Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja povrtna razbibriga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja povrtna razbibriga

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 12:00
Ima i krastavaca, najgore dok krenu, sotra dugi potok.



U produžetku su kupine koje su baš dobro procvale.

Sheri rajčice pomalo zore, koliko se vide na slici toliko su i visine, uopće ne rastu.



Novosadski jabučar.


I lan je počeo cvjetati.


Mahune cvatu.


Blitvu sam već par puta brala, jučer sam ju dobrano prorijedila.



Cvjetni dio vrta.

Hemerokalisi jednostruki cvatu prvi, imam i duple oni će nešto kasnije cvjetati.


Grašak još nije za brati, još su prazne mahune.


Bijeli luk je fazi zriobe, još par dana pa ću ga vaditi.


Komorač se lijepo primio i dobro raste, suživot sa šparogama mu odgovara.



Malo stanje iz plastenika. Paprika.


Paradajz zagrebački jabučar.


U plasteniku samonikli krastavci.


Luk srebrenac na zriobi.


Paradajz pelate jučer dobio kolce i povezan.



Dvije panoramke iz platenika.




Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 12:37
Sve  ti je lijepo i uredno.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 17:31
Smail evo i mene malo do tebe... Ajme što sve imaš za pokazati! Sada tek vidim da u usporedbi s tobom nemam ništa pa se neću niti uspoređivati!Wink
Plastenik je divan, to mi je veliki san. Mislim, treba za sve to i vremena i puno truda.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 18:27
Bome ovdje je sve u punoj fazi razvoja, što ja baš i ne mogu reći da je kod mene tako.....Smail draga, sve ti krasno, vidi se da  sve lijepo napreduje..smile71smile89
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 18:51
Pridruzujem se da sam od bedaka i nemam jos sta toliko ubrati sem mrkve i lukova hehe.Smailka pa kod tebe sve za berbe Clap
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 09:00
Curke moje da nema plastenika nebi niti kod mene bilo toliko povrća za ubrati, hvala vam svima što se družimo i razmjenjujemo iskustva, lijepo mi je družiti se sa vama.
-Milice mora biti uredno kada nemam veliki vrt uživam u svakoj gredici i nastojim što više toga nagurati u vrt.
Desert rosa, doista je plastenik koristan u vrtu, za uzgoj flanaca, zimske salate, mladog luka, špinata, raznog cvijeća, jednoljetnice kao gazanije u jesen stavim u plastenik i u proljeće samo prenesem, prava uživancija, nije bio baš niti preskup 4.000,00 kn a zlata vrijedi.
-Monstera, ama nije baš tako kako me ti nahvali, kada vidim tvoje polje ovo je samo mala sitnica.
-Pustilka dobro je da imaš mrkvu za brati moja je još mala, eto danas pada kiša, poslije nje će sigurno sve biti ljepše.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 10:05
Joooo Smail, tvoj me vrt oduševio, plodova kao u priči....smile141
Lipik
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2013 u 10:12

ljiljuš, smile79

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2013 u 16:33
Kako volim pregledati tvoju cvjetnu gredicu, tako , možda čak i malo više, volim prošvrljati i tvojim povrtnjakom. Mogu ti reći da je baš lijep, uredan i slasan.

Mi smo ove godine uz malo truda provukla kap po kap i mogu reći da uz malo izdatka imamo višestruku dobit. Ne samo da ne moramo svaki dan zalijevati ga, već je povrće znatno ljepše, zdravije i bujnije.
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 08:48
Draga bucka123, raduje me da pratiš moje teme, ja sam imala navodnjavanje kap na kap u plasteniku, ali sam odustala od njega, budući da mi je vrt vrlo mali nisam mogla te rupice prilagoditi baš svakoj biljci koju sam htjela zaliti, voda mi je spojena uz sam vrt tako da mi nije teško zalijevati ručno, drago mi je da si ti uspjela sve prilagotiti i da ti sve odgovara, možda će i meni opet jednom pasti na pamet da vratim kap na kap, ali sada još ne.smile79
 
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 09:19
Samo sam malo prošetala kod tebe, pa gibam ! Embarrassed   Pozdravčić ti ostavljam! Hugsmile78smile84
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2013 u 22:50
Draga pa ovo je praznik za oči.Drago mi je da ti je sve ovako lijepo i rodno.Imaš pravo za plastenik,jako sam zadovoljna sa svojim iako je puno manji.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 08:40
imaš svega i sve je lijepo i zdravo, paradajz već zrije, krasno to je plastenik, do godine moramo nešto nabaviti Thumbs Up
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 09:49
Drage moje Nona, Camellia, Mon vidim bile ste u mom povrtnjaku, drago mi je kada navratite.
U subote sam vadila krumpir, neka čudna sotra uopće neće cvijetati, krastavce i papriku berem već par dana, sheri rajčice nešto malo manje ali ih ima, tikvice su taman najbolje veličine, grašak sam jučer brala i stavila u zamrzivač, a danas su na redu mahune, povadila sam bijeli luk i stavila na sušenje, mrkvu pomalo raščupavam i moja unučica papa. Sve u svemu zadovoljna sam sa vrtom.
 
Nona, plastenik je doista najbolje što sam napravila u svom vrtu, toliko sam zadovoljna sa njim da sam već i vrapcima na granama dosadna koliko ga hvalim.
Opet ne stignem ništa slikati, a bit će do vikenda i to.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 09:15
Draga Smail, jutros sam odlucila prosetati tvojim povrtnjakom! Odlicno ti sve izgleda! Zdravo i napredno. A maleni paradajzici su bas simpa! Ja svoje jos cekam da procvijetaju, kasno sam ih sijala...
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 22:37
Draga lela, drago mi je da si pogledala i moj povrtnjak, doista ga obožavam jer jako svi volimo povrće. Kada dođem doma s posla svaki dan napravim inventuru mog cvijetnjaka i povrtnjaka i uvijek prije krenem od povrtnjaka, doista se svega nađe u njemu, polako sam već počela spremati i u zamrzivač da se nađe kroz zimu.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 17:23
Krasno ti je u povrtnjaku a princeza je preslatka!
 
Rijeka

Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 18:51
Mala unucica isto moj sincic pomaze didi da zaljeva bastu.Heart
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 21:26
Povrtnjak je krasan, bogat.... moja je baka uvijek govorila da malo truda čini čuda. Eto, i ti to dokazuješ!
Ali, ruku na srce! Priznaj da sve ovo ne bilo ni upola tako lijepo i bogato da nije male pomoćnice!LOL
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 08:09
-Draga Miro, drago mi je da si me uspjela naći, princeza je doista preslatka, vrijednica svako veče trčkara oko mene i mora zalijevati.
-Pustolov, moraš priznati da su preslatki, kantica joj je zakon.
-Dadinice, moja mala pomočnica me pokreće, voli papati povrće pa zbog nje najviše radim, svako veče čeka sa kanticom da krenemo zalijevati, a obožava sama brati maline i jagode, naravno i kupine pomalo zriju pa će i njih papati.smile79
 
Drage curke u vrtu je sve ove godine super, ne stignem baš sve slikati, ciklu sam već kuhala za salatu, paradajzeke beren već desetak dana, krastavcima častim i susjede, paprika je predivna velika i debela, mahune su u kištri kao i grašak. Na mjestu graška sam posadila drugu turu poriluka jer ga u sve stavljam pa neka senađe što više. Krumpir je prekrasan, ima ga dosta i krupan je. Luk bijeli i crveni povađen, mrkve ima krupne, tikvice, blitva, komorač je narastao za branje, eto sve je divna povrtna priča, možda stignem i danas slikati.smile78
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.