Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fikus benjamin otpadanje listova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fikus benjamin otpadanje listova

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Fikus benjamin otpadanje listova
    Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 10:05
nedavo sam dobila zeleno-bijelog benjamina! nisam ga još stigla presadit, a ne znam ni hoću li morat obzirom da mu listovi opadaju.
smile226
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 11:10
mislim da nije problem u presađivanju. više je šok zubog selidbe.
ili je mozda krenula sezona grijanja pa mu sada ta "neprirodna" toplina i suhi zrak smetaju
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 12:15

stavila sam ga u hodnik gdje ima dovoljno svijetla, a još kod mene nije krenula sezona grijanja. zaista ne znam u čemu je problem..Confused

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 06:56
to se kod njeih zna desavati prilikom seljenja i micanja. ako ostane i dalje na tome da biljci otpadaju listo pomaknite ga na neko drugo mjesto.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 10:50
Originalno poslano od člana VILMAČ VILMAČ napisao:

stavila sam ga u hodnik gdje ima dovoljno svijetla, a još kod mene nije krenula sezona grijanja. zaista ne znam u čemu je problem..Confused


Nije njemu ništa ako mu otpadaju zdravi listovi.Ako na listovima ima promjene u boji il obliku,onda je neka bolest il napasnik u pitanju.
Smjesti ga negdje gdje nema propuha,a ima dovoljno svijetla i ne diraj ga i ne premještaj.Oni ne vole premještanja i često bojkotuju na taj način,što odbacuju listove.Ne godi im ako preko ljeta budu napolju i onda ih unesemo u pretople prostorije.Ja svoje benjamine unesem dok je ljeto još u jeku ,i tada nemam problema sa odbacivanjem listova.Taman se naviknu  na  novo mjesto do početka grijne sezone..
Ako mu saksija nije premala nemoj ga ni presadjivati,ako jeste onda je bolje da ga odma presadiš,jer taman kad se navikne kod tebe doživjet će opet šok pri presađivanju..
I još da dodam,te šarenolisne verzije biljka,zahtijevaju više svijetlosti da bi bile lijepe i zdrave i puno su osjetljivije od zelenolisnih biljaka..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 12:12

alisa hvala na iscrpnom odgovoru! biljka je zdrava to je najbitnije!Smile

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.