Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Lithops
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Lithops

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 01:08
Daj Miss M reci gdje ja griješim s njima ? Nikako mi ne idu, kakvu zemlju im praviš, plizz ponovi još jednom. Nešto kod mene ne štima, jadni su mi i postaju sve jadniji. Možda griješim u zalijevanju, jel može ukratko upute još jednom ako ih zapravo znam, ali negdje je kvaka.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 09:30
Miss M prekrasno, sad će i tvoji za čas Smile
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 13:41
Miss M. da li Lithopsi daju sjeme? Da li ih treba oprašiti?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 20:15
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:





Miss M. da li Lithopsi daju sjeme? Da li ih treba oprašiti?
Mislim da ih treba oprašiti ali nisam sigurna.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 20:16
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 08:08
Mis M. prekrasan Thumbs%20Up
 
 
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 09:21
Marsha,miss M...krasni lithopsi.Prelijepi pupovi.Odustala sam od istih,jer su malo prezahtjevni za moj ukus.
sutnja je zlato....
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 20:18
dzeni, hvala. Ovi što cvjetaju sam neki dan kupila a ove ispod od kad sam nabavila zalila 2 puta u 4-5 mjeseci. Jednostavno zaboravim. Možda i bolje. Sad su kao dobili crtice oko glave kao da se hoće smežurati, e sad da li se presvlače il ih treba zaliti nisam sigurna.

2 se otvorila a 3-ći na pola. Danas je bilo oblačno pa nikako. Valjda će sutra. Kistić spreman za posao






Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 21:34
malecke možeš slobodno malo zalijati pošto nemaju više starih listova iz kojih bi crpili vlagu.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 15:36
Molit cu vas pomoc oko zimovanja. Da li mogu biti u grijanom prostoru? Naime stavila sam ih na nesto hladnije i mracnije mjesto u ostavu i u roku 2 tjedna 2 su doslovno isparila :-) sad su na prozorskoj polici iznad radijatora. Jel mogu tako prezimiti?
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 18:11
skoro sam ih propustila vidjeti... prelijepi su vam... moj jedinac me dočekao jedno jutro vani mrtav... bio mi je pokisnuo, pa je još i noćna temp bila preniska i kombinacija je rezultirala Dead. Na proljeće si nabavljam nove, šta sad. 
belica,zagreb
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 18:22
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Molit cu vas pomoc oko zimovanja. Da li mogu biti u grijanom prostoru? Naime stavila sam ih na nesto hladnije i mracnije mjesto u ostavu i u roku 2 tjedna 2 su doslovno isparila :-) sad su na prozorskoj polici iznad radijatora. Jel mogu tako prezimiti?
Lithopsi zimuju na svijetlu i na toplijem mogu biti tu gdje si ih sad stavila.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 19:53
Miss M. hvala, onda će im bit dobro.
Belica, ma nabavi ih sad preslatki su.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 10:51
Nakon cvatnje
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 20:18
Jedan od mojih Lithopsa.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 06:56

lithopsi i euphorbije
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 10:46
Imala sam baš lijepu kolekciju lithopsa prije dvije godine, super su mi se držali. Netko je već spomenuo i definitivno se slažem s tim da ih treba zalijevati samo kad se krenu lagano smežuravati...To je jedino pravilo kojeg sam se držala, a nisam zaljevala ni ove u presvlačenju. Uspijevali su mi jako dobro u prozoru, dok nisam završila u bolnici na tjedan dana... netko nije maci očistio zahod, pa se lijepo popiškila u moje živo kamenje Cry
naravno da ih je kiselina spalila momentalno...
Sad počinjem ispočetka, sa samo dva primjerka za sad...

Na ovom linku je baš dobro objašnjen njihov ciklus razvoja...

http://www.lithops.info/
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 18:08
prekrasni su
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 20:31
Pinus , lijepo izgledaju, a vidim da i Euphorbia cvjeta.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 18:57


Prolše godine su vunaste uši napale 2/3 mojih kaktusa i to sredinom veljače.   Ove godine imam više sreće.   Za sada vunaste uši vidim samo na lithopsima.
Što je za raditi ? pustiti uši da se i dalje naslađuju s obzirom da se lithopsi sada ne zalijevaju ili zaliti lithopse Confidorom ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.