Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 22:19
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Sve je prekrasno, ali falopia i krumpirko su fascinantni! Penje li se to falopia po ogradi?
Andina, hvala.
Falopija se penje po ogradi.
Da nema ograde, došla bi do pola vrta.
Prekrasna je kada cvijeta ali jako napasna, raste na sve strane i ako se nema oko čega motati, mota se sama oko svojih grana i pravi prekrasne pletenice.
od proljeća je narasla više od 6 m.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 22:23
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Draga Slavuj,hvala na savjetima o sjemenkama kotrljana i uputi kad se siju.Ja sam ga nabrala blizu Drave ali za ukras u glinenom vrcu uz ostalo suho cvijece.On previsoko naraste pa nije za moj vrt.smile79<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">
miska
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 22:26
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

Samo da prijavim da sam bila..a sta da kazem sto vec svi n isu rekli...necu da remetim mir i lepotu tvojega vrta hocu samo da gledam i uzivam.smile159
hvala ti draga Leona.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 22:31
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

sve je prekrasno, kako ulazite u pušnicu Wink
hvala nona.
ja se provučem a drugi nitko ni ne ulazi jer nema u njoj ništa osim moje vrtne "drnde"
kada bude bila zanimljiva, cvijeće će biti u podrumu.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 19:21
...moram uvijek bar malo navratiti, krasno ti je u vrtekuSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 13:51















Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 13:51





Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 14:01
koliko je u toj maloj slilci starinskog seoskog štiha .hvala ti slavice što nas podsjećaš na to
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 14:12
Danas je otvorenje Vinkovačkih jeseni i moji Vinkovci slave..
U ovih nekoliko dana se zaboravlja slavonski jad, sjećamo se vremena kada je
"bilo ruva, bilo kruva, bilo zlata i dukata",
kada su proljetne kiše natapale posijano sjeme a topli ljetni pljuskovi stvarali krupne klipove kukuruza, kada je tržnica bila puna ljudi koji su kupovali domaće, zdrave proizvode...

ali vinkovčani i dalje uređuju svoja dvorišta, lokale, izlažu svoje rukotvorine na sajmovima...dočekuju goste, znane i neznane....

....Bosut i dalje teče, tih i miran.
Priča se da su stari Rimljani znali pričati da u svom carstvu imaju rijeku koja do podne teče na jednu stranu a popodne na drugu,
a mislili su na Bosut koji ponekad tako sporo teče da ga i najmanji vjetar pokrene u jednom ili drugom smjeru.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 20:14
Prekrasna šetnja tvojim rajem,uživala sam u cvijetnim mirisima,ljepoti boja.
Draga tvoje cvijeće je za mene,cvijeće koje je kao da ga je stvorio Bog.
Hvala ti što sa nama podjeliš svoje znanje"hodajuća enciklopedija"
šaljem ti velike sinčane pozdrave smile79
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 21:22
Vinkovačke jeseni..... volim te manifestacije koje oživljavaju uspomene, podsjećaju kako je nekad bilo, kako se živjelo i stvaralo.....
Kažu stariji da su to bila vremena u koja je i Bog hodao po zemlji, a ljudi cijenili jedni druge i prave vrijednosti - zemlju, poštenje, rad... i kada su se znali veseliti, kada su se radovali malim stvarima, imali vremena jedni za druge i za druženja.
A ja se pitam kuda je sve to nestalo pa je nastala ova užurbanost.....
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 22:03
Draga Slavuj,vrt ti je prekrasan,to vec znas,slike isto,a ovaj kutak od drvenih panjeva umjesto stolica i sibom prekrivenih zidova,budi sjecanja na prosla,ne tako davna vremena,kad je zivot bio puno drugacijismile141
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 21:20
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Danas je otvorenje Vinkovačkih jeseni i moji Vinkovci slave..
U ovih nekoliko dana se zaboravlja slavonski jad, sjećamo se vremena kada je
"bilo ruva, bilo kruva, bilo zlata i dukata",
kada su proljetne kiše natapale posijano sjeme a topli ljetni pljuskovi stvarali krupne klipove kukuruza, kada je tržnica bila puna ljudi koji su kupovali domaće, zdrave proizvode...

ali vinkovčani i dalje uređuju svoja dvorišta, lokale, izlažu svoje rukotvorine na sajmovima...dočekuju goste, znane i neznane....

....Bosut i dalje teče, tih i miran.
Priča se da su stari Rimljani znali pričati da u svom carstvu imaju rijeku koja do podne teče na jednu stranu a popodne na drugu,
a mislili su na Bosut koji ponekad tako sporo teče da ga i najmanji vjetar pokrene u jednom ili drugom smjeru.

Ovo sa Bosutom se i sada događa...za vrijeme Vinkovačkih samo se malo zaustavi na mostu iznad Bosuta čut ćeš uvijek pitanje  " u kojem smjeru teče" i nakon nekog vremena i pažljivog promatranja obično čuješ pogrešan odgovor...hahahahaha to mi je super.Često pomislim da neznam u kojem smjeru ide nebi znala samim promatranjem odrediti smjer a to ti je naša mirna rijeka.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 23:28
Vrt je predivan Thumbs Up raskosan I  skladan  kao I uvijek.
Na Vinkovacke jeseni je otislo I KUD iz susjednog sela- KUDJasenica iz Mostara koji ce nastupiti.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 09:10
 Često zavirim u tvoj vrt, ponekad nešto napišem ali uglavnom idem tiho, bez tragova da ne remetim taj mir i ljepotu........Išla sam nekoliko puta na Vinkovačke jeseni ( imamo prijatelje u Vk) a danas ću gledati povorku na TV jer ne mogu ove godine drugačije.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 20:04
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...moram uvijek bar malo navratiti, krasno ti je u vrtekuSmile
drago mi je Sara, raduje me svaka tvoja posjeta.
hvala ti!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 20:13
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

koliko je u toj maloj slilci starinskog seoskog štiha .hvala ti slavice što nas podsjećaš na to
slika sa starinskim ugođajem je štand Hrvatskih šuma na sajmu gospodarstva.
njihovi štandovi su uvijek najljepši, najprirodnij i "najslavonskij"
žao mi je što nisam slikala kada su jedne godine, u halu gdje je sajam, donijeli pravi starinski drveni ambar. postavili ga na drvene stupce a njegovu okolinu predivno ukrasili.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 20:34
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Prekrasna šetnja tvojim rajem,uživala sam u cvijetnim mirisima,ljepoti boja.
Draga tvoje cvijeće je za mene,cvijeće koje je kao da ga je stvorio Bog.
Hvala ti što sa nama podjeliš svoje znanje"hodajuća enciklopedija"
šaljem ti velike sinčane pozdrave smile79
draga moja mića, lijepo te vidjeti nakon dugo vremena i svega lijepog što si doživjela.
hvala ti za ono "hodajuće" i moram ti reći da sam ja još daleko od enciklopedije.
kod mene je pravilo da puno znam samo o biljkama koje imam u vrtu, i o kojima mogu pričati iz vlastitog iskustva.
sve dok biljku ne posadim u svoj vrt-ne želim ništa o njoj učiti i znati.

hvala ti za sunčane pozdrave sa tvoga lijepog otoka!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 20:38
dadinica

arim

miska

           
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 20:54
Originalno poslano od člana klaudija8 klaudija8 napisao:


Vrt je predivan Thumbs Up raskosan I  skladan  kao I uvijek.
Na Vinkovacke jeseni je otislo I KUD iz susjednog sela- KUDJasenica iz Mostara koji ce nastupiti.
klaudija, hvala ti,

vidjela sam danas KUD Jasenica iz Mostara.
oduševila me ženska nošnja, pogotovo pokrivala za glavu i medaljončići na čelu.
danas je bilo dosta toplo, pa mislim da su se dečki dobro ugrijali i od skakanja i od krznenih ogrtača.

moram ti reći da su sigurno dobri jer na vinkovačke jeseni dolaze samo najbolji i svakom društvu je velika čast i priznanje nastupiti na ovoj manifestacij.
kada kažem dobri to znači da moraju imati originalnu nošnju, obuću i pokrivala za glavu, da su im plesovi izvorni i da ih dobro plešu.
organizatori ovu priredbu pripremaju godinu dana, obilaze društva i biraju najbolje.

tko je gledao otvorenje u petak i mimohod danas, mislim da je imao što vidjeti i nauživati se ljepote nekih prošlih vremena koje mi slavonci ne zaboravljamo i koje nosimo u srcu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.