Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 18:30
Današnji pogled na moj vrt iz "ptičje perspektive"
vrt%20iz%20ptičje%20perspektive
 a kada sam več bila na balkonu sa fotičem uslikala sam bršljan
Bršljan%20-%20Hedera%20helix%20L.%20
on je sa sjeverne strane kuće uz čošak kod ulaza, a več se penje na krov...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 18:43
Rosa 2, to je samo dio moje glicinije, nisam ju uopće ove godine slikala cijelu......
Štefka, slažem se... posebna mu je boja, pa prelazi iz narandžaste u žutu na vrhu, a izvana je crven, pa te resice......
Tulipani su zauzeli središnji dio vrta, ali ima toga još... iznad tulipana špojavili se madona ljiljani ili ljiljani svetog Ante
Ljiljan%20sv.%20Ante,%20Madona%20ljiljan%20-%20lat.%20lilium
hvala Hoya!!!!
a danas me u tom "gustišu" iznenadio jedan nježni cvjetak... kojega sam kupila lani u Botaničkom vrtu
Helianthemum%20nummularium
Helianthemum nummularium... kada sam ga kupila nije mi bio baš nešto... nekakav grmić zelenosive boje, sa listićima sličnim lavandi, ali sada sam baš radosna, a guglajući malo zaključila sam da bi to bio H. N: pink flowered
a ispod magnolije štrajkašice provirile su đurđice
đurđica%20-%20lat.%20Convallaria%20majalis
koje su stigle iz VŽ zajedno sa ljubičicama od Shashe. Hvala, hvala!!!!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 18:51
U samom lijevom čošku procvale su Scille, koje su dobile ime zahvaljujući Otok, a ima ih još iznad i ispod hosta
Scilla%20campanulata
žuto zelena hostica (niska), a iznad i ispod se vide redovi scille sa pokojim cvjetkom
hosta
do nje je šarenolisna hosta koja se ne širi kao prethodna
hosta
šumarica koju sam dobila od Shashe još po ljetu, pospremila i zaboravila smile42, a kada sam več vrt posadila nađem gomolj i onda sam ga ugurala gdje sam uspjela naći mjesta, ali nisam upisala u svoju skicu, tako da me je ugodno iznenadila Big%20smile
anemona,%20šumarica%20-%20lat.%20Anemone%20coronaria
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 18:55
Lijevo od žutozelene hostice su izišle moje/Hoyine alstroemerie
peruanski%20ljiljan,%20alstroemeria
 a do njih je iberis kojega sam lani u jesen presađivala i to mu se očito nije svidjelo Confused, nije baš puno od njega ostalo... 2 grančice, jedna sa jednim cvjetkom, druga sa četiri...
snježnica%20-%20lat.%20iberis%20sempervirens
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 19:17
Tlipani su predivni, skoro su mi oni crvenbi patuljasti najljepši, iako me privlači i onaj čupavi s početka kao da je ruža.
Jako je zgodno slikano iz ptičje perspektive, onda se vidi šarenilo.
 
A tek ona žuto zelena hosta, baš takvu nemamsmile96a stavit ću je mm na glavu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 19:19
ma šta mi radiš s tom glicinijom smile79
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:11
Sva sam se naježila od ljepote tvog cvijeća.
Sve je lijepo,šareno.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:15
Nju sam zaboravila... u samom čošku vrta sam lani zapiknula gomolje( ili su to rizomi) dobivene na kavi u ZG od Mamaa-e i evo prvih cvjetova...
bradata%20perunika%20-%20lat%20iris
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:28
Triša, misliš na današnje mini crvene tulipane? A šareno je šareeeeno Big%20smile. Hostica zatefterena, pa nek tvoj B. pripremi... nešto.
Duda, ja mislim da ću ja morati slijedeće zime biti tvoj " čuvar plaže u zimskom periodu" i da ne dangubim porezati tvoju gliciniju tako da ju natjeram na cvatnju...
Štefice, a šta da kažem, kad koliko god se trudila da to budu samo određene boje uvijek "uleti" nešto čemu ne mogu odoljeti LOL, a nekako imam osječaj da če toga biti sve više i više...
A ovo u prethodnim postovima je samo "moj cvjetni kutak" mojih cca 16 m 2, ali širim se...širim
Sa istočne strane, ispod anđeoskih truba privremeni smještaj su našli lani niknuti neveni
neven-%20lat.%20lat.%20Calendula%20officinalis%20
pored banane isto privremeni smještaj su dobile ranunkule sitnoga cvijeta
žabnjak,%20ranukula%20-%20lat.%20ranunculus
a ispod borova sam posadila divlje ( šumske ) jagode ( između ostalog) i evo počele su cvasti
šumske%20jagode%20-lat.%20Fragaria%20vesca%20
 a tu sam, jer u cvjetnom kutku nije bilo mjesta, posadila i Korijenkov narcis
Narcis%20-%20Sunovrat%20-%20lat.%20Narcissus%20
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:45

pored susjedove garaže je glicinija koju sam ja pokušala oblikovati kao stablo, ali je pustila duge grane na krov garaže, a onda me susjed molio da ju ne režem, da bi si on napravio povaljenice, tako da je sada malo čudnog oblika, ali cvjeta..

glicinija%20-%20lat.%20Wisteria
to je južna strana moga dvorišta i sada ću "preskočiti" jedan dio koji sa moje strane izgleda kao površina mjeseca, akod oba susjeda je ...đumbus, ali zato "đokeri" koji čekaju da se taj dio priredi
žuta%20penjačica
Lantanina žuta penjačica lijepo potjerala i čeka svoje mjesto pored ograde
sirotica%20lat.%20aptenia%20cordifolia
Lantanina sirotica dok čeka svoje mjesto počela cvjetati
lantana
a i Lantanina lantana prolistala ( dok moja lanjska ni trc ni mrc)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:50
I ovo "nešto" čeka, mislim da su to mini perunike od Mamaa-e, ali nisam baš sigurna
nepoznanica
i Kontesin šeboj čeka...
Šeboj%20-%20cheiranthus%20cheiri
a ovaj "ljepotan" čeka motiku
maslačak%20-%20lat.%20taraxacum%20officionale
 i to je to... nema više... za danas. Do slijedeče ture slika
smile219
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:51
Svatko ima u vrtu nešto po čemu se razlikuje od drugih, ti imaš prekrasne glicinije
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:52
Prekrasno,oni tulipani su me oborili s nogusmile93
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:58
Otok dobro si to rekla, u množini, jer ih imam tri... največu koja mi natkrila cijelu terasu, ovu što sam danas slikala, a treća mi je sa zapadne strane i nekako kada god slikam nju preskočim jer mi je "u sunce".
Još dok smo kuću gradili zaljubila sam se u te lila grozdove i obečala si da ću i ja imati jednog dana takvo cvijeće...
Još si nešto žarko želim... posaditi divlji glog negdje u čošak i baš sam danas to rekla MM i on mi obečao skopati negdje u živici ...... živi bili pa vidjeli Wacko.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 21:07
smile181kakva ljepota

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 21:12
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

anemona,%20šumarica%20-%20lat.%20Anemone%20coronaria

 

Prelijepa slika Clap Clap Clap!! Aptenia sto si dobila od Lantane iznesi s vremena na vrijeme na kisu,vidjet ces kako ce bolje napredovati Wink!! A i ja ja se slazem s onim sto je vec receno,tvoja Glicina je prva liga ClapTongue!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:09
I ja bi ovu sliku izdvojila iako su sve lijepe na svoj način. Reci mi ove potočnice su jednogodišnje i zimi nestanu, baš mi se sviđaju Clap
život je more
Na vrh
maryann View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 246
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:20
sve lipo sareno ,jos kad se sve razbusa bit ce jos lipse,a glicinija mi jeThumbs%20Up
If tears could build a stairway
And memories were a lane
We would walk right up to Heaven
And bring you back again...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:20
Slike su ti za časopisClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 00:16
Nije cudo sto si odusevljena tulipanima,mene je ocarao narandzasti-reckavi...i slike ti jesu za casopis i da znas da bi rado popila kavicu ispod glicinije
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.