Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vučika - Lupinus polyphyllus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vučika - Lupinus polyphyllus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2008 u 17:24
Mislim da nije krivo sjeme, jer da je ono krivo imala bi problema s klijanjem i početnim rastom. Nešto im ne odgovara na mjestu gdje su rasli, sastav zemlje, vlaga, svjetlo ili susjedne biljke. Probaj posijati sjeme na više različitih mjesta, na proljeće direktno u zemlju, pa prati razvoj biljčicaWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2008 u 18:29
Moj prijedlog  je da sijes u proljece direktno u zemlju.Kod mene kad popucaju one mahunioce i sjeme se razleti na sve strane i nikne bez problema.Nedavno kada sam cisitila bastu vidim da su nikli svugdje gdje su sjemenke odleprsale.Ma hjde  ne brini ima ja sjemna,.Dok prodju nasi blagdani(Bajram)  iduce sedmice pakujem svima kome sam sta obecala.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 17:08
Moji lupinusi dobiveni od Fatke i Silvek posijani 12.1.2009. niknuli - za sada nekoliko njih "već" su visoki 1 cm. - tako sam sretna, valjda će mi opstati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 19:42
Triša drago mi je zbog tvojih lupinusa.Biće to sve u redu.Ja sam jednom posijala lupinuse u neku saksiju i ništa mi nije niknulo.Onda sam tu zemlju istresla u vrt.Koliko sam se iznenadila kada sam na tom mjestu kasnije vidjela malene lupinuse.Ne znam zbog čega nisu niknule dok su bile u saksiji.

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 20:04
...moji sijani u pitaru nisu uspjeli...sad ću ih stavit u zemlju pa ako bude ...bude...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 21:41
Evo moje "vučje" bebice"


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 21:46
Ja sam lupinus sijala prošlog proljeća direktno u vrt.I niklo je.Izrastao je svega nekoliko centimetara.Taj predivni cvijet je dvogodišnji i cvjeta tek drugu godinu.Vrlo je otporan na visoki minus.Svoj sam danas malo gledala i krenuli mu novi listići.U zemlji mu se formirala lukovica i nadam se da će ove godine i da cvjeta.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 21:53
jasminaaa, ja sam prosle godine posijalai iste godine cvjetao.Sada u basti ima da su nikli koji su ispali iz mahuna kada su popucale.Sijala sam  u basti  samo im treba vode i rastu kako ludi.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 22:04
Kod mene to nije bio slučaj.Ali možda je to neka druga vrsta.Sutra slikam da vidite.Mada mi se čini da su ti listići ipak od lupinusa.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 22:07
Jasminaa kod tebe su onu lupinusi,i oni po pravilu cvijetaju tek narednu godinu,al uvije postoje rariteti,pa procvijetaju i prve godineSmile
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 15:50
bravo Triša,ja sam svoje isto uzgojila iz sjemena i sad me već par godina vesele, joj jedva čekam proljeće pa da krenem čeprkatismile161
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 17:14
Moji su isto cvjetali prve godine kako su nikli iz sjemena, rano sam ih sijalaSmile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 18:37
Silvek mi daje nadu da će možda i moji cvjetati ove godine.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 22:40
moguće je da sam ja svoje kasno posijala pa nisu cvjetali ali se nadam da će ove godine
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 15:39
ja sam prošlo ljeto sadila jednogodišnje lupinuse.nemaju tako veliki cvat ali zato mirišu  
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 22:35
Ne znam da li znate da postoji i poludrvenasti lupinus-lupinus arboreus?To je grm koji naraste i do 2 m,a ima cvjetove poput zeljastog,samo su metlice kraće.Cvate cijelo ljeto ako se trgaju ocvale glave,a postoji u žutoj i svjetloplavoj boji.Uspijeva i u siromašnoj,suhoj zemlji na suncu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 11:07
Rain,ima li takvih kod nas za kupiti?Ovi lupinusi bi bili baš ono što meni treba,no naravno,ja nisam nikad čula za njih.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 00:31
Ja nisam nikad kod nas naišla na Arboreus ali sjeme je posijano.Pa ,tko zna,ako nikne obilno...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 08:55
Moje se stabljikice super drže i rastu sve više svaki dan. Zanima me kad ih stavim van, ima to još vremena, koliko bi ih trebalo biti, možda desetak u jedan ograđeni mali vrtić, na koliku udaljenost jednu od druge.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 14:59
Bar pol metra,da se mogu napraviti lijepi pravilni grmovi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.