jednu bočnu površinu) i nalijepiš saleticu, pa klarkeom premažeš pa nakraju sviejtljimo bojom pobojaš oko salvetice.
Ili Shaby shick - ostaje ti tamna površina, saleticu iščupkaš, zalijepiš jedan bijeli sloj salvetice, dobro osušiš, na nju nalijepiš slikicu/salveticu, okolo saletice po tamnoj površini dobro pređeš sa svijećom. Premažeš svijetlom bojom oko salvetice, tamo gdje ti je svijeća i nakon što se boja osuši, lagano prešmirglaš gdje želiš imati tamnu boju. onako kao male otoke, kao da ti se svijetla boja zgulila...
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 09:34
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:


Hippy, onaj zeleni uskrsni tanjur je plastični, pa tako su motivi ljepljeni s gornje strane. A i kutijica sa špagom. Otkako sam čula za čupkanje sve sam čupkala.
......


Da, zato sam te i pitala Ako planiram imati svijetlu podlogu onda čupkam motiv..ili ako ću ga naknadno još obrađivati ( doraditi bojom, ukrasiti kontur pastom ili sl. ) mogu ga staviti i na tamniju podlogu....ali ako ga ne planiram dorađivati, onda ga izrezujem.....nekako mi na taj način ispada " urednije "

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 22:10
Evo i ja bila vrijedna, par darova za Viroviticu iz kućne radinosti!!!

Isproban da se vidi kak bu izgledalo na zidu! Big%20smile


Na dasci


I drvena kutijica za kumčicu


Sad opet radim jajčeka da i njih malo ponesem sa nama! Wink
Na vrh
ljiljanari View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 22:17
Krasni su ti radovi, škrinjica pogotovo Thumbs%20Up! Ja danas odmaram, samo rušim, proljevam, bacam.... jedan od onih dana kad je najbolje sjediti ispred kompa i gledati tuđe lijepe radove.
Bravo!!
Na vrh
dori-st View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 689
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dori-st Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 23:07
Jako lijepo.
Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 10:48
Ja bih izdvojila buketić na tanjuru, baš ti je lijepo ispao.
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 12:27
Divan mi je tanjur! Bravoooo! Clap
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 18:54
I meni su šafrani na tanjuru br.1Thumbs%20Upno i ostalo je prekrasnosmile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.