Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bergenijino cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bergenijino cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 67>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 21:56
ona prva s Brača ti je sigurno vrtni hibiskus, i meni je niknuo iz Lantaninog sjemenaBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 22:41
aaaa taman sam htjela plakati da nemaš ništa od mene i odem pogledati podsjetnik koji sam si pisala za slanje i križala (znači poslano) ....i baš mi je drago da ti se suha ruža sviđa i da te uveseljava cijelo ljeto smile213
ma obožavam to kad idem po vrtu i onda se pri pogledu na biljkice, sjetim dobrih duša koje su ih podijelile samnom smile72
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 07:38
Bravo za sve ljepotane koji su od srca darovani i krasno rastu u tvojem lijepom vrtiću!! I moji mali nek se lijepo udomaće i razrastu!! (žuti - stolisnik i rudbeckija).
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 09:56
Bergenija tvoj vrt je inače ptekrasan a još se  svi trude uljepšati ga!
ClapClap
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 11:21
prelijepo cvijeće, one suhe ruže su moj favorit!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 13:31
Bergenia dobro tebi to sve raste, vidi se da ga dobro hraniš Clap.
Ono prvo je kako je Mari rekla vrtni hibiskus (bijeli cvijet-dupli), drugo je asteriscus - zovu ga i dukati, treće što neznaš je ona moja "žuta penjačica" senecio angulatus, ako se dobro ukorijenila ona ponovno potjera i ako se smrzne nadzemni dio, možeš je malo orezati onda će se zgusnuti ili je popeti na nešto, ono zadnje ne mogu ni ja prepoznati, ali mogla bi biti jedna vrsta kultiviranih timijana.

život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 15:00
Bergenija, baš volim ovakve šetnju vrtom! Super!
I mene zanima što je ovo:
 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 18:30

E,sad znam koja dobra duša mi je poslala suhe ruže - hvala kontesaaHeart

Mari - hvala za prepoznavanje hibiskusa
 
Lantana - hvala što mi po drugi put imenuješ biljčice. Obećajem da ću sada zapisati negdje gdje se neće smočiti i izbrisati!Embarrassed
 
hoya - i ja bih voljela znati što je to...............znam da je niklo iz sjemena......i ako ti sviđa pokupim sjeme i šaljem, a možda do tada netko prepozna ovu krasnu biljčicu!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 18:37
Bergenija, možda si već pročitala da su mi sve moje silne sadnice pojeli odmah prvu noć po sađenju oni gnjusni puževi. Sreća da sam taj dan dala prijateljici par posudica sa sadnicama. I kod nje ti raste ova biljka (ili se varam). Ja sam bila uvjerena da je budleja, pa da je humusnoj zemlji, pa da ....
A kad si napisala da ti je Silvek slala sjeme sve si mislim da nije možda iz istog izvora.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 18:38
Da, hoya - biljčicu sam dobila od naše drage SilveK!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 19:53
Ova retrospektiva sa biljkama dragih forumašica je odlična ideja Bergi! Možda je i kopiram, a tada će se tu naći svakako i tvoj buhač i karanfilići, ako se prilagode u mom vrtu.
Ne smijem ti zahvaljivati na cvijeću, pa ću samo reći da će biti lijepo imati i malo tebe u vrtu LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 19:59
Misty-da baš mi je drago da si dobila cvijeće............vjerujem da će uz tvoju ljubav biti još ljepše i cvjetnije!
Ako se kojim slučajem ove ne prilagode -  šaljem druge!Wink
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 18:46
Lijepo mojim da isprazniš sandučićStern%20Smile,ja pisala a pismo otišlo.........
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 21:57
Bačva sa hortenzijama i milion bels je smile227. Ova retrospektiva "forumskog cvijeća" je baš dobra...Baš dobro da sam prošetala tvojim vrtom, uz tvoj odgovor meni za travu koju si kupila u Dekori, podsjetla si me da bih i ja mogla početi raditi spisak za narudžbu kod njih Wink. Onaj tvoj krvavac ili geranium isto jako lijepo izgleda, škicnula sam u pnudu Dekore i vidim ... imaju gasmile213. Nego da opet ne zaboravim pitati... ceanotus, jel to veliki grm naraste i jeli podnosi minuse? gledala sam na netu i u opisu su veliki, a vidim da je kod tebe baš lijepi mali , a tako rascvjetan .
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 22:04
isprazni sandučić!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 22:11
prekrasni noviteti,prekrasan vrt,zaista prelijepo
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 22:29
kat. rea - ceanotus nije velik grm. Dosta raste u širinu. Barem ga ja tako režem. Čini mi se da dobro podnosi temperaturu jer se do sada nije smrznuo, a tamo di sam ga posadila zna biti i ispod -10.
Biljčica kojih ima kod mene ne moraš naručivati u decori. Napravi spisak i šaljem ti! Jedna forumašica zna reći da je zabranjeno kupovati ono cvijeće koje ima ona u vrtu.  E, pa tako kažem i ja!
 
antonija - ispraznila sam!
Oprostite curke,Confused ali on se tako brzo napuni!
 
Jako mi je drago što šećete mojim vrtom i da vam se sviđaju moji cvjetići!Wink
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 23:41
Uvijek sam rado u tvom vrtu i uživam u njemu kao i mnogobrojnim detaljima koji ga krasesmile93
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 16:26
Hvala Mira 021 Heart i meni je drago što si moj gost!
 
Danas je kao stvoren za poslikavanje. Zato sam ja uzela aparat u ruke i poslikala vanjski dio mog vrta;
U njemu sada caruju sedumi i asteri............ipak se polako približava jesen.........osjeća se to!
 
- sedumi, sedumi, sedumi.............
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Asteri - neki su se otvorili, a neki će za par dana. Preferiram niske jer mi se nekako bolje uklope u kamenjar ali ovaj mi se previše dignuo u visinu. Svejedno ga neću baciti jer mi se sviđa boja cvijeta;
 
- ostali su niski ili jastučasti ..........njima  treba još par dana da procvjetaju;
 
 
- žuto-plava kombinacija - ceratostigma i oenothera;
 
- potentila opet cvjeta;
 
- kao i ova crvena ruža;
 
- i ove alstroemerije cvatu po drugi put;
 
Po prvi puta, zahvaljujući našoj KorijenkiHeart, u mom vrtu cvjetaju anemone;
 
Malo kasno, ali bolje ikad nego nikad, cvatu i ove dalijice. Posijale su se same lanjske godine, a ja sam ih samo rasadila. I evo ih;
 
 
I ova gailardija ( dobivena od SilveKHeart) cvate cijelo ljeto i puna je sjemena;
 
U dvorištu, sada su najljepše ove duple vodenice;
 
Ove su mi godine rano osušile surfinije u dva pitara, ali sam ja skupljala sjeme (kad bih mela oko njih) i bacala ga u zemlju. Evo kako sada izgledaju. U jednom pitaru već cvjetaju, a u drugom samo što nisu;
 
 
I za kraj molim vas da mi prepoznate ovaj cvijet!
 
Dobila sam cotoneaster od susjede i u pitaru je nikla ova biljčica - ljetnica ili što god). Lijepo se je razrasla i baš bih voljela znati što to imam:
 
Hvala i pusa svima!smile79
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 19:36
Prvo sam htjela pohvaliti sedume i astere,pa onda dalije pa ružu,pa surfinije,pa vodenike,anemone.......ma jesam li sve zapamtila,ma sve pohvaljujemClap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 67>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.