Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 30>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 23:23
heucheroljupci, možda će vas interesirati ovaj link, ja sam uživala.....
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 23:25
Duda-Lave i begonije su lijepe biljke, ali su sobne i balkonske i ne ostavljaj ih vani, jer će se smrznuti. Pretpostavljam da se radi o kraljevskoj begoniji, koja se uzgaja zbog atraktivnog lišća. Heuhere mogu preživjeti bez problema komtinentalnu klimu.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2009 u 19:42
je i ja mislim da su to begonije bile su mi malkice sumljive..puf baš sam tužna..
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 18:44
pogledajte ovo!
www.plantagogo.com/
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 19:17
Rain fantastične su, ali što se uopće kod nas može nabaviti od te ljepote.
"Ubila" bi za "elektru" ili recimo "can-can".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 19:30
Triša, mislim da za "Can-can" nije potrebno napraviti "ubojstvo".Wink
 
Rain, veliko Hvala, sad vidim da nemam još ništa! Cry
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 19:33
U Alejii koraljnih zvončika posađene 64 kom, svaka drukčija od druge, ali nakon ovih linkova više uopće neznam kako se koja zove ... Slike su prekrasne, hvala Lora, hvala rain.
Triša, , znaš di ćeš naćii Cancan. Ja bih ipak nešto od noviteta 2010., al mi ih nitko ne nudi, a daleko je Jamerika.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 20:07
Baka Bea a kaj ste Vi i susedov grunt kupili???
 
Ljudi bez zezancije, moj prvi doticaj s Heucherom, je bio u stilu pa svi to valjda imaju nije biljčica ništ posebna, a onda.....kad sam ušla u njihovo carstvo i vidjela toliko krasnih primjeraka uživo ostala sam fascinirana tom toliko izdržljivom biljčicom koja preživljava i niske temperature i visoke i zbilja možete je zaljevati i nemorate. To je biljčica za totalne vrtne neznalice, a i velike "vrtne gurmane" koji znaju cijeniti njezinu ljepotu i raznovrsnost.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 21:13
Samo za baku beu,smile79 jer ja hitno moram imati nešto od toga, ove slike su me izludile, isprintala sve do jedne na foto papir i sad su mi po cjeloj kući, bar uživam u slikama, a mm stvarno misli da sam malo luda (da malo kako je naivan).
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 23:07
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

U Alejii koraljnih zvončika posađene 64 kom, svaka drukčija od druge, ali nakon ovih linkova više uopće neznam kako se koja zove ... Slike su prekrasne, hvala Lora, hvala rain.
Triša, , znaš di ćeš naćii Cancan. Ja bih ipak nešto od noviteta 2010., al mi ih nitko ne nudi, a daleko je Jamerika.


I ja bih, i ja bih (nešto novo, nešto staro, nešto tuđe, nešto plavo - ljubičasto Hauchera 'Shanghai')
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 07:44
Dobro jutro heuheroljubiteljice. Tija da bi riječ rekla..., sve o heuherama, iz vlastitog iskusta, a grunta susjedovog nisam kupila nego sam ih stisnula do proljeća na malo zemlje, rahle i prekopane, na malo jesenskog sunca. Kod mene počinje zimski mrak, kao na sjeveru, a one nisu baš sretne u hladnoj teškoj i mokroj glini.
Perla, dobro bi mi došle Trišine slike za poć u Aleju, ne mogu nositi komp, a do tamo ću zaboraviti koja ti je ta 'Shanghai'. Idem pogledati linkove.
Triša, Cancan plešu i tebe čekaju, aktiviraj metlu...ups, Kiu, ili dogovorite kakvu Ri kavicu,.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 08:55
Baka bea, slike ti lijepo pošaljem , samo ne znam koliko su vjerne boje, ali predivne jesu, ajd mi pošalji adresu na pp.
Kod mene će biti u rahloj mješavini primorske zemlje i humusa, na mediteranskoj klimi i suncu, pa bolje im mjesto ne možeš naći.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 13:23

Dakle, s nekim biljčicama, u ovom slučaju s heucherama (a slično se događa s hostama) kad imaš jednu, poželiš još jednu! Hja, kad imaš dvije, onda bi bilo dobro nabaviti još jednu, malko različitu.Big%20smile Eh, onda se počneš ponašati kao cuger... nemreš stati... sve su ti slatke! LOL
Kad sam napisala: nešto novo, nešto staro, nešto tuđe, nešto plavo (ljubičasto) evo sličica iz kataloga uzgajivača, koji ih vrlo rado s nama dijele i rado nam napasaju oči i ''cijede sline''. (Nadam se da zbog ovih sličica neću dobiti špotanciju.)
fotografije uzete s Net-a

nešto novo


Heuchera Miracle

našto staro


Heuchera Obsidian

nešto tuđe


Heuchera Marmeladhe


nešto plavo


Hauchera Shanghai

Za društvo iz ćoška....smile121

Puce z bregov, izgleda da se Riječka kava seli pod Sljeme, kaj bumo sad???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 14:42
Perla kako su divne, već sam ih izdvojila iz prijašnjih linkova, čudesne su.
Kako je krenulo mogla bi se aleja heucera protegnuti od Rijeke do Zagreba.
A riječka kava mora kad tad po Sljeme tu uopće nema sumnje
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 18:01
gledala sam sve te slikice ...nešto predivno.. 
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 21:13
he,he,čudesno je djelovanje linkova-oživljavaju razgovor i potiču na akciju!
I izazivaju hipersalinaciju!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 21:44
Nekoliko slika heuchera na gusto iz Kew Gardens str.2 na moj grad u slikama
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3362&PN=2

@ Baka Bea - moje heuchere fino prezive u mokroj gliniClap
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 21:53
Draga Zvrk, te sam ''marmelade'' odavno vidjela! Ovako posađene u vrtu zapravo pokazuju svu svoju ljepotu. Ja bi ih radije posadila uz biljke izrazitije zelenog ili sivog lišća.
 
Sada kad nastupa vrijeme mirovanja za biljke i vrtlare, draga Rain, vrijeme je ''razgledavanje'' i mjerkanja....
 
 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 22:17
Prežive i moje, ali su zaslužile malo pažnje (komposta) i mjesto gdje su mi stalno 'na oku'. Zanimljivo je kako nas je heuhera sve osvojila bojom lista. U jednom od kataloga sam pročitala 'uz takvu boju lista, tko još treba cvijet', ali i cvjetiići su lijepi, vidjet ćemo u 5-6. mj.
Ponovna šetnja englaskim vrtovima, (obratila posebnu pozornost heuherama) ponovno potvrđuje činjenicu da su posebne. poz...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 22:25
Originalno poslano od člana Perla Perla napisao:

Draga Zvrk, te sam ''marmelade'' odavno vidjela! Ovako posađene u vrtu zapravo pokazuju svu svoju ljepotu. Ja bi ih radije posadila uz biljke izrazitije zelenog ili sivog lišća.
 
 
 
 
 
Za tebe su onda  peppermint spice, pistache, paris,, sashay,, green spice, lime rickey ili snow angel, predivnih zelenih boja, baš pred sobom imam fotografije istih, jer se i meni strašno dopadaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.