Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 19:37
smile91bravo, bravo smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 20:29
ne samo da imate prekrasan vrt vi imate i rasadnik, toliko toga ste uzgojili  to je za svaku pohvalusmile57
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 22:10
Jasno mi je, svi imamo svoje obiteljske i radne obaveze, a ono malo slobodnog vremena posvetimo svojim biljčicama. Uz mnoštvo biljaka, kao što ih ti imaš, draga Makk, dobro je da uopćeš nađe vremena za forum. Smile Hvala ti na lijepim riječima.

Nego, kad si već tu, molim savjet. Onaj tvoj bijeli rododendron nam lijepo raste, cvjetao je proljetos, no sada se, izgleda, razbolio. 

Presadila sam ga - iskopala sam veliku jamu i napunila je specijalnim supstratom za rododendrone, pognojila specijalnim gnojivom za njih. Nakon ovih ljetnih kiša počeli su mu žutjeti listovi. Čitala sam da kiše isperu hranjiva i minerale, a možda ni tlo više nije dovoljno kiselo. Kupila sam specijalni zakiseljivač tla, rastopila ga u vodi i zalila podalje od korijena. Oko biljke sam nabacala smrekinih i borovih iglica. Hoće li mu to pomoći? Što još trebam napraviti da mu pomognem? Ne želim ga izgubiti. Isto mi se događa i s rododendronom Yakushimanum Sneezy. 


Probaj mu dodati željeza kod zalijevanja. Očito je ova kišna sezona "isprala" puno toga. I ona starinska je dosta dobra: Ukopaj ruzinave čavle...

LP


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 23:02
Svi se iskreno divimo tvom/vašem vrtu, a još više entuzijazmu pa zaboravim da je nekima (mislim na tvoje kolege) sve u vrtu samo trava, da cvijeće niti ne vide. Na žalost, takva razmišljanja prenose i na djecu. Sreća da se neki ne daju smesti, vjerojatno imaju podstrek kod kuće. Želim ti da se u ovoj školskoj godini tvojoj grupi mraveka pridruže novi članovi.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2014 u 09:00
[QUOTE=Andina] Vidim da sam u vrt natrpala svega i svačega pa to sada stvara kaos. A valjda sam morala proći i tu fazu. LOL Uostalom, kao što su mi već neki rekli, najljepše je to što nikada nisi posve zadovoljan i stalno možeš nešto mijenjati.

Draga Andina, lijepo si ovo napisala, i to je istina.
Mogu ti reći da tu fazu nikada nećeš proći jer ako želiš imati vrt u koji ćeš stalno saditi nove biljke, uvijek ćeš imati kaos i pretumbavanje.
To možeš izbjeći jedino ako posadiš nekoliko grmova i dugovječnih trajnica, urediš travnjak i ...
stalno gledaš isto.
Koliko sam te upoznala, primjetila sam da voliš biljke i da ćeš i dalje saditi, presađivati, boriti se sa korovom, vremenskim prilikama, da ćeš puno raditi i uživati.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 23:13
Marismile79!

Blue sky, pokušavamo razmnožavati cvijeće ne bi li nešto prodali na sajmu i zaradili za šljunak i pijesak, no baš nam i ne ide prodaja.Razlog tomu je to što smo do sada prodavali ono što svi imaju u vrtovima. Nadam se da ćemo u proljeće imati atraktivnije biljčice i da ćemo ipak nešto zaraditi.

Ninetta, hvala na savjetu. Pokušat ću s dodavanjem željeza, a imam negdje i velike hrđave čavle, samo ih moram pronaći.Embarrassed

Tako je Anabistrica, više od polovine učitelja još ni jednom nije zavirilo u vrt, no ne osuđujem ih zbog toga. Donedavno sam i sama bila totalno nezainteresirana za ovaj vid aktivnosti pa ih razumijem. Nasreću, ima i učiteljica koje uživaju prošetati među cvijećem, same ili s djecom, a i onih koje su uvijek spremne pustiti nekoliko učenika sa sata da odrade kakav kratki poslić. Vjerujem da će ih biti više kad uredimo stazice tako da se ne mogu zablatiti cipele. 

Slavujčice, slatko sam se nasmijala ovoj tvojoj konstataciji: "To možeš izbjeći jedino ako posadiš nekoliko grmova i dugovječnih trajnica, urediš travnjak i ... stalno gledaš isto." Thumbs Up
Baš sam nedavno razmišljala o tome kako neki ljudi posade grm ili dva, posiju travu i ponosno je kose svaka dva tjedna. I stalno gledaju isto! E, to kod mene ne ide! Ja doslovno uživam kad mogu smišljati nešto novo, isprobavati, kombinirati, slagati... A vrtlarenje je dušu dalo za to! Mislim da si svojom zadnjom rečenicom pogodila u srž - doista volim biljke, proučavam ih, učim o njima, osjećam ih i suosjećam s njima, ne neke se ljutim, neke su dobile izgon jer su previše agresivne, nekima tepam i mazim ih kao da su mi rod rođeni...LOL I sanjam o tome kako ću, kad odem u mirovinu, imati svoj vrt negdje u Dalmaciji i raditi i uživati u njemu dokle god budem imala snage za to. Big smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 23:23
Današnje stanje:
Gazanije

Šćir

Šlajer

Zadnja snimka naranđastog kozmosa. Nakon slikanja otputovao je na kompost jer stvara strahovito puno sjemenki.

Ružice cvatu kao da je svibanj.

Pauk križar uhvatio je pčelu. Jadnica, baš mi je bilo žao gledati kako je omotava, a pomoći joj više nisam mogla.

Neizostavne kadifice,Big smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 23:35
Danas sam orezala astere jer su ocvali, neke sam preselila, presadila sam liatrise, posadila crvenu lobeliu (Lobelia cardinalis) kojoj nisam mogla odoliti na tržniciEmbarrassed. Dosta toga sam počistila i oplijevila, odvezla sam pet tački otpada na kompost. Najviše vremena posvetila sam kamenjaru. E, sad treba dočekati proljeće!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 01:01
Svaki vrt doživljava promjene kroz godišnja doba, promjene na koje ne utječemo mi. Ali zato nas kreativnost potiče da svake godine unosimo promjene u vrt na koje možemo utjecati - nešto u vrtu promijenimo, premjestimo, dodamo neku novu biljku, popravljamo "pogreške", dotjerujemo izgled vrta. Kažu da čovjek koju gradi kuću da ju gradi čitav život. Ja bih rekla da onaj koji stvara vrt, stvara ga cijeloga života. Ti ovaj vrt stvaraš.
Sutra je novi dan.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 07:44
Podrzat cemo vas...odlicna ideja...sretno ..nebrinite bit ce to jedno divno iskustvo...ja sam tu...nez kako bi mogla pomoci al tu sam...sretno
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:08
Lucy, doista mi godi tvoja konstatacija. Volim stvarati iako je to često, pa i u ovom slučaju, čisto amaterski i s puno pogrešaka. No, učimo dok smo živi. Smile

Josipa, u pravu si, sve da i prekopaju cijeli vrt i da više ništa ne možemo raditi, bit će to jedno divno iskustvo. A što se tiče pomoći, dovoljno je što nas posjetiš ovako virtualno. Meni i to puno znači. Hug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:35
Bila sam već danas u obilaskua nisam ostavila trag.
Sve je predivno,mirisno,šareno i veselo!Gazanije su preslatke:klapklap:
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:37
Pogled na sliku kamenjara mi je izmamio osmjeh.
Ne zato što sam zločesta, nego sam se sjetila početka, nastajanja i nedoumica - gdje, šta, kako........ i sjetila sam se toga da sam i ja to prolazila i još prolazim. Divno je to iskustvo!
Samo....... ja to prolazim sama, a ti sa svojim mravekima i ujedno ih učiš o životu, da vole biljke i time svijet oko sebe, učiš ih da cijene prirodu, biljke i sebe same. 
A ta škola vrijedi jako puno i za cijeli je život, iskreno ti se divim zbog toga.

Puno ste postigli u vrtu, vjerujem da si ponosna.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 20:45
Izgleda da smo svi koristili ovo lijepo vrijeme za uređivanje i čišćenje vrta. Kamenjar lijepo izgleda 
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 21:56
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Svaki vrt doživljava promjene kroz godišnja doba, promjene na koje ne utječemo mi. Ali zato nas kreativnost potiče da svake godine unosimo promjene u vrt na koje možemo utjecati - nešto u vrtu promijenimo, premjestimo, dodamo neku novu biljku, popravljamo "pogreške", dotjerujemo izgled vrta. Kažu da čovjek koju gradi kuću da ju gradi čitav život. Ja bih rekla da onaj koji stvara vrt, stvara ga cijeloga života. Ti ovaj vrt stvaraš.
Misao sa kojom se slažem u potpunosti...stvoreni smo da stvaramo i samom procesu stvaranja uživamo...
draga puno si stvorila i prenijela na male duše koje takvo iskustvo sigurno neće zaboraviti...znam da bez obzira što će se dogoditi ti ćeš sigurno naći način da i dalje uživate u nekim drugačijim vrtovima.Clap
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 22:53
Draga Andina, kada bih ja pisala sve svoje pocetnicke greske, pa i one koje jos uvjek s vremena na vrijeme pravim bila bi to jedna prilicno duga lista.
Na kraju, sve ima svoju draz i ljepotu, pa i te greske. Da je sve od pocetka savrseno bilo bi najvjerovatnije dosadno.
Tvoj skolski vrt je divan. Divim ti se na tvojoj angazovanoscu da djeci ulijes ljubav za vrt i prirodu.
Sto se toce rododendrona, najvjerovatnije je da mu fali zeljezo ili magnezij... ili oboje. Rododendron ima plitko korjenje, pa nemoj nista oko njega saditi, je mu to jako smeta. Lijep pozdrav
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 23:00
Miškice, drago mi je da ti se sviđaju gazanije. Ove godine su nam slabo cvale, najvjerojatnije zbog puno kiše i malo sunca. A možda i zato jer se posvuda oko njih razrasla dihondra. Očekivala sam da će gazanije biti jače od te napasti jer sam prošle godine primijetila da ispod one puzave nije bilo korova, no prevarila sam se. Dihondri je kiša odgovarala i zato je bila jača. 

Jesam, Dadinice, ponosna sam na učinjeno, ali i žalosna jer ne mogu svaki dan biti u vrtu. Drugo je to kad ti je vrt uz kuću pa u svakom slobodnom trenutku skokneš među cvijeće, čupneš koju travku, povežeš obješenu grančicu ili otkineš ocvali cvijet. Ni djeca ni ja to ne možemo jer je nastava ipak važnija, no zato mi je subota na raspolaganju od jutra do večeri. 
Sad si me prisjetila početaka: Gdje? Što? Kako? Bila sam totalno zbunjena, nisam si mogla predočiti veličinu biljaka, njihovu teksturu, boje...Badava sva planiranja i proučavanja, treba to iskusiti. Sada je ipak malo lakše. smile182


Moon, hvala ti. HugNadam se da će biti još ljepši u proljeće kad se sve rascvate.


Catalpa, tako je. Već krojim u glavi neke nove planove za nove lokacije. Big smile Hvala ti na posjeti! Hug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 23:10
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

... Da je sve od pocetka savrseno bilo bi najvjerovatnije dosadno. ...

Još jedna rečenica koju vrijedi zapamtiti, draga Makk. U potpunosti se slažem s time.

Rododendron već sutra idem osloboditi, nisam znala da ne voli bliske susjede. Hvala na savjetu! 

Željezo sam mu već dodala, no još se ne 
vidi učinak. 


Eto kako nam ovaj forum puno pomaže! Što bih ja bez vas!!! Hug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 02:28
Andina evo ako mogu pomoći savjetomsmile223 Ostavi se starih čavala i špene, oni mogu biti opasni a ne pomažu. Ima preparat protiv kloroze Flortis (željezni sulfat, možda ima i pod drugim imenom), 1 kg nekih 28 kn. Oko grma se posipa 2-6 žlica ovisno o veličini. Kod acidofilnih biljaka osim alkalnog tla, problem je i voda kojom zalijevamo, naša vodovodna nikako im ne odgovara. Trebalo bi zalijevati kišnicom ili destiliranom vodom od klima uređaja. Zbog toga sam davno poslije nekoliko neuspjelih pokušaja odustala i od rododendrona i azaleja. Ne pomažu niti iglice crnogorice. Dobre su kompostirane, no njima treba dobrih pet godina da istrunu i postanu djelotvorne.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 08:25
Tu sam i ucim...nemam rodendon..ali imam cvijece koje hoce kiselu zemlju jer im je prirodno staniste pod borovima pa to pripremam...stavljam grancice bora sa malo vode u vrecicu i to kad pocne trunuti ja ukopavam oko korjena..i to mi je savje tovala moja vl slavuk...pusa svima
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.