Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anastazijin_   zeleni raj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anastazijin_ zeleni raj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9192939495 125>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 14:44
anastazija sretan ti 4000.lijepo si ti to naslagala
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 15:27

Joooj hvala ti, nisam ni vidjela !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 18:24
Sretan i od mene draga, nisam ni ja vidjela... bogme si se ti napisala LOL
belica,zagreb
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 23:10

Hvala, hvala!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 00:28
Cure, jeste li vi provjerile koliko je dobro špricati s crvenim ili bijelim uljem po kući, to su ipak otrovi predviđeni za vanjsku upotrebu. Meni je dosta kad samo vidim kakva se sve zaštitna oprema treba staviti na sebe kad se šprica. Probajte radije s Medinim pripravkom - u vodu se stavi ulje eukaliptusa i deterđent za suđe. Ja sam s tim špricala grah kad su ga napale uši i riješila problem.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 00:45

Ne brini ja ne špricam po kući. Zato mi i je to takav problem, kad ne mogu iznijeti van i pošpricati.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 00:49
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 14:08

Danas sam malo poslikala svoje jadničke koji se i dalje bore sa napadima uši.
Inače sam prilično zadovoljna njihovim izgledom, a za sada mi se još ni jedan nije uništio.
Dio mojih sukulenata:











U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 14:08






U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 14:09








U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 14:12

I orhideje mi kreću u akciju ako ih prije ne ubijem sa previše topline, jer kada je vani snijeg i hladno ložimo kamin na drva, pa se temperatura u dnevnoj sobi možda malo previše digne za njihov ukus.











U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 16:04
...kako krasan prizor, mnoštvo orhideja prepunih pupoljaka...a za sukulente bum samo rekla da sam odvratno ljubomornaLOL...ma zezam se, nisam...divni su , ogromni, bujni, bucmastiClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 16:33
U pravilu više ne obilazim vrtove, ali povremeno napravim iznimku pa navratim kod tebe. Danas sam mislila zateći sličice pune snijega, ali očito ti je već prisjeo pa ga nećeš još i slikati.
U slikama kućnog cvijeća (kojeg zaista imaš za izložbu) sam primijetila da ne orezuješ ocvale stapke orhideja. Ja svoje nakon što ode zadnji cvijet skratim na tri članka. Da li je bolje možda ne dirati ih već ih ostaviti kakve jesu poslije cvatnje? Kakva su tvoja iskustva?
smile113

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 17:09
divan prizor,tako zeleno ,rascvjetanosmile79
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 23:01
Pa uopce ne izgledaju ko jadnicki. Tamno crvena orhideja je prekrasna. Nedavno sam u Bauhausu vidjela plavu, ko da su je namocili u tintu - strasno.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 23:12

Sara  smile79.

Cimi, jako si me razveselila svojim dolaskom ( kad već nisi uživo, a Rebro nije tako daleko od mene ) i stvarno sam počašćena kaj si baš mene odabrala  Smile.
Snijeg nisam opet slikala jer sam već stavljala takve slike zadnji puta kad je napadao. Često te se sjetim pa se onda ni ja neću ponavljati  Wink. Normalno ne izdržim baš uvijek jer je cvijeću teško odoljeti.
Orhideje sam u početku po nekim savjetima rezala iznad drugog koljena, pa iznad trećeg, a sad ih ne režem uopće (osim ako grana ne požuti i osuši se).
Redovito iz starih cvjetnih grana, samo u nastavku, izraste nova grana i cvjeta.
To sam pročitala da tako radi gosp.Denis Bojčić, naš poznati uzgajivač hibiskusa i bugenvilija, sa svojim orhidejama i od onda se i ja toga držim.
S obzirom na to kolike su mi na taj način jako brzo ponovo cvjetale mislim da bi stvarno bilo šteta rezati ih.
Na prvoj slici se u lijevom kutu vidi jedna dugačka presavinuta grana koja bude već treći puta cvjetala na toj istoj grani, a i na početku grane su mi zadebljala četiri pupa, pa možda  i tu pusti još koju novu granu.

sarajka  smile79

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 23:14

Carol  smile79

I ja mrzim to farbanje cvijeća.
A jesi vidjela one pofarbane sukulente ?
Ja stvarno ne znam kaj ima tak blesavih ljudi da to kupuju  Confused ?

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 23:56
Baš mi je bio gušt prošetati tvojom temom, ovo je baš po mom ukusu, pogotovo deje koje se iza stakla šepure a vani snijegThumbs%20Up
@Anastazijasmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 00:00
I ja se nagledala ljepote! Krasni su ti sukulenti. Nadam se da ćeš se riješiti štetočina, bilo bi šteta da i jedan propadne.
Evo ostavih trag ...
smile78
 
 
Rijeka

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 00:50
I meni se jako sviđa ona bordo orhideja. Svojom elegancijom odskače od ostalih.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9192939495 125>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.