Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 64>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 20:37
Ako si ga zalila,na sunčanom i toplom mjestu je,trebao bi za par dana niknuti jer im je sad vrijeme.No ne paničari ako ne nikne,ako za mjesec dana ne nikne,onda paničariLOL..ili virni malo u teglu,da vidiš kakva je lukovica.Uglavnom,ako je zdrava lukovica nebi smjelo biti problemaWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 21:07
I moji koje sam posadila u tegle izašli.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 07:38
aaa nema još misec dana, posadila sam ih ima dva tjedna, ali kako se ništa nije dogodilo u subotu sam ja posadila još dvije lukovice, e sad me baš zanima koja će prije...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 14:25
Lani sam imala dva, direktno u zemlji, evo jedan lje vani već nekih desetak cm.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 10:38
evo i moji vire iz zemlje, al čini mi se nekako usporeno puževim korakom, nadam se da će lipo napredovati za slijedećih 10-ak dana dok me ne bude, odoh na godišnji... 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 11:00
ja sam prije dvi godine imala žuti,bio je krasan,sljedece godine se toliko razmnozio da je rastao ko trava ali ga nazalost nisam uspjela presadit i od cvjeta nije bilo nista. ove godine sam posadila majušne lukovice ljiljana koje sam dobila,nikle su ali cu ih morat ubrzo razdvojit kako mi nebi ponovo rasle ko trava a cvjeta nigdje.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 13:22
moji su bili s točkicama, na slici su mi prekrasni pa se nekako nadam da će i moji biti tako lipi, ako nebude cvita za sv.Antu veselim se i kasnije (sv.Ante je moj najdraži svetac)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 13:31
takvog žutog sam i ja imala
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 22:38

Kao i Trišini i moji su vani već 10 cm. Lukovice posađene u jesen, dobivene tako da nemam pojma kakvi su, tako da ih jedva čekam vidjeti.

Na vrh
Amarillis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amarillis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 09:07
pozdrav svima! imam pitanje u vezi ljiljana.. naime ja bih za svatove radila aranzmane od njih..e sad.. svatovi su 3.10. dali njih onda jos ima ili se moraju narucivati od nekud..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 22:06
Može se probati kasnije ih posaditi, ali problem je kako čuvati lukovicu do tada da ne propadne...možda bolje naručitiSmile
Na vrh
Amarillis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amarillis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 09:08
to sam i mislila.. dali budu jako skupi kad se narucuju? joj znala sam da kad ja nesta zelim da to uglavnom bude nemoguce..Cry
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 12:03
moji ljiljani nekako sporo rastu, imaju sunca, polivam ih...jel bi oni možda još nešto tribali, da im malo pripomognem?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Urša View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Urša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 00:59
Kupila sam prije 15 dana ljiljan u tegli. Za 2-3 dana boravka u stanu procvao je prekrasnim narančastim cvjetovima i sada ti cvjetovi otpadaju. Što sada učiniti? Rezati, kidati... Smijem li teglu preseliti na balkon? 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 07:47
ostatke cvjeta možeš otkinuti,  da se ne stvara sjeme i ne iscrpljuje lukovica
ali stabljiku nikako nemoj otkinuti, ona sa lišćem treba hraniti lukovicu
nastavi normalno zalijevati - ne previše da ne istruli, mislim da bi bilo dobro i usput prihraniti biljku koji put

ljiljan je ipak vrtna biljka i izlazak na friški balkonski zrak mu može samo goditi
kad se stabljika posuši otkini je, a ako imaš ikakvu mogućnost bilo bi dobro da presadiš biljku u vrt
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 07:49
a za još više informacija klikni na

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=803 Wink

i dobro nam došla na forum
Na vrh
Urša View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Urša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 15:34
Natalija, hvala na informacijama i dobrodošlici.
Na vrh
Neva View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:04
Pitanje: kada se listovi posuse u jesen, do kud moram odrezati? Cijelu stabljiku do tla?
Konacno sam pronasla mjesto na kojem blistam.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:14
kako i ja imam isto pitanje,evo sto sam nasla u knjizi o ljiljanima: Otkinite ocvale cvjetove prije no sto osjemene-to će osigurati biljci snagu. Na kraju sezone pustite da izboji prirodno propadnu-odrežite ih do raznine tla kada propadnu.

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:21
Upravo tako i ja radim s ljiljanima Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.