Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Četinjače - identifikacija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Četinjače - identifikacija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 19>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:32
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:33


Šuma Cupressus sempervirensa kod Orebića
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:37
Živim u Sloveniji
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:41
Eh... za Cupressuse si malo fulao klimu... Jedino da živiš u Sl. primorju...
Ovako, pomiri se sa sudbinom i sadi nešto drugo...
A cupressusima se divi tamo gdje spadaju...na Mediteran
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 14:59
Evo, od jučer imam novog stanovnika na svom gruntu...
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 15:34
Dali je to krasna mala Cedra deodara ?
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 17:51
Ispravno.
To je mali Cedrus deodara koji me privukao izrazito plavim tonom iglica... Deodare se baš ističu svojim zelenom bojom iglica i svjetlozelenim mladim izbojima...
 
Koliko ja znam ne postoji nešto kao Cedrus deodara Glauca... Postoje "deodara Robusta Glauca" ili "deodara Glauca Pendula"... ali samo "deodara Glauca" još nisam čuo/vidio.
 
Etiketa uz biljke kaže: Cedrus deodara....
 
Bumo vidjeli kaj će ispasti na kraju...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 18:11
Ova tvoja je poprilično plava.
Jednom sam pročitao da se boja mijenja kako Cedra raste od plave boje malog drva pa do zelene boje odraslog drva. Dali je to točno nisam siguran.
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 18:37
Ali ovog plavog sam odabrao između nekoliko desetaka svoje zelenkaste braće...
A cijena je bila zaista smiješna...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 18:50
Evo još jedan Cupressus Sempervirens koji je vrijedan divljenja. Taj gorostas raste u Iranu. Ako je točno ono što piše na tabli tada je to svjetski šampion. Nadživio je sva Perzijska carstva i samo Bog zna koliko će još živjeti i koga sve nadživjeti ! Zanimljivo je da Wikipedije i većina podataka na netu govore da Cupressus Sempervirens doživi oko 1000 god. Ovaj sa slike je to debelo nadmašio. Živi u klimatskom području gdje nisu rijetke ljetne temperature od + 40 C i zimske od -20 C. Blizu grada Yazad u Iranu.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 18:51
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 18:51
URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/cvijece_i_vjencanja_/cupressus_sempervirens1_iran/16017.aspx][/URL]
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 19:03
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/cvijece_i_vjencanja_/cupressus_sempervirens1_iran/16017.aspx][/URL]
Uuuu... dobar je.
Mada mi na ovoj zadnjoj fotki liči na Cupressus arizonica...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 20:30
Slika je najvjerojatnije treća kopija slike originala od Gosp. Antona iz Vinkovaca (ovim putem se izvinjavam što sam sliku objavio bez njegove dozvole) vjerojatno boje na slici više nisu pravilne. Inače pod slikom je pisalo puno ime ovog gorostasa Cupressus Sempervirens var. horizontalis
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 20:37
Horizontalis?
Meni više liči na vertikalis... Wink
 
Da je horizontalis puzale bi mu grane po podu kao nekom Juniperusu...
Čudno.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 20:59
Vjerojatno je tako kako kako rečeš.
Većina nas na raznim forumima smo amateri cvjetoljupci. Pogotovo na ovom dijelu foruma o četinjačama. Fali recimo iskusnih vrtlara rasadnićara da malo podjele svoje znanje. A profesionalci poput tebe su prava rijetkost ubrzo im dosadimo i nestanu.
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 21:14
ehhh... nisam ja profesionalac osim po zvanju (tituli).
Danas više ne radim u struci ali je ljubav ostala...
 
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 23:59
Neke vrste deodare plavkastih iglica

Cedrus deodara 'Blue Snake'
Cedrus deodara 'Divinely Blue'
Cedrus deodara 'Eisregen'
Cedrus deodara 'Karl Fuchs'
Cedrus deodara 'Feelin' Blue'
Cedrus deodara Paktia
Cedrus deodara 'Verticillata Glauca'
Cedrus deodara 'Argentea' ('Silver'?)
Cedrus deodara 'Bill's Blue'      
Cedrus Deodara Electra
Cedrus Deodara Kashmir
Cedrus Deodara Mitsch Blue
Cedrus Deodara 'Bush's Electra'
Cedrus Deodara Robusta Glauca
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 00:51
Znaš ih sve determinirati ili je ovo copy-paste sa Googlea?
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 08:45
Evo poslikala sam jutros, nadam se da će se usprkos magli i slikanju iz auta nešto i vidjeti, živicu kombinacija šimšira i mislim, thuje.






A ova slikica mi je uljpšala jutro :


pri tome ne mislim na kuću.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.