Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spasimo biljne lijekove
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spasimo biljne lijekove

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Spasimo biljne lijekove
    Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 08:39
Molim sve članove foruma, posebno one koji vjeruju i upotrebljavaju ljekovito bilje, da se HITNO uključe u akciju spašavanja biljnih lijekova kojima se u EU sprema zabrana.
Treba samo kliknuti na link dolje i potpisati se za spas biljne medicine a zatim link poslati svima za koje znate da im je stalo do sačuvanja biljnih lijekova.
Ako to propustimo sutra možda više nećemo moći nikakav biljni lijek kupiti u ljekarnama a ni drugdje:

Poštovani

Za dva dana će nova EU direktiva zabraniti veliki dio biljnih preparata, i tako od nas uzimati sigurne i prirodne lijekove, a rezultirajući profit će dobivati velike farmaceutske korporacije. Pobunimo se i napravimo masivni protest kako bismo se izborili da Komisija izmjeni direktivu, a naše državne vlade sadašnju direktivu odbiju primjeniti.

Treba nam 1 milijun glasova da sačuvamo biljnu medicinu. Ovi potpisi idu preko Avaaza, globalne mreže od 8 milijuna ljudi.

Dodajte svoje ime ovdje i proslijedite mail dalje.

ani,http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/96.php

Hi,

In 2 days, a new EU directive will ban much of herbal medicine, denying us safe remedies and feeding the profits of big pharma. Let's raise a massive outcry to push the Commission to fix the Directive, and our national governments to refuse to implement it. Let's get to 1 million voices to save herbal medicine. Add your name here:

http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/96.php

 


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 19:12
ja jos uvijek ne vjerujem da je ovo istina
Na vrh
Isabella1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Isabella1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 23:42
samo se ti nadaj da nije istina.... ja sam potpisala
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 08:23
dali ima jos negdje sta napisano o ovome?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 08:25
 Hear,%20See,%20Speak%20No%20Evil ...potpisala  sam, svasta  se   moze  dogoditi  u  ovom  svijetu  profita  i  zarade   ali  mi  cemo  uvijek  moc  sami  muckati  i  dijeliti   izmedju  sebe,  'ko  ce  nam   to   zabraniti.....
....ako   drzava  i   EU   zmure   na  trgovinu   drogom  a   sto  im  znaci   nasa   gospina  trava  i    metvica!!!!!!!AngryAngryOuchOuchConfusedConfused
....mozda  je  ovo   samo   zgodan  nacin  "skupljanja"    mail   adresa....ali  to  me  ne  brine ,  nisam  bogata  a  nemam  ni  tajnih  podataka...Cool





Na vrh
Isabella1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Isabella1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 10:04
ima dosta toga na netu. Neki to svrstavaju u teoriju zavjere ali činjenica je da sve što osvane kao "teorija" vrlo brzo nađe put prema zakonodavstvu.Predlažem da si ukucate u Google nazive Monsanto i Eugenica i sve vam bude jasnije. U biti radi se na tome da se neće moći imati svoje sjeme nego kupovati svake godine od velikih grupacija (Monsanto) gmo sjeme. Takve biljke će sadržavati manje ili skoro ništa vitamina i minerala pa će se morati kupovati suplementi - opet od pojedinih grupacija tako da će profitirati samo kuće koje prodaju takvo sjeme i farmaceutska industrija a ljudi će biti sve bolesniji i siromašniji jer si neće moći priuštiti zdravu hranu (koja će navodno polako biti istisnuta sa tržišta). Pitate se koji je onda cilj svega ovog? Navodno drastično smanjenje broja pučanstva tako da elita može dobro živjeti - oni koji ostanu raditi će za njih.Tako se govori i piše a daj bože da do toga ne dođe. Zato čuvajte staro sjeme i pažljivo sa otrovima. Potražite malo po netu o takvim stvarima,ima da se čovjek sledi od užasa ako je istina to što nam spremaju. Inače kod nas je već prisutan i Codex alimentarius kao i sjeme od Monsanta kod nekih firmi samo to kriju ko zmija noge
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 20:00
Puno hvala na postavljenom  linku Fermina-Daza .
 
Ja sam se svakako potpisala.
 
Ali ja sam zaista skepticna da možemo mnogo da promenimo ovim tako simboličnim gestom, u ovom sve više pokvarenom i preiskomercijalizovanom svetu sve većeg broja mutanata, genetski modifikovanih i hormonski prezasićenih organizama.
 
Ipak, ko ima svoju bašticu, svoj deo raja na ovoj našoj oskrnavljenoj planeti, ima još uvek male, ali bilo kakve nekakve mogućnosti da organski uzgaja za svoje potrebe voće, povrće, začine, i životinje.
--------------------------------------------------------------------------------
I da, kao što je spomenula Isabela, NukeMonsantoNukeThumbs%20Down  je zaista jedna monstruozna kompanija, 
jer to što oni proizvode takvo GMO seme koje se ne može normalno razmnožavati više, već se od njih-Monsanta mora svake godine novo kupovati,
plus što to seme u sebi ima ugrađeni gen protiv njihovog herbicida koji se takođe samo od njih može kupiti, govori o tome kakvim se oni prljavim poslovima bave.
Ne brinu oni za dobrobit nas i naše planete, i zdravlje ljudi, već isključivo i isključivo o svom profitu i monopolu koji žele da ostvare.
 
Ti GMO organizmi kojih će biti sve više, će dovesti do toga da pčele izumiru sve više i više, a ionako već izumiru, jer se njihovo GMO seme već uveliko koristi širom planete (gmo pamuk, gmo soja itd).
---------------------------------------------------------------------------
Ja živim u Srbiji, i kod nas se taj destruktivni Codex Alimentarius pokušava uvesti na mala vrata.
Neki glupi seljaci su već naseli na njihove priče, radi svog profita naravno, ali za svoje potrebe i svoju porodicu će gajiti No GMO biljke. Zato što su neobrazovani dovoljno, ali i nedovoljno u biti humani, oni ne shvataju da GMO seme može kao korov svojim polenom i one biljke koje nisu GMO oprašivati i tako uticati i na njihov genetski kod.
---------------------------------------------------------------- 
Inače, moram još samo ovo da dodam, soja koju mnogi kao kulturu veoma hvale, uopšte nije tako zdrava biljka, naročito ona GMO soja.
GMO soja i sve ostale GMO biljke, izazivaju smanjenje imuniteta, alergije, kancer, i mnoge druge boleštine, pa čak i neplodnost kod budućih generacija.
Samo što monstruozna mašinerija pohlepnih lobista i svih onih koji su u tom biznisu ne dozvoljavaju da se prava istina i prave informacije prezentuju javnosti. A nisu svi dovoljno obrazovani ili obavešteni da znaju šta je dobro a šta ne, i tako ovi gore pomenuti to iskorištavaju.
--------------------------------------
Još nešto vrlo važno da dodam:
Zaista postoje i BIOEKOLOŠKI PESTICIDI, FUNGICIDI I HERBICIDI koji se zasnivaju na jednoj bakteriji koja prirodno obitava u zemljištu. Ta bakterija se proizvodi u kontrolisanim uslovima, i u vidu vodenog rastvora sa istom, pakuje kao BIOLOŠKI pesticid/fungicid/herbicid.
 
Kod nas u Srbiji se takvi preparati koriste za zaštitu ''Srbija šuma'' (zaštita šuma od komaraca, od plesni i ostalih parazita).
Na žalost, oni se ne mogu, ne znam zašto, nabaviti u slobodnoj prodaji da bi ih mi građani mogli koristiti u organskom uzgoju svojih proizvoda u bašticama. Ranije je to moglo.
 
Firma koja ih kod nas u Srbiji proizvodi je jedna od samo 3 firme u svetu koja proizvodi takve BioEKOLOŠKE pesticide/herbicide/fungicide.
 
Da ne bih ove pravila bilo kakvu reklamu, ako nekoga baš zanima iz radoznalosti kako se zove ta firma, neka mi se javi na pp.
Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 17:20
sve je lako ako znas kako.kopriva je prirodni zastitnik protiv bolesti bilja ,pepeo,krec,a za dohranu opet kopriva.sam mozes napraviti svoje seme koje cuvas.ja imam seme graha jos od svekrvine mame krompirovo seme nije ona krtola u zemlji vec zelene bobice na cimi .PA kad mogu oni mozemo i mi ,koliko ja znam nama sa ovih prostora treba samo reci<<ZABRANJUJEM<<
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 17:40
....jos   nije sve   gotovo....jos  nismo  pristali da  nam  gospodare   prirodom...Wink
 
....ako  ste  naslijedili  ili   kupili   zemlju,  sume cuvajte  ih  k'o  oko  u  glavi....ne  prodavajte ,  tko  ima  zemlju  ne  moze  biti  gladan ....
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 15:00
uz imati zemlju treba i znanje kako ispravno gajiti biljke.
 
nije vise potrebno samo imati zemlju, vec danasnji seljak mora biti veoma obrazovan da bi to sto ima i sacuvao i bio pravi gospodar svog poseda, i imao kvalitetne proizvode koji su u skladu sa prirodom. 
 
gmo u svom osnovnom primarnom obliku nije losa u smislu pozitivne prirodne selekcije organizama dobrih osobina (nesto slicno sto sama priroda cini tokom mnogo godina),
medjutim, ono sto radi Monsanto - ugradjivanje protiv-pesticidnog gena i gena vrsta koje su totalno drugacije od one koja se gaji (na primer gen skorpije u gen paradajza da bi bio otporan na susu), pa onda genetskim inzenjeringom sprecavanje da se te vrste prirodno razmnozavaju sledece sezone, je veoma nesavesno i protivprirodno...
 
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 18:16
Tesko mi je da poverujem da bi EU ikada zabranila prodaju biljnih lekova. To je toliko u suprotnosti sa zdravim razumom da deluje potpuno neverovatno. Zanam da su ovakve price interesantne, ali trebalo bi ih podrzati cinjenicama. Hajde da vidimo da li postoji bilo kakav dokument ili vest koja najavljuje zabranu, a da su je objavile institucije EU. Inace, za vreme dok se ovo pise u okviru Evropske Agencije za Lekove normalno funkcionise komitet za biljne lekove koji ispituje njihovu bezbednost, primenu i sl. . Ne verujem da bi placali ovako nesto ako ce za koji mesec biljni lekovi biti zabranjeni.

Sto se tice firme Monsanto, potpuno je logicno to sto rade. Ulozili su ogroman novac da poboljsaju osobine biljaka, naravno da ocekuju da im se i vise od ulozenog novca vrati. Ako bi prodavali seme koje ima mogucnost da se razmnozava, prodali bi ga jednom i nikad vise. Niko nije lud da kupuje nesto kad ima svoje, a Monsanto nije dobrotvorna organizacija vec kompanija koja posluje po trzisnim principima gde se svaka greska skupo placa. I niko nece zabraniti da koristite neko drugo seme, ali ovo ocigledno nudi bolju zaradu, pa ga ljudi zbog toga i kupuju.

Umesto da se za sve krivi farmaceutska industrija i Monsanto, predlazem da se malo vise obrati paznja na politicare. Oni su ti koji stvaraju dobar ili los ambijent, i niko ne moze da radi lose ako drzava stiti svoje gradjane.

Za kraj, NE TVRDIM DA JE MONSANTO APSOLUTNO DOBRA FIRMA NITI DA JE FARMACEUTSKA INDUSTRIJA BEZGRESNA, samo mislim da stvari nisu bas tako crno-bele...       
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
NENUPHAR View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NENUPHAR Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 13:48

U vezi ove peticije i zabrane upotrebe ljekovitog bilja, evo iste te peticije koju je u Francuskoj pokrenuo Kolektiv za obranu prirodnog zdravlja. Ima i zanimljivih podataka i činjenica:

 

Gospođo, Gospodine,

 

zamislite vaše dijete ili vašeg bračnog druga teško bolesnog. Postoji jedan prirodni lijek, bez opasnosti ni neželjenih popratnih pojava koji bi možda mogao izliječiti... ali, Evropska unija vam zabranjuje da ga koristite.

 

Upravo suprotno, vlasti vas prisiljavaju da svoje bližnje liječite kemijskim lijekovima sa svim nuspojavama koje mogu potencijalno biti vrlo teške.

 

Vi nemate nikakav izbor.

 

Taj apsurdni košmar, to je očita stvarnost koja prijeti Evropi i svim njenim stanovnicima, uključujući i vas i mene.

 

Nakon godina lobiranja, farmaceutske multinacionalne kompanije su na putu da postignu svoj cilj.

 

Jedna drakonska odredba Evropske Unije je na najboljem putu da nam zabrani mnogobrojne medicinske lijekove na bazi bilja, upotrebljavanih tisućama godina i bez popratnih (štetnih) pojava koje imaju moderni lijekovi proizašli iz petrokemijske industrije.

 

Radi se o stotinama evropskih biljaka ali isto tako i o svim biljkama tradicionalne kineske medicine (MTC) kao i o ayurvedskim biljkama (indijska medicina)!

 

Radi se o novoj direktivi THMPD (Traditional Herbal Medicinal Products Directive) od 30.03.2004, usvojenoj na Narodnoj Skupštini 26.04.2007, a koja se odnosi na tradicionalne lijekove na bazi bilja koje se već nalaze u prodaji i koja će se primjenjivati od 30.04.2011.

 

To je napad bez presedana protiv našeg prava na drugačije liječenje. Cilj je izrazito jasan:

osigurati milijarde eura profita za farmaceutsku industriju u narednim godinama, prisiljavajući bolesne da upotrebljavaju njihove lijekove, jer nemaju izbora.

 

Ali postoji NADA: jedna udruga vrlo organizirana i vrlo aktivna na evropskom nivou: ALLIANCE FOR NATURAL HEATLH – ANH  i koja priprema žalbu.

 

Tu udrugu u njenim naporima podupire EUROPEAN BENEFYT FOUNDATION – EFB.

 

ANH je do sada uspjela sakupiti blizu 110.000 € da bi platila pravnike i predala žalbu sudovima.

 

Moguće je da uspije pobiti tu direktivu THMD zbog njenog nerazmjernog, mutnog i diskriminirajućeg karaktera. To bi omogućilo da se zaustavi PRIMJENA TE DIREKTIVE.

 

Problem je u tome što nema nikakve građanske inicijative velikog razmjera, nikakav veliki pokret evropskih građana nije formiran da pomogne ANH.

 

Stoga su bolesnici, građani, odlučili oformiti Zajednicu - Kolektiv solidarnosti i mi vas pozivamo u najvećoj hitnji.

 

Zovem se Christelle i osobno sam član tog Kolektiva. Dozvolit ću si da vas zamolim:

učinite sad jednu simboličnu i snažnu gestu i potpišite peticiju dole priloženu a protiv nove evropske direktive, a za obranu prirodnog zdravlja u Evropi, kao potporu ANH-u. Potrebne su nam stotine tisuća potpisa da bi se suprotstavili direktivi THMPD.

 

Naša se zajednica organizira i pokreće peticiju u drugim evropskim zemljama. Ali nećemo biti vjerodostojni ukoliko već sad ne sakupimo veliki broj potpisa u Francuskoj protiv direktive THMPD.

 

U čemu se sastoji direktiva THMPD i zašto je toliko opasna?

Direktiva THMPD, također nazvana Direktiva 2004/24/EC Evropske Unije nalaže jedan novi postupak DOZVOLE za terapeutske pripravke na bazi bilja.

 

Od 30.04.2011, svi će ovi pripravci, pa i oni koji su u svakodnevnoj upotrebi tisućama godina, morati proći kroz proceduru dobivanja dozvola koja je izuzetno teška za male proizvođače proizvoda na bazi ljekovitog bilja.

 

Drugim riječima, proizvođači bi morali sakupiti mišljenja stručnjaka, analize i papire koji koštaju cijelo bogatstvo. Govori se o sumi od 105.000 do 180.000 €   PO BILJCI!!!!!

 

Problem je u tome što proizvođači ljekovitog bilja uopće nemaju sredstva kojima raspolažu farmaceutske multinacionalne kompanije. Većina ih skuplja bilje u prirodi, onako divlje izniklo i to na malo.

 

Ta direktiva u stvarnosti eutanazira osnovi dio tzv. blage medicine, a koja se bazira na bilju: Fitoterapiju, Travare i Trgovinu ljekovitim travama, kompletnu kinesku, indijsku, amazonsku i afričku tradiciju, danas još dostupnu na evropskom tlu.

 

Evropa je već jednom napravila sasvim istu stvar sa dodacima ishrani, 2006. godine.

 

Jedna nova procedura dobivanja dozvola je stvorena od strane Evropske agencije za  hranu (EFSA). Saborska zastupnica Michele Rivasi, svjedočila je o rezultatu 14.12.2010. slijedeće:

 

«Do današnjeg dana, više od 95% predanih predmeta za dobivanje dozvole za proizvode na bazi bilja, dobilo je NEGATIVNO MIŠLJENJE od EFSA-e! Previše rigorozna, napravljena na bazi postupka svojstvenog za lijekove, EFSA donosi odluku na bazi vrlo malog broja podataka i odbacuje odobrenja koja su već prošla tu istu proceduru u drugim evropskim zemljama. Isto se dešava i sa ljekovitim biljem. Danas je potreban rok od 7 godina koji Evropa daje da bi se dobila dozvola za tretmane na bazi ljekovitog bilja.  

 

Bilanca je katastrofalna: do danas, MANJE OD 200 tradicionalnih ljekovitih vrsta je odobreno na cijelom evropskom području. Po mišljenju prof. Paul Fournier-a, postoji barem 1500 ljekovitih vrsta samo na području Francuske metrople i više od 20.000 vrsta koje se svakodnevno upotrebljavaju diljem svijeta, bez da tu ubrojimo lijekove koji kombiniraju više ljekovitih vrsta. Samo kineska tradicionalna medicina upotrebljava oko 17.000 različitih formula za miješanje bilja.

 

Naime, sve biljke koje imaju terapeutska svojstva i koje su bez dozvole, moraju biti POVUČENE IZ PRODAJE NAKON 30.04.2011 NA PODRUČJU CIJELE EVROPE. Ne samo što će to biti kraj tisućama evropskih, kineskih i ayurvedskih biljaka u Evropi. U ilegalu će biti bačen veliki broj kreolskih, berryjskih, tibetanskih, nigerijskih i cevenneskih lijekova koji neće dokazati «zadovoljavajuće bibliografske elemente», prema travaru Thierryu Théveninu.

 

Timing te direktive nije slučajan. Zaista postoji hitnja. Farmaceutska industrija ima potrebu za tom direktivom da bi ojačala svoju dominaciju u trenutku kad je se radikalno osporava. Njena vjerodostojnost je jako načeta aferama: VIOXX, AVANDIA, MÉDIATOR, a sada i BUFLOMÉDIL. Specijalisti govore o desecima i stotinama toksičnih lijekova koje bi trebalo zabraniti! Zato je više nego hitno za farmaceutsku industriju da nam onemogući svaku moguću alternativu. A ta nova evropska direktiva predstavlja Sveti Graal za farmaciju, koji će osigurati njezine milijarde godišnjeg profita za desetke godina.

 

Pobunite se! Potpišite peticiju!

 

Neki su proizvođači ipak pokušali dobiti dozvolu za bilje koje je najviše rasprostranjeno. Travar Thierry Thévenin svjedoči o kafkinoj složenosti cijelog postupka: trebalo bi gotovo 2 godine rada nekoliko desetaka stručnjaka iz 27 zemalja od 23.11.2005 do 07.09.2007 da bi Komisija HMPC1 (The Committee on Herbal Medicinal Products) prepoznala u sjemenu komorača (Foeniculum vulgare L.ssp.) osobine koje ima protiv grčeva, za iskašljavanje ili probavu, osobine poznate već stoljećima u narodnom liječenju euro-mediteranskie i kineske kulture.  U slučaju lista crvene loze (Vitis vinifera L.ssp.), bile su potrebne 3 godine: započet 31.10.2007, bio je završen tek 15.07.2010!

 

Nemojte ni misliti da ćete prodavati BEZOPASNE pripravke bez pristanka Evrope! Jedna je udruga bila izručena pravdi i nadzirana od države zbog «illegalne prodaje» običnog sjemena paradajza i ostalog voća i povrća! (sjemenje starih sorti, konzerviranih, registriranih i distribuiranih od firme Kokopelli).

 

Jednom je vrtlaru, Komisija za suzbijanje prevara i krijumčarenja, pretraživala stan, zaplijenili su mu računalo zato što je promovirao tekuće gnojivo na bazi koprive koje je koristio za održavanje svog vrta. (Informaciju možete naći u knjizi: ÉRIC PÉTIOT, koautor knjige: «GNOJIVO KOPRIVE I KOMPANIJA», priprema koju podržavaju vrtlari tokom generacija).

 

Jedna je firma bila osuđena jer je prodavala poljsku preslicu bez odobrenja EU.

 

Ratari su bili optuženi jer su hvalili jedan «zabranjeni pesticid». Radilo se o ulju neem, margousier (Azadirachta indica, neem, za više detalja pogledati na: http://en.wikipedia.org/wiki/Azadirachta_indica )

koji se u Indiji već stoljećima upotrebljava protiv parazita.

 

A LIJEKOVI TAKO OBIČNI KAO NPR: ČEŠNJAK U KAPSULAMA I BILJNI ČAJ OD RUŽMARINA, DANAS SE NALAZE NA OPTUŽENIČKOJ KLUPI.

 

NIJE TO PARANOJA: U KANADI JE VEĆ IZGLASAN ZAKON KOJI VAS MOŽE ODVESTI I U ZATVOR ZATO ŠTO U SVOM VRTU UZGAJATE OBIČNO AROMATIČNO BILJE. RADI SE O BILL C-51 PO KOJEMU JE UPOTREBA I BAVLJENJE LJEKOVITIM BILJEM KRIMINALNA RADNJA, A KOJI JE IZGLASAN 2008!

 

MI NE ŽELIMO ISTU STVAR U EVROPI!!!!

 

To bi bila neopisiva šteta za tisućgodišnja dragocjena saznanja kojima prijeti opasnost da budu zauvijek zaboravljena za cijeli evropski kontinent i sve njegove stanovnike ako se svemu tomu snažno ne suprotstavimo!

 

Koliko će vremena trebati, koliko će to novaca koštati evropske poreske obveznike da bi se proglasilo pravovaljanim i dozvoljenim legalno širenje tisuća tradicionalnih potencijalnih biljnih lijekova? Odgovor je jednostavan: To je nemoguće i neće se nikad desiti.

 

To je razlog zbog kojeg stvarno računam na vas da potpišete našu peticiju. Samo kroz aktivni angažman za naša prava možemo zaustaviti udruženu inicijativu farmaceutskih multinacionalnih kompanija i EU.

 

U politici postoji jedna stara izreka: «Tko šuti taj je suglasan!»

 

Ako ništa ne učinite da se čuje i vaš glas potpisujući peticiju, evropski će birokrati zaključiti da se nitko ne obazire na njihovu novu direktivu. Mislit će kako taj veliki poklon koji su učinili farmaceutskoj industriji nije privukao ničiju pažnju i nikakvo negodovanje.

 

Zato vas molim, IZRAZITE SVOJE MIŠLJENJE, jer sada je vrijeme istine. Vaš će potpis dati demokratsku legitimnost koja je odlučujuća u svim postupcima koje je ANH poduzeo na pravnom polju.

 

I nakon što ste potpisali vašu peticiju, proslijedite ovu obavijest svim osobama koje poznajete. Recite je da je vrijeme za akciju. Zaista nema vremena za gubljenje.

 

Veliko vam hvala. Obavijestit ćemo vas o nastavku naših postupaka.

 

Christelle, za Kolektiv za obranu prirodnog zdravlja.

 

 

Na vrh
NENUPHAR View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NENUPHAR Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 14:14

Ovdje:

http://charlesattend.over-blog.com/    

 

možete naći peticiju (potpisuje belgijska Udruga za zaštitu prirodne medicine) pod naslovom:

 

ZLOUPOTREBA OVLASTI I PRIRODNA MEDICINA U OPASNOSTI

 

Gospođo, Gospodine,

 

otkrivši sa zaprepaštenjem evropski projekt o ZABRANI upotrebe ljekovitih biljaka, ustajem protiv takvog nasilja protiv prava čovjeka.

 

Mnoge su se osobe oduvijek liječile biljem i zapazile su njihovu veliku korisnost.

 

Zar moramo postati pokusni kunići farmaceutskih lobija, bez ikakve alternative i znajući pri tom da lijekovi koji liječe jednu specifičnu bolest, mogu imati neželjene popratne pojave koje mogu biti katastrofalne na drugim nivoima?

 

Mišljenja sam da ne možemo uništiti tu pradjedovsku tradiciju liječenja biljem samo radi profita multinacionalnih farmaceutskih kompanija.

 

Vrijeme je vrlo zabrinjavajuće i ja vas molim da uzmete u obzir ovaj poziv na uzbunu prije nego li iskrsnu ozbiljni problemi.

 

Trebalo bi hitno unesti dopune tom prijedlogu zakona kako bi uzeo u obzir sve pripravke na bazi bilja koje nije evropsko.

 

Molim vas da odmah izvršite potreban pritisak u evropskom Parlamentu kao i u Općoj upravi za zdravstvo i potrošače (DG SANCO) kako bi se izložile sve dopune.

 

Primite moje najbolje najsrdačnije pozdrave    

 

 

To se čini da će se travari i njima slični naći (i već su se našli) na udaru evropskih zakona.... Te nesretne 2013.g. kad i naša zemlja postane član svega toga, možda će već biti kasno za pisanje peticija!

Na vrh
NENUPHAR View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NENUPHAR Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 14:16

A ovdje:

http://charlesattend.over-blog.com/ext/http://www.defensemedecinenaturelle.eu/signerlapetition.php    

 

se može pročitati ista ta peticija samo malo duža:

 

 

LIJEČENJE ZABRANJENO

prirodni lijekovi koje vam Evropska Unija i farmaceutske multinacionalne kompanije žele zabraniti

 

PETICIJA UPUĆENA EVROPSKIM SABORSKIM ZASTUPNICAMA I ZASTUPNICIMA

koja se odnosi na: Direktivu o tradicionalnim ljekovitim biljkama

 

Gospođo, Gospodine,

 

Sa zaprepaštenjem sam saznao za postojanje ovog evropskog projekta koje ima za cilj ZABRANITI VEĆINU LIJEKOVA NA BAZI BILJA i to od 01.04.2011.

 

Radi se o napadu bez presedana od strane farmaceutskih lobija sa ciljem da se drakonski OGRANIČE MOGUĆNOSTI LIJEČENJA u slučaju zdravstvenih problema i da na taj način osiguraju svoje milijarde eura profita na godinu.

 

Ukoliko se ta Direktiva stavi u praksu, ne bi se radilo samo o razumnoj regulativi opasnih proizvoda. Daleko više od toga, ona bi preko noći učinila ILEGALNIM desetke tisuća učinkovitih tretmana koji se koriste u svakodnevnom životu već tisućama godina i koji nemaju nikakvih neželjenih popratnih pojava kao što je to slučaj sa modernim lijekovima izašlih iz petrokemijske industrije.

 

Tu se podrazumijevaju stotine evropskih biljaka ali isto tako sve biljke tradicionalne kineske medicine (MTC), one koje se upotrebljavaju u Ayurvedi (indijskoj medicini) ili one iz amazonskih ili afričkih tradicija, dostupnih danas na evropskom tlu.

 

Nećemo prihvatiti da nas tako liše pradjedovskog znanja medicine biljaka i to samo radi profita farmaceutskih multinacionalnih kompanija.

 

Zato vas molim da odmah izvršite potreban pritisak na evropski Parlament isto kao i na Opću upravu za zdravlje i potrošače (DG SANCO), da bi se, u razumnom roku predstavio novi tekst koji bi prepoznao terapeutska svojstva pripravaka na bazi bilja i na taj način dozvolio svakoj osobi slobodu vlastitog izbora što se tiče terapije i tretmana koji  se čine najprikladniji za njezin problem.

 

Primite moje poštovanje

 

 

 

Kao što se može vidjeti, ova je peticija do sada prikupila 298.323 potpisa. Mi na žalost ne možemo učestvovati.

Tu su istu peticiju skinuli s drugih linkova.

Na vrh
NENUPHAR View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NENUPHAR Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 15:46

A o indijskoj biljci neem koja se upotrebljava ne samo kao bio pesticid već i u liječenju cijelog niza bolesti, a koju je zabranila EU pogledajte:

 

Neem in Health

Neem's Medicinal Uses

 

 

Medicinal properties of neem have been known to Indians since time immemorial. The earliest Sanskrit medical writings refer to the benefits of neem’s fruits, seeds, oil, leaves, roots and bark. Each of these has been used in the Indian Ayurvedic and Unani systems of medicine.

Read more...

 

 

Neem and Health

 

Neem has rightly been called sarvaroghari. Since time immemorial, Indians have learnt and made use of neem in a variety of ways both for personal and community health by way of environmental amelioration. Despite all the vicissitudes India has gone through over the centuries, neem has managed to remain a friend, philosopher and guide to an average Indian. It is time this heritage is appreciated and in area of promotional and preventive health care, our indigenous knowledge and resources are made use of on an increasing scale as low-cost, effective ingredient for the realization of the lofty goal of ‘Health for all’.

Read more...

 

 

 

 

Neem in Public Health

 

 

 

 

For centuries millions of people have benefited from using various parts of the neem tree. Its recognised traditional uses are being confirmed by modern research findings. During the last 20 years more than 2000 research papers have been published on neem in journals, books and proceedings of international congresses.

Neem tree in totality has been a village dispensary and a qualified plant by itself. It is so popular that time is not far when neem would emerge as a universal pharmacy and an omnipotent panacea. Every part of this plant finds use as medicine for itching, skin disease, leprosy, blood disorders, worms, diabetes, piles, dysentery, jaundice, vomiting, wounds, eye disease, paraplegia, female genital diseases and all kinds of fevers.

 


More than 150 compounds have been so far isolated from neem. Out of these seed accord for 101 including 43 from the malodorous fraction, the leaves 37; and flowers, bark and root furnish the rest (Dhan Prakash et al, 1996).

Neem products are used for treatment of a whole gamut of diseases, including skin infection, cardiovascular disorder, diabities and cancer (Govindachari, 1992). It has important fungicidal and Antimalarial properties. Nimbidin from neem oil is effective in various skin diseases. Neem oil inhibits the growth of all the three strains of Mycobacterium tuberculosis and M. pyrogensn var. aures ( Chopra et al., 1956). The water extract (10%) of leave shows antiviral activity. The gum from bark is a stimulant and demulcent tonic. It possesses anti-leprosy, antispirochaetal, and immenagogue properites (Nadkarni, 1954; Dastar, 1970; Satyavarthi et al., 1976 ; Subramanian, 1986).

The neem tree can also save
India and the world from the scrouge of malaria. According to scientists at the International Centre For Genetic Engineering and Biotechnology in New Delhi, mosquitoes exposed to the volatiles of crushed neem seeds and neem oil, stop laying eggs. While a 90 minute exposure to odours from broken neem seeds suppresses egg laying. The report prepared from Dr. Hema Dawar and her colleagues at IGEB and National Institute Of Immunology, New Delhi may provide an effective weapon to counter Malaria. Exposure to neem volatiles, derived from unaltered neem oil, or its extracts, results in retention of a larger number of eggs in mosquitoes who alight on water to lay eggs, but are unable to do so. A complete inhibition of egg laying was observed in mosquitoes to neem oil and volatile components for seven days, the scientist said.

Despite all the vicissitudes
India has gone through over the centuries, neem has managed to remain a friend, philosopher and guide to the average Indian. It is time this heritage is appreciated and in area of promotional and preventive health care, our indigenous knowledge and resources are made use of on an increasing scale as low-cost, effective ingredient for the realization of the lofty goal of ‘Health for all’.

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 16:35
Nenuphar, hvala ti na ovim tekstovima ... ipak je crnije nego li se čini!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
NENUPHAR View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NENUPHAR Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 17:04
Da, moraju uništiti i ono malo što je preostalo dobrog i poštenog. Neki novi lov na vještice.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 18:30
Pa pomalo sam tužna. I sama za kućnu upotrebu radim neke pripravke koji su mi pomogli gdje medicina nije mogla. I uvijek ih imam spremne pa kad meni ne treba rado proslijedim ako je nekome potrebno.
 
Ne mogu zamisliti da mi netko taj užitak oduzme!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
NENUPHAR View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NENUPHAR Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 18:41
Da, sad si ni čaj od kamilice neću moći kupiti u trgovini i pitanje da li će se moći i nabrati negdje kad se već neće smjeti ni na balkonu uzgajati.
 
Ali ne smeta ih upotreba tih istih biljaka u kozmetičkoj industriji. Pa sve te kreme za lice i tijelo: s ekstraktom kamilice, aloe vere, nevena, gaveza, lavande i ružmarina, pa pasta za zube s mentom i ostalim biljkama.... To može ali čajne mješavine i domaći pripravci ne. Pa  tigrova mast.... Pa to je umobolno....
Na vrh
NENUPHAR View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NENUPHAR Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 10:28
Evo još jedan krasan primjer koji potvrđuje želju farmaceutskih kompanija za apsolutnim monopolom na tržištu. Otkriven je lijek protiv AIDSa/HIVa koji je, pogađate, na bazi NEEM drveta. U Africi postoji ekipa nezavisnih liječnika istraživača koji su uspjeli izliječiti ljude i njihovi su nalazi postali negativni. Postoje dokumenti koji to potvrđuju. Više o tome pročitajte na:
 
 

We have treated hundreds of HIV positive patients some of whom have confirmed their negative status in government hospitals and we are proud to be the first independent private research institution worldwide to achieve this. Case studies of HIV treatment by herbal supplements is available. The case studies results suggest HIV cure is now real and the treatment is safe and is not required for long. Out of the 1487cases presented, 472 patients have been cured of HIV 1 and 2. Young and early stage patients respond much better and faster.
Treatment is convenient and currently affordable and takes 2 to 9 months depending on viral load or how long the person has been infected.


Kenya Neem Foundation being a modern research health care, has been actively involved in the cure and treatment of HIV/AIDS, Cancer, Diabetes, Asthma, Tuberculosis and other chronic diseases.
Ali, naravno, to je prevelika konkurencija za farmaceutske firme, liječenje postaje puno jeftinije i jednostavnije. Da ne govorimo o onima koji ne žele pomoći Africi u borbi protiv HIVa iz čisto rasističkih razloga.....
Pa, nadajmo se da će ipak pobijediti zdravi razum i ljudskost a ne monstruoznosti....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.