Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gymnocalycium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gymnocalycium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 19:11
Originalno poslano od člana ania ania napisao:

        
Da vam se i ja pridružim...Smile Meni su na popodnevnom suncu, iako bi mi bilo draže da im mogu priuštiti cjelodnevno

Sve čestitke AniaClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 19:29
Hvala na čestitkama, a ti Pinus samo špijunirajLOL, to ti je opasno! Ja što više špijuniram sve više sukulenata imam želju nabaviti!LOL

Inače, većina kaktusa može na cjelodnevno sunce!  Chamaecerus silvestrii (ali ne hibrid, ti vole puno sunca) treba biti u svjetloj sjeni. Vjerojatno postoji još koji, ali ti su rijetki.




Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 20:06
Nabavio sam kod Z. Rovška sanjski Acanthocalycium violaceum. Čitam savjet u cactuspedii - puno sunce. Nakon mjesec dana navikavanja pustim ga na suncu. Dva mjeseca kasnije sunce ga je dobilo sa jedne strane.
Niti cactuspedia nije ono što bi trebala biti.
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 20:40
Zna se desiti tokom privikavanja. Najbolje je kada zimuju na suncu pa normalno prime proljetno pa ljetno sunce. Usred ljeta bi mnogi trebali malo zasjenjenje. Imam ja jedan Acantocal. (spiniflorum) i na suncu je od prije podne do navečer, super mu je.
Za većinu  gimnića kažu ne puno sunce, ali ipak mnogi ih tako drže i sve je ok.
Ionako, svatko uči po svojim biljkama i najbolje zna sa svojim biljkama.Wink


Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 21:06

i moji su gimnici na cjelodnevnom suncu, cijelo ljeto..paše im, i astrophytum ornatum i myriostigma isto, echinopsis subdentatum, mamilarie..kad bolje razmislim, svi su mi na bas jakom suncu, jedino ih malo cesce zalijem..samo dio sukulenata i euphorbie drzim u svjetloj sjeni..Smile

Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 07:59
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

mali kaktus, dobro je to znati da gimnići mogu na cjelodnevno sunce, super.

Velikom broju kaktusa cijelo dnevno sunce smeta. Znam to jer mi svako malo kakav kaktus sunce opeče. No ja takvog prostora imam dosta. Može li tko nabrojiti nekoliko rodova kaktusa koji mogu na direktno sunce ?

Ivany krasni rascvjetani gimnić !!! Gdje si ga skrivala do sada ?

Hvala Pinus! Pa i nisam ga skrivala,ima ta slikica u kaktusima u cvatu.
Moji svi kaktusi su na najjačem suncu jer drugog prostora nemam,jedino oni tek nabavljeni su cijelo ljeto na polici di imaju sunca samo ujutro jer mi ih se isto dosta opeklo.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 08:34
Tamo mi je pobjegao. Prošle godine smo ispisali 70 stranica te teme, više ne stigneš sve pratiti.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2014 u 12:23
Heart Embarrassed



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2014 u 19:47

gymnocalycium schickendantzii (var. pungens ?)
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2014 u 07:04
Pinuse, meni svakako izglada pravilno ime. A primjerak ti je magičan.
Eksotika je kul
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 12:53

















Gymnići su se posebno izkazali ive godine.



Ovo je grupna slika s početka proljeća.
Tokom godine nabavio sam ih još devet vrsta.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 12:59
U gornjem postu mi se potkrala jedna slika Rebutie i Lobivie.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2015 u 07:32
 
23.4. 2015 gymnocalycium bruchii
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2015 u 23:25
Gymnocalycium baldianum Smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 09:15
Pinus, savršeni su ti!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2015 u 23:43

Nakon nekoliko promjena imena zaustavio sam se na:  Gymnocalycium monvillei ? Confused (mbm Lučko)


a ovo je  Gymnocalycium platense. Nemoguće da Zvone fula  ID Evil SmileLOL ( Litija 2012)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.