Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ima li pomoći za  ......   ?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ima li pomoći za ...... ?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ima li pomoći za ...... ?
    Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 18:14
Neznam dal je vrsta agave ili aloe, ali sam sigurna da joj se ne piše dobro!!!!

Naime pocrnila joj je sredina lista, pa omakšala i na kraju se list osuši!! Ali osušile su joj se i vršci dva nova listića!! Primjetila sam da je malo, malo više zemlja mokra!! Dal da je presadim u novu zemlju i ostavim na suhome jedno vrijeme!! Evo sličica!!   Pomagajte iskusniji!!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Od bodljikave ljepotice veličine dugokog tenjura sada je ostao samo mali tanjurić od šalica za kavu!!
Porezala sam sve pocrnjelo i mekano lišće, preko 14 listova!!! A sada idem presaditi, kaj još mogu napraviti???
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 18:27
Ja bi izvadila iz zemlje,ostavila nekoliko dana da se korijen posuši i onda posadila u suhu zemlju,možda ipak malo previše zaljevaš sukulente.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 18:30
Free,
imam isto takvu. Prestani je zalijevati neko vrijeme da se zemlja osuši, (ako si vidjela da je zemlja OK), i mora imati dobru drenažu.
Bolje ju zaboravi zalit. Ja na svoju slabo pazim, još mi stoji na balkonu, nisam je uopće zalijevala od ljeta.



Ma oporatit će ti se, ako ne, šaljem jedan smile151.
Puno pozdrava
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 18:48
Silvy, ova tvoja je baš lijepa....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 18:53
Silvy i mali kaktus, hvala kaj ste bacile oko na ovaj "problem", biljka presađena!!!
Mali kaktus, očito nisam shvatila, iako si bezbroj puta rekla, sukulenti i kaktusi se zimi ne zalijevaju!!! A tebi nemogu reči da nisu previše zalijani, pa na svoje si oči vidjela kak su okupani bili!!! Čovjek najbolje nauči na svojim pogreškama!!!

Silvy, bez obzira kaj je moja takva, za jednu mladicu tvoga bi se uvijek našlo mjesta!!! Hvala na ponudi!! Ti pamti a ja ću da pišem!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
IvanaJ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Australia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanaJ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 03:47
Meni je osobno Fra Juro Marcinkovic (autor knjige 'Bozja Biljna Ljekarna') rekao kad se aloe sadi da se pomjesa pjeska sa zemljom (ali se treba oprati ako je morski).
Tako sam i napravila i sad raste 'kao iz vode' brzo i zdravo a ne treba se niti smije previse zaljevati. :)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 21:35
NAŽALOST, MORAM JAVITI DA POKUŠAJ SPAŠAVANJA NIJE USPIO!!  sorry, caps lock!!  Iako presađen, iz masne tvrde crljenice sa krka, koja jako zadržava vodu - u mješavinu pjeska i komposta, pocrnili  i ostali listovi!!

Pa krenula spašavati ako ima koji izdanak u tegli!!  I bio jedan, ali se slomio!!   Možda se probudi ovaj slomljeni!!!

IvanaJ, hvala na savjetu, još je vredniji, tim više što si tako daleko!!  Mi zebemo a tebe vjerojatno prži +37!!  Veliki pozdrav ti šaljem!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 11:04
Free pozdrav,, žao mi je što je aloa otišla na drugi svijet ,, no za ubuduće ako budeš imala ovu zahvalnu biljćicu pripremi mješavinu crvenice , pjeskulje i supstrata u omjeru 50:30:20,, nemoj koristiti podlošku u kojoj se zadržava voda već je izdigni sa malim oblucima tako da korjen nije u podlošci,, Još jedan problem je držanje u kućnim uvjetima tokom zime ,, nedostaje joj sunca te joj smeta vlaga koja potencira botritis /truljenje kao kod tvoje bivše ljubimice/inaće od jeseni do proljeća zaljeva se vrlo rijetko 1-2 puta te joj više odgovaraju prohladni svijetli uvjeti iznad nule nago udoban kućni dom
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 01:50
Originalno poslano od člana jelsa_ jelsa_ napisao:

Free pozdrav,, žao mi je što je aloa otišla na drugi svijet ,, no za ubuduće ako budeš imala ovu zahvalnu biljćicu pripremi mješavinu crvenice , pjeskulje i supstrata u omjeru 50:30:20,, nemoj koristiti podlošku u kojoj se zadržava voda već je izdigni sa malim oblucima tako da korjen nije u podlošci,, Još jedan problem je držanje u kućnim uvjetima tokom zime ,, nedostaje joj sunca te joj smeta vlaga koja potencira botritis /truljenje kao kod tvoje bivše ljubimice/inaće od jeseni do proljeća zaljeva se vrlo rijetko 1-2 puta te joj više odgovaraju prohladni svijetli uvjeti iznad nule nago udoban kućni dom


Dragi Jelsa, drago mi je kaj si opet sa nama!!!!!!

Hvala za info, da sam barem ovo kaj znam sada, znala prije!!!!  E, sada me zanima samo jedna stvar, da li je ovo od Silvy ista biljka kao moja ili?????????????   Oko njezine je čopor dječice, a moja je očito bila godinama sama!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 09:10
Free,, nisu iste .. postoji mnogo variateta aloe vera te ti sa sigurnošču ne bi mogao reći koja je koja,, no to te ne bi moralo zamarati ,, sve su više manje u upotrebi u kozmeticia ,, uvjeti držanja mogu biti drastično različiti
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 15:15


Uploaded with ImageShack.us

zNATE LI MOŽDA, JEL OVA NA SLICI ISTA KAO ONA GORE KOJA JE ZAVRŠILA NA VJEČNIM LOVIŠTIMA !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.