Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - anastazija - ručni rad
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


anastazija - ručni rad

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 21:59
Primavera smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 08:32
Toliko preciznosti u tvojim radovima i veselih bojaClapVidi e da je rađeno sa puno ljubavismile79
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:01
Mira021 hvala ti i veseli me što ti se sviđa!
 
a ovaj heklani šeširić je otputovao lluviji kao darak za proljetni swap 
Na vrh
Čarapice View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Čarapice Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:26
Ej draga Anastazijo....
Pogledala sam malo tvoje radove i oduševljena sam . Svaka čast.
Možda bi mi ti mogla i dati koji savjet u vezi heklanja.
Što je potrebno prvo naučiti da bi netko (ja!!!) počeo heklati?
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:47
dobrodošla Čarapice!
 
hm... što prvo naučiti? ne znam....ja sam učila od mame i iz jedne njene knjige u kojoj je dosta detaljno sve opisano i nacrtano kako se radi. kad nisam skužila mamu pogledala sam u knjigu, kad nisam kužila knjigu bilo je "maaaamaaa... kako sad?" 
bitno je da naučiš šta koji simbol na šemi znači i kako se radi a onda dalje ide lako- čitaš šemu i heklaš. ne znam sad napamet tko je autor knjige ali je neko izdanje od prije barem 20-ak godina.
probaj potražiti takve literature ili još bolje nekoga tko zna i tko će ti pokazati i biti dovoljno strpljiv da ti po tko zna koji puta ponovo pokaže istu stvar.
ako te još šta zanima samo pitaj, a ako ne nađeš ništa od "stručne" literature javi se pa ti ja mogu iskopirati iz ove mamine knjige  
Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 22:23
savršeno,pa ti si stvarno sveatrana i sve ti super ide!preprelijepo!
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 00:15
Vratia se sime ........ prekrasan ti je šeširic
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Čarapice View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Čarapice Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 00:37
Ok.Ja ću se truditi pa ćemo vidjeti kako će biti.
Hvala ti što si mi javila.Cjenim to.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 09:50
smile71nemam riječi...prekrasni šeširić!!!!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 10:03
Ovako nešto lijepo uredno elegantno heklano nisam vidjela ne znam kad...smile227
I još si tako nježnu boju konca odradila i to isheklala vrhunski...Embarrassed

Što se tiče učenja iz knjiga, najbolje (i kod nas valjda najstarije) za ručni rad pletenje/heklanje/šivanje,blabla su ona stara izdanja od Mladosti,tj.Mladinske knjige...Tog ima i po knjižnicama ili u nekom skrivenom kutku kućnih biblioteka...
Ja imam posuđeno od frendice neku ogromnu s tvrdim koricama i još i prikladnom kartonskom kutijom kao omot...
Na vrh
Čarapice View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Čarapice Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 10:13
Ej curke bilo kakvi savjeti dobro če mi doći.
Hvala za dosadašnje
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 22:36
Originalno poslano od člana kami kami napisao:

Ovako nešto lijepo uredno elegantno heklano nisam vidjela ne znam kad...smile227
I još si tako nježnu boju konca odradila i to isheklala vrhunski...Embarrassed

Što se tiče učenja iz knjiga, najbolje (i kod nas valjda najstarije) za ručni rad pletenje/heklanje/šivanje,blabla su ona stara izdanja od Mladosti,tj.Mladinske knjige...Tog ima i po knjižnicama ili u nekom skrivenom kutku kućnih biblioteka...
Ja imam posuđeno od frendice neku ogromnu s tvrdim koricama i još i prikladnom kartonskom kutijom kao omot...
 
 
...nadam se da Kami neće imati ništa protiv što ju citiram, ali upravo sam isto pomislila kad sam vidjela ovaj pre-pre-preslatki šeširić... Love%20You a kaj se literature tiče i tu se slažem s našom Kami, upravo iz te knjige (ali i uz malu asistenciju moje bake) još sam u prošlom stoljeću LOL Wink svladala tu predivnu tehniku, tako da ju od srca preporučam makar su modeli unutra prilično retro, no kak se i moda vraća u ciklusima, ispada da je bezvremenska, naročito zbog savjeta... 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 20:36
svima vam punosmile79 što ste svratile u moju galerijicu!
drago mi je da vam se šeširić sviđa jer sam ga baš s guštom heklala. šemu sam našla listajući neke časopise baš dan prije nego je objavljen proljetni swap. ali i prije objave pala je odluka da ću ga raditi bez obzira koga dobijem za partnericu u swapu. najveći problem je bio na kraju kad ga je trebalo štirkati... jedva sam našla zdjelicu odgovarajuće veličine da nataknem šeširić na nju da se uštirkan suši.
 
znam o kojoj knjizi pričate... imam je kod mame, ali to nije ta iz koje sam ja savladavala osnove heklanja. moram se sjetiti pogledati točno kako se ova zove... ali obzirom da mi se i pletenje u zadnje vrijeme sve češće mota po glavi sigurno će poslužiti i ova. nekad sam znala ono osnovno krivo-pravo ali nisam već dugo pletaće igle imala u rukama pa nisam baš sigurna da bi sad znalaConfused
 
 
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 11:43
imas zlatne ruke anastazija,smile71
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 22:21
hvala ti saritasmile78
 
evo napokon sam se sjetila pogledati točan naziv one moje "početnice" za heklanje. zove se Kačkanje, autorice su Heidi Fuchs i Maria Natter, prevedeno je a izdavač je Mladinska knjiga.ovako izgleda
 
 
 
Na vrh
lluvia View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lluvia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 21:37
my preciousssss... Wink
Love rescue me, come fort and speak to me... rise me up and don't let me fall. No man is my enemy, my own hands imprisson me. Love rescue me.
Na vrh
Lolla01 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lolla01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 12:12
Originalno poslano od člana anastazija anastazija napisao:

malo cvjetnih motiva
 
 


Kako predivne stvari,  svaka čast, toliko ljubavi, truda i živaca je potrebno za ovakvo nešto, pogotovo u današnje vrijeme kad nije nimalo "cool" vesti , heklati, plesti ..... Pod nije cool mislim da se to više ne cijeni, da ne ispadne da sam to mislila doslovce  :)  Prekrasno !!!
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 23:05
Lolla01, shvatila sam od prve šta si mislila s ovim "nije cool" i na žalost to je istina, pogotovo kod onih koji ne znaju koliko truda i vremena treba za ovakve stvari. Ali mene to veseli i radim s užitkom pa me ne dira puno kome je cool a kome nije!
Hvala ti na posjeti mojoj galeriji i baš me raduje da ti se sviđa! smile78
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 17:04
Radovi veoma lijepi i uredni. Dotjerani do savršenstva. Zanima me radiš li i zavjesice u kombinaciji platno - vez. Ako radiš, pokaži nam.
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 21:16
lucy, hvalasmile78
nisam radila zavjese vezene na platnu. mama je radila jednu dužine oko 2,5 metra i visine oko 50-ak cm i ustanovile smo da je prilična gnjavaža kad pranje dođe na red. mora se dobro opeglati a onda je opet pogužvaš dok je objesiš. ali je preslatka na prozoru!
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.