Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - misty-da poklanja i /ili mijenja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


misty-da poklanja i /ili mijenja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 08:09
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Imam malo sjemenja japanskog oleandra, Bromi će pokušati (ili je već) zasijati, a ja se ne usudim, nekako mi ne ide to iznošenje i unošenje posuda s cvijećem. To je mediteranska biljka, na kontinentu mora prezimiti u kući, ali dalmatinke bi možda zanimao ovaj ljepotan Smile




Sije se u svibnju ili lipnju na otvorenom, voli sunce ili tek laganu polusjenu, a cvate od proljeća do kasne jeseni.

Imam još nešto sjemenja cleome,muškatne kadulje i cosmosa. Ostalo sam uglavnom podijelila.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 10:14
šalji adresu na pp
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 20:13
Pozdrav Misty-da!
 
Ja bih probala posijati japanski oleandar (za unošenje zaposlim sinove i muža).
Ovako na slici mi je prelijep.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 00:38
Originalno poslano od člana lilie lilie napisao:

Pozdrav Misty-da!
 
Ja bih probala posijati japanski oleandar (za unošenje zaposlim sinove i muža).
Ovako na slici mi je prelijep.
Lilie imam samo malo tog sjemena (stiglo je baš iz Japana) ali sam ga već obećala poslati jednoj dalmatinki koja mi se javila na ppConfused Kako je ta biljka rijetka kod nas, možda je bolje da je sjeme otišlo u Dalmaciju, tamo će sigurno klijati i rasti, pa se nadam da će nakon cvatnje biti i sjemena, naime i ona će rado to podijeliti s drugima. Svakako ću joj to i napomenuti kao obavezu LOL
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 14:36
Nema problema misty-da. Ako bude dobro.
Možda se kod nje prije primi i kao što kažeš cvjetati i davati sjeme.smile64
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2010 u 10:16
Što više šetam vašim vrtovima sve više biljčica bih htjela vidjeti u svome  Confused
Možda netko ima:
1. koju grančicu đirana (pelargonije), bilo koje boje
2. mladicu tekome
3. kantarion (gospinu travu), ovo mi treba za lijek

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 10:55
Misty-da, ja ti imam božure, bijele mirisne i roza koji baš ne mirišu, pa te pišem za jesen... a imam  i ruža pa možeš pogledati na mojoj temi i reći od kojih želiš grančice.
Inače za slanje reznica, ruža i ostalih drvenastih biljaka, to sam nedavno pročitala, treba ih zapiknuti u polovicu krumpira i onda ih šalješ bez ikakve brige... dođu svježi, ne osuše se...
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 11:03
Bok,Misty,baš sam jučer vidla da je moja žuta tekoma pustila mladicu.To ti je ukorijenjeno,pa ti pošaljem,valjda bu preživjela sad,kad nije tak jako vruče.Samo ju posadi nekam,ne blizu zidova i šahtova,na sunce,i daj joj mjesta,ili buš ju morala oštro orezivati.
pozdrav,Ljerka
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 09:04
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Misty-da, ja ti imam božure, bijele mirisne i roza koji baš ne mirišu, pa te pišem za jesen... a imam  i ruža pa možeš pogledati na mojoj temi i reći od kojih želiš grančice.
Inače za slanje reznica, ruža i ostalih drvenastih biljaka, to sam nedavno pročitala, treba ih zapiknuti u polovicu krumpira i onda ih šalješ bez ikakve brige... dođu svježi, ne osuše se...

Hvala ti kat.rea, zapiši meeeeeee LOL
A ovo s krompirima, ma genijalno je!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 09:10
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Bok,Misty,baš sam jučer vidla da je moja žuta tekoma pustila mladicu.To ti je ukorijenjeno,pa ti pošaljem,valjda bu preživjela sad,kad nije tak jako vruče.Samo ju posadi nekam,ne blizu zidova i šahtova,na sunce,i daj joj mjesta,ili buš ju morala oštro orezivati.
pozdrav,Ljerka

Puno mi toga nije išlo u životu, a sad, otkad imam vrt, mogu zaključiti da sam prava sretnica! Eto tvoja tekoma kao da je čula moju želju!
Hvala ti rain, od srca! LOL
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 16:18
imam ti ja tekoma gotovih sa korjenom u vrtu (narančasti cvijet) samo čekam da dođeš
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 20:05

Draga Misty neznam zašto sijati kantarion-gospinu travu,pa on raste na svim livadama,sad je još rano,ali u ljeti odi na šetnju to okolnim livadama,vjerujem da ćeš ga naći

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 07:03
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

imam ti ja tekoma gotovih sa korjenom u vrtu (narančasti cvijet) samo čekam da dođeš
Svakako ih čuvaj, a vidimo se uskoro Wink
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 07:05
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Draga Misty neznam zašto sijati kantarion-gospinu travu,pa on raste na svim livadama,sad je još rano,ali u ljeti odi na šetnju to okolnim livadama,vjerujem da ćeš ga naći

Ma obilazim ja te okolne livade, našla sam već prave "rudnike" koprive i hajdučke trave, ali ni traga kantarionu Confused
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 21:35
Neznam gdje ti živiš,ali još je malo prerano za kantarion,pričekaj da ovo sunce dobro ugrije zemlju,kantarion cvate u ljeti
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 19:21
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Neznam gdje ti živiš,ali još je malo prerano za kantarion,pričekaj da ovo sunce dobro ugrije zemlju,kantarion cvate u ljeti
Živim blizu Daruvara, a u potrazi za kantarionom (prepoznala bih ja i samo list) već sam doživjela i neugodan susret s krpeljem Confused. vidjela sam ga tek doma na nadlaktici. Ovo ti pišem da vidiš da ne samo da istražujem sve livade, nego i razgrćem visoku travu ako se negdje skrio kantarion. Za sada, ništa Unhappy
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 22:41
misty, mislim da na kontinentalnim livadama nećeš naći kantarion kao samoniklu biljku Embarrassed daleko smo od obale Unhappy
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 14:33
Kontesa,kantarion u Međimurju raste samoniklo,pa ne vidim razloga zašto nebi rastao u okolici Daruvara.Mislim da bi trebalo pitati starije ljude koji žive tamo,ja sam za kantarion čula od svoje svekrve prije 35 godina
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 18:37
ima ga i kod nas ali na zapuštenim livadam i pokraj šume izvan grada, možda još ne cvate, nego tamo potkraj lipnja
(gospina trava, Ivanje zelje, kantarion)
eto oprosti što sam se ubacila u raspravu
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2010 u 10:29
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

ima ga i kod nas ali na zapuštenim livadam i pokraj šume izvan grada, možda još ne cvate, nego tamo potkraj lipnja
(gospina trava, Ivanje zelje, kantarion)
eto oprosti što sam se ubacila u raspravu
Ma dobro da si se ubacila, ovo mi daje nadu da ću ga možda i ovdje pronaći, a ako ne, pa Kutina nije daleko Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.