Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Četinjače - identifikacija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Četinjače - identifikacija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 19>
Korisnik
Poruka
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 09:02
Lijepo...
ali ja tu nigdje ne vidim šimšir (Buxus sempervirens).
Na prve dvije fotke su Thuje plicate (giganteum) a na trećoj, pred kućom, kombinacija Thuje occ. Columne i velike Thuje orientalis kroz koju prodire sunce.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 09:05
Šimšir je ono gusto ispod tuja na prve dvije slike. Slikala sam iz auta pa se ne vidi. Jednom ću se zaustaviti i poslikati za lijepog vremena.

Edit :

To je zgodno izgledalo dok su tuje bile manje. Izgleda da su sadili veliki šimšir i manje tuje. No sad kad su se tuje razrasle šimšit nije efektan, osim što je ipak gust i neprohodan u podnožju tuji.

Nekako mi se ovih dana naneće ideja da bi bilo zgodno slikati drveće iz našeg okružja, da vidimo gdje, što i kako uspjeva. No kad sam jutros napravila ove slike, nije mi bilo svejedno. Nikad ne znate kako će vlasnici regirati dok im slikate okučnicu.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 12:00
evo još malo od jutros



Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 12:38
Pozabavio bih se ja determiniranjem biljaka sa tvojih fotki... ali, tu smo svi na nogama... voda navire... nema se cajta...
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 12:52
Originalno poslano od člana Liquidambar Liquidambar napisao:

Pozabavio bih se ja determiniranjem biljaka sa tvojih fotki... ali, tu smo svi na nogama... voda navire... nema se cajta...


Upravo slušam vijest na Sljemenu. Kaj mogu reči nego SRETNO!
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 20:13
Da čujem gospodo... kaj to meni raste pred hižom?
 
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:27
To će biti tvrdi orah i vjerojatno neće ići iz prve.
Recimo Chamaecyparis lawsoniana Ivonne
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:37
Blizu, vrlo blizu... ali ne bi išlo...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:40
Chamaecyparis lawsoniana Alumi gold ?
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:43
Ne, nije Ch. law. Alumii gold...
 
Ovo je mali Ch. law. "Stewartii"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:50
Pod 3. sam imao Chamaecyparis lawsoniana 'erecta Aurea' a pod 4, Chamaecyparis lawsoniana stewartii.
Znao sam da neće biti lagano.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:56
Evo jedan moj bor:

. . .
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 22:19
Pinus silvestris?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 22:29
Od prve pa u sridu !
Posadio sam ga prije godinu dana. Sretan sam što se primio. Prilikom kupnje je bio posađen u plastičnom kontejneru a u njemu ponovo baliran . Korijen je bio relativno skroman za njegovu visinu.
Krošnju sam na silu otvorio bambusovim palicama recimo za 0,5 m želeći mu malo uljepšati habitus.

Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 22:31
Dobro si napravio.
Danas zaista ljudi rijetko sade pinuse po vrtovima... jer bor zahtjeva puno mjesta... a okućnice su sve manje i manje...
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 15:51
nek bude malo koristi i od mene :
http://www.agr.hr/cro/nastava/bs/moduli/doc/ag1011_ssem_200801.pdf
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 18:03
Bravo g.p. Odličan link !

Evo još jedan ljepotan sa Lošinja. Njega poznam od malih nogu.



Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 09:30
Možda bi trebali složiti popis crnogorice koje imamo posađene u svojim vrtovima... pa ako nekoga zanima kako što izgleda - pofotkamo...
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 13:10
Evo i mene. Malo sam lutao ovih dana po Istri ali sam dao slike na naš lokalni forum, nadam se da se neče ko ljutit.
http://rastline.mojforum.si/rastline-about5484.html
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 17:22
Liquidambar ideja je sasvim u redu. Samo reci kako bi to organizirali: više posebnih tema po rodovima ili jednu zajedničku Paradu četinjača.

Možda ne bi bilo slabo da otvorimo i foto galeriju vlastitih fotografija crnogorice sa prostora Hrvatske.

Recimo jedan od uvjeta prilikom postavljanja fotografije je da je fotografija toliko kvalitetna da se na njoj jasno vidi što prikazuje.( slike slikane sa mobitelom ne dolaze u obzir)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.